Kisebb porlaszto vs nagyobb mod

Sziasztok! Mi a hatranya annak ha kisebb porlasztot hasznalok mint amennyin a modot? peldaul adott egy 30-100wattos porlaszto, de a modot 150watton hasznalom, vagy ahol egy 230wattos mod keszletnek a gyari porlasztoja csak 140wattos, de en nagyobbo szeretnem hasznalni.

1 kedvelés

Hát maximum kigyullad a kezedben.

1 kedvelés

Jobb esetben el sem indul​:grin:

Szia Tamás!

Örülök hogy megkérdezted. Megpróbálom pontokba szedni, miért is nem jó, illetve hogy véleményem szerint miért is nincs értelme magas teljesítményen gőzölni.
Kezdjük az elején:

1. A gyártók nem véletlenül ajánlanak teljesítmény határt a porlasztókhoz. Ez egy olyan intervallum, amelyen belül biztonságos a használata. Ha ezt túlléped és nem is kicsivel, ha szerencséd van, akkor azzonal elpattan a huzal. Ha nem, akkor a magas hő hatására olyan anyagok szabadulhatnak fel, amelyeket kerülendő beszívni a tüdőbe. Megéghet a vatta, vagy a fém tekerésből vagy mesh hálóból szabadulnak fel káros anyagok.

2. Az akkumulátornak sem fog jót tenni. Akik nem ismerik a fizikát, el sem tudják képzelni, hogy mekkora áram tud ebben körben átfolyni, és hogy ez mennyire veszélyes is tudna lenni, a modok szabályzó elektronikája nélkül. A mechanikus modok használata nem hiába kerülendő téma, az olyanom szára, akik nem biztosak a saját tudásukban. Más dolog hogy az általad említett 230W-ot előszeretettel írják rá a dupla 18650-es modokra, csak ezt a teljesítményt soha nem fogják tudni leadni. Pár hozzáértő ember megfelelő műszerekkel már kimérte.

3. Teljesen felesleges dl-ben is 60W fölé menni. Talán a mesh építések kivételek ezalól, de már ebben a szegmensben is kezdenek megjelenni a nagyob ellenállású hálók, hogy elég legyen a kevesebb teljesítmény is. Nem lesz jobb az íz, nem lesz nagyobb a gőz annyival, hogy érdemes legyen két hetente új akkumlátort venni, mert a nagy terhelés alatt letérdel a régi. Ezt sokszor fiatalok körében látom, hogy megy a f.méregetés, hogy kinek hány wattot tud a gépe, legalábbis, hogy mennyi van ráírva. Még egyszer mondom, és nem rosszból, hogy felesleges.

Példának okáért dl-be egy 22mm-es rda-t használok egy közel egy ohmos tekeréssel 25 watton. Van gőze rendesen és ízben veri bármelyik duál építést, de még a mesh hálokat is szerintem. A lényeg hogy tanulni kell, megérteni a dolgokat ahhoz, hogy úgymond felesleges dolgok és pazarlás nélkül tudj elérni minőségi gőzélményt.

Itt az oldalon egyébként sok hasznos cikk és információ van. Sokat kell hozzá olvasni, de hidd el megéri :wink:. Ha pedig kérdésed van azt nyugodtan tedd fel, ahogy most is. :v:

15 kedvelés

Rendesen zsir ez a pico sqounk!Lehet meg ilyet ujan kapni,vagy mar teljesen kihaltak?

2 kedvelés

Alin láttam, máshol meg nem kerestem, mivel van ugye :slightly_smiling_face:. Viszont a Coral2 amivel szett-ben lehet venni (én ugye használtan vettem), nekem kicsit tompa ízben. Nagy a levegőzése is tehát lehet bele építkezni, csak az már delejt is igényel. Viszont ez a Haku Venna durva ízeket ad. Először azt hittem, hogy mtl, mivel csak 22mm-es, ezért is rendeltem meg. Aztán utólag néztem róla rivjúkat, hogy ez bizony dl, de akkor már úton volt. Utólag viszont nem bántam meg :grin:. A modot meg imádom. Nem tudom milyen festés van rajta, de egy atomtámadást is átvészelne szeintem karc nélkül.

4 kedvelés

Koszi az osszefoglalot!Birizgal a sqounk tema nagyon,de idenre mar pihentetem a dolgot.Egesz biztos hogy beszerzek egyet,de nagyon el vagyok maradva a horgaszbot keszletemmel​:rofl:

1 kedvelés

Őszinte leszek. Én eleinte idegenkedtem tőle valamiért. Aztán kaptam egy rda-t tesztelésre, én meg azt mondtam, hogy a franc csepegtessen folyton, szerzek hozzá egy squonk modot. Na hát ugyanaz lett a vége, mint amikor megvettem az első rta-t… :sweat_smile::grinning_face_with_smiling_eyes: Most szinte többet használom a squonk szetteket, mint a tankosokat. Persze ezt nagyban befolyásolja, hogy mostsnában többnyire kivonatokat szívok, és sűrűn kell vattázni, ami az rda-kban egyszerűbb. Azért az ízek sem elhanygolhatóak. Szóval ha belevágsz, számíts erre :grinning_face_with_smiling_eyes:

3 kedvelés

Szia @Stryder :blush: Üdv nálunk! Érezd jól magad! :heart:

András ismét kiválóan és összeszedetten leírta a legfontosabb dolgokat! :heart_eyes: Én csupán annyit tennék hozzá, hogy a modokra ráírt névleges teljesítmény nem azért van, mert le is tudja adni. A processzor tudja, de sok más egyéb alkatrész korlátozza a kimenő feszültséget. Ha pl. van egy 230w-os modod azt maximális teljesítményre állítva sem fog leadni max 180w-nál többet. Mindez a user és az akku védelmében történik.

Többel hajtani egy porlasztót az ajánlotnál nem érdemes. Visszafordíthatatlanul hazavágod. Megéghet a vatta, elpattanhat a huzal, de én még a nikotinmérgezést is ide sorolnám. Hisz minél több wattot kap a tekerés annál gyorsabban és többet porlaszt. Ezáltal a nikotinbevitel is növekszik.

8 kedvelés