Journey Black – Medieval Pie


Journey Black – Medieval Pie

Származási ország: Horvátország

@Ispy csomag: 12/1

Amint látjátok egy újabb csomag tesztelésébe fogtam bele, mégpedig @Ispy vaper társam jóvoltából. Összesen 12 db vegyes válogatás lesz tesztelve, amelyek közül minden bizonnyal lesznek kedvencek is - a mellékelt leírásokat olvasgatva.

Egy egyszerűnek tűnő almás pite lesz az első áldozat, ami talán nem is olyan egyszerű, mint gondolnánk. A gyártó információi szerint, ennek a receptnek a kidolgozása tartott a legtovább az egész sorozat közül. Több mint egy évet töltöttek azzal, hogy megalkossák a tökéletes sült alma ízt, és több tucatnyi hiba után sikerült is nekik, állításuk szerint :blush:. Almás pite fahéj nélkül, minimális édesítéssel. Az illata kellemesen vissza adja az édesség élethű illatát, amit éppen a sütőből vettek ki. Beszíváskor az alma zamatos ízét érezni, majd kifelé menet megkapja a jellegzetes sült süteményes körítést is, amitől a gőz mintha a süteménnyé változna át. Az almán érezni, hogy édeskés, viszont hosszabb gőzölés során előjön a rafinált savassága is. A sütemény része egyértelműen a jellegzetes pite íz, egy kicsit megsülve éppen hogy csak megédesítve. A fahéjat ne is keressük benne, ebből a verzióból kihagyták, de nem is hiányzik, valahogy nem azon van a hangsúly. Nálam DL felhasználás mellett, egy kicsit mintha száraznak tűnne a leves, de lehet ez csak az én kötekedésem, mivel másba nem is tudnék belekötni, még ha nagyon akarnék se. Egyszó mint száz, fahéjjal vagy anélkül örök favorit marad az almáspite íz, de egy biztos, mindenképp meg kell kóstolnod ezt a verziót is, ha a desszert gőzökben utazol.

4 kedvelés

Betöltöttem én is, tényleg finom sültalmás desszert…de nem elég édes nekem, el fog fogyni, de nekem nem lesz kedvenc, tolhattak volna még bele egy kis porcukrot…ebben a formában inkább hajaz egy gyümis liquidre, nem egy igazi desszert íz.

Mondjuk megszámoltam, már megint 17 íz van bekeverve, szóval lehet 2030-ra fog csak elfogyni. :sweat_smile:

1 kedvelés

Valóban minimalis az edesites, de lehet ettől más mint a többi -èdsítès, fahéj :+1::grin:

2 kedvelés

Csak kár, hogy ehhez meg kellett vennem 120ml-t. :sweat_smile:

Mindegy, akciós volt free shippinggel…legalább nem instant lefolyó.

Tegyél bele édesítőt…ha van. Nekem bevált.