Grimoire of Potions! Élménybeszámoló a Witchcraft legújabb szériájáról!

Nem olyan régen, kb. 1.5 hete kaptam kézhez a Liquidhall jóvoltából a legújabb Witchcraft-okat. Igyekszem teljeskörű és pontos leírást adni az új szériáról. Az új shortfill sorozat elég misztikus, ám szerintem nagyon is menő Grimoire of Potions nevet viseli. Az ízekről alkotott véleményemet lejjebb olvashatjátok majd. Kezdjük az elején…

A doboz! Akik hozzám hasonlóan gyűjtik a különleges holmikat azoknak a doboz is sokatmondó és különleges lesz! A dobozt egy keménypapír rejti, amit oldalra húzva távolíthatunk el, hogy a szemünk elé táruljon a doboza aminek könyv dizájnt álmodtak meg! Természetesen olyan mintákkal és képekkel látták el a dobozt és a papírját is ami szerintem mindenkinek tetszeni fog. A könyv, azaz a doboz hátulján található egy kis történet a Grimoire of Potions-ról. Elég misztikus sztorija van, akár igaz is lehetne. Kinyitva benne találunk 2db 50ml nikotinmentes shortfill-t. Maga a flakon 60ml-es, így egy booster (A Liquidhall oldalán ez is beszerezhető, Evapor Booster néven) segítségével 3mg-ossá varázsolhatjuk a gyárilag nikmentes liquideket. Ami tök jó ebben Chubby Gorilla-ra hajazó flakonban, hogy a cseppentő lecsavarható, nem maszatolsz vele és pikk-pakk beleadagolható a booster, ha szükséges. A flakon puha műanyag, a cseppentő nem túl szűk, így a töltés is gyors ezekből a flakonokból. Nem ereszt, nem csöpög sehol, a gyerekzár masszív. Ennyit még flakonról nem áradoztam, szóval higgyétek el ezek a termékek az utolsó atomjukig tökéletesek!

Térjünk el egy kicsit! Az első komolyabb bemutatkozását olvashatjátok a Witchcraft-nak! Az ízek mesterétől olvashattok pár sort. Ez a teszt és az interjú sem jöhetett volna létre Neményi Zsolt és a Liquidhall nélkül! Köszönjük Vaperfater!

Sziasztok Vaperek! Nem biztos, hogy mindenki ismer bennünket, ezért pár sorban bemutatkoznánk… Több, mint 10 éve indultunk Evapor néven, az elsők között voltunk, akik elhivatottan az e-cigit választottuk a leszokás alternatívájaként. Jelenleg Wrexhamban, Walesben működő gyárunkban készülnek a Valley, Witchcraft e-liquidek, és most az új brand is, melynek megalkotásához nagyban hozzájárult a gamer-fantáziavilág…. Hat új íz, 2x50ml-s kiszerelésben egy igazán exkluzív díszdobozban kerül vásárlóinkhoz.

Pár napja sikerült egy rövidke riportot készítenem az ízek mesterével, így ezt most megosztom veletek:

Szia Viktor! Pár szóban bemutatkoznál a magyar Vapereknek, és mesélnél a munkádról, az új fejlesztésekről?

Sziasztok. A nevem Földes Viktor és én lennék a Witchcraft márka ízfelelőse.
2014-ben indult a brand egy merész ötlettel: már az Evapor-nál dolgoztam, mint eladó és rendszeres e-cigi felhasználó, amikor is rájöttem, hogy a boltban árult liquidek nagy részét már unom, szeretnék valami újat, bonyolultabbat, érdekesebbet szívni, így megrendeltem magamnak egy kisebb aromacsomagot és nekiálltam keverni. Olyan jól sikerültek az első próbálkozások hogy Brenyo, a cég egyik tulajdonosa felajánlotta, hogy ezt csinálhatnám professzionálisan egy új márka égisze alatt – így született meg a Witchcraft brand ötlete.
A cél az volt, hogy ne csak az egyszerű ízek kedvelőinek készítsünk liquidet, hanem legyünk merészek, és alkossunk olyat, amit még senki más. Az évek folyamán a folyamatos fejlesztésnek köszönhetően mára egy elég széles spektrumú választék áll rendelkezésre minden vásárlónk számára, de a fejlesztés sosem áll meg–ennek eredményeképpen kiadásra került a legújabb szériánk, a Grimoire of Potions, ami 6 rendkívüli ízzel debütált. Ezek az új ízek még a megszokottnál is magasabb elvárásoknak kellett, hogy megfeleljenek, valami olyat akartunk készíteni, amiben mindenki megtalálja a magának való ízvilágot. Ez nem jelenti azt, hogy a normál Witchcraft ízek félvállal készültek, épp ellenkezőleg! Közel 1 év aktív fejlesztés, több, mint 500 különböző lehetséges recept, és számtalan munkaóra után megszületett a 6 íz, ami végül kiadásra került. Remélem mindenkinek akkora élvezetet fog nyújtani, mint nekem amikor megalkothattam Nektek őket! Egészségetekre!

Köszönöm Viktor! Remélem sokan megkóstoljátok majd újdonságainkat, és megtaláljátok a Witchcraft és a Grimoire of Potions ízei közt a kedvenceiteket! Hamarosan még több újdonsággal jelentkezünk, de nem szaladok előre, időben értesítelek ezekről Benneteket!
Üdvözlettel:
Vaperfater

Neményi Zsolt és Földes Viktor

Ki gondolta volna? Egy magyar srác alkotta meg a Witchcraftot! Köszönjük Viktor!

Na szóval… Hol is tartottunk?

Ha már így túl vagyunk a dobozon, flakonon, és még Viktort is megismerhettük, jöjjön a lényeg! A teszt! Annyit még engedjetek meg, mert azért ezt fontosnak tartom! A teszthez mindegyik íznél egy Vapefly Brünhilde MTL RDTA-t használtam, alatta egy Vsticking VK530-al! Új íz elött elmostam a tankot, Vandy Vape Superfine MTL Fussed Clapton-ból tekertem bele 7 menetet, 2.5-ös magra. 0.7 ohm környékén sikerült maradni. Coil Master Pro Cotton-t használok már elég rég óta, MTL célra számomra ez a legtökéletesebb vatta. Minimum 1 tanknyit, azaz 5ml-t szívtam el mindegyikből, de volt olyan íz amiből többet, csak hogy biztos legyek a dolgomban. Úgy gondolom elég jó eszközöket használtam ahhoz, hogy a lehető legjobb végeredményt érjem el.


Witchcraft – Grimoire of Potions

-Mana- Exotic Fruit Punch

Az ananászért nem vagyok oda, ezért nem hittem volna, hogy ez a négy gyümölcs ilyen finom és édes kombinációt alkothat. Nem kellett sok a vattának sem, azonnal jöttek az ízek. Tisztán, ahogy illik. Úgy gondolom ez annyira telt és domináns ízekből áll, hogy nem igényel különleges vattázást sem. Belégzéskor az ananász és az őszibarack egyvelegét azonnal érzem, a cseresznyét és a guavát nem nagyon tudom kivenni, viszont szépen kiegészítik egymást, így egy igazán finom és édes ízt alkotnak. Egy tanknyi Mana elszívása után is pontosan olyannak éreztem mint friss tekeréssel és vattával. Kifújáskor ízlik a legjobban, akkor a legédesebb.


-Spark- Lemon Apple Sherbet

Feltételezem emlékeztek még a Mini cukrokra. Még ma is lehet kapni, sokunk nagy kedvence. Azok a cukorkák cseppet édesebbek ennél a liquidnél, de ízre sok hasonlóságot vélek felfedezni. Amint beleszívtam beleszerettem ebbe a tökéletesen kiegyensúlyozott zöldalma-citrom mixbe. Amúgy is imádom a citromos és citrusos ízeket. Így ez nálam elsöprő sikert aratott. Beszíváskor ínycsiklandó egyveleg, kifújáskor mintha különválna a két íz. Szerintem No. 1!


-Emerald- Pistachio Macaron

Ez pontosan olyan mint a leírásban. Belégzésnél krémes pisztácia, kilégzésnél sütemény érződik. Egyszerű de nagyszerű! Nagyon lágy és édes, de mégis markáns és domináns. Itt sem hinném, hogy be kell vetni bármilyen vattázási technikát, az íz hamar bekoptatja a vattát mivel elég erőteljes. Ha szereted a süteményes ízeket ez neked való lehet. Friss tekeréssel a pisztácia picit jobban érződik, de elég 5-10 slukk és beáll a harmónia.


-Arcane- Grape & Fruits Ice Lolly

Frissítően hűs, és még az utolsó slukk után percekkel is érezni a mentolos szőlőt. Nem túl édes, de nem is fanyar. A mentolt is édesnek érzem. Olyan mintha kellemesen simogatna. Miután bekopott a vatta nem nyomja el egymást a gyümölcs és a mentol. Friss tekeréssel a mentol dominánsabb, de olyan 10-15 slukk után kiegyenlítődik minden. Én nem véltem felfedezni azt a bizonyos titokzatos gyümölcsöt, de biztos van nálam szemfülesebb vaper is. Nekem nagyon is bejött ez a kombó.


-Wicked- Dragonfruit & Strawberry Sour Candy

Kicsit hűsen hat. Nem találtam a leírásában coolada-t. De mintha lenne benne. Amint bekopik a vatta ez a hűs érzés tompul. Az édes eper miatt az utóíz is édes. A sárkánygyümölcs és az eper tökéletesen kiegészíti egymást. Ízpompás gyümölcskoktélt alkotnak. Olyan kellemes mintha a hűtőből elővett gyümölcssalátát nassolnánk. Letehetetlen! Ez állandó nyári íznek is tökéletes.


-Phoenix- Strawberry Fried Ice Cream

Ne essünk kétségbe, ha nem azonnal jön a várt íz. A krémes eper, vagy eperfagyi mindig is azok közé az ízek közé tartoztak amik kicsit kényesek. Idő kell amíg rendesen bekopik a vatta. És ha még így sem az igazi akkor vattát kell váltani. Ez az íz ilyen. Nem ritka jelenség, a vanília is ilyen. Ha tudod kezelni a helyzetet, csurogni fog a nyálad ez után a krémes eperfagyi után! Első slukkoknál valami édeskés egyveleget éreztem, az eper csak valahol hátul kullogott. Kb. fél tanknyi (2.5ml) Phoenix után, másnap reggel éreztem azt hogy „Wow!!”, ez egy igazán ínycsiklandó édesség! Megéri várakozó állásba tenni az ízlelőbimbókat, mert ha türelmesek vagyunk elnyerjük a jutalmunkat egy fergeteges ízkompozíciójú liquid formájában! Mivel az édes ízek kedvelője vagyok, ez úgy érzem az én ízem! Lágy is, krémes is, epres is, telitalálat! Bátran állíthatom, hogy egész napos íz! 10 pont a Griffendélnek!


Azt nem szabad elfeledni, hogy ezek a shortfillek elég sok aromát tartalmaznak! Ezért olyan ízletesek! És ahogy már megszokhattuk más aromáknál és liquideknél, ezek is kokszolnak ahogy mindegyik. Csak van amelyiknek több idő kell, van amelyiknek kevesebb. A kokszolódás teljesen normális! Ne ez legyen a mérvadó!

Azt kell mondjam maximálisan meg voltam elégedve! A Witchcraft, illetve a Liquidhall hozta a megszokott maximalista minőséget! 6 éve vagyok a gőz és az ízek rabja, sok webshopot próbáltam már, mindig keresem az új ízeket. Volt már szerencsém sok féle-fajta aromához, koncentrátumhoz, shortfill-hez, longfill-hez. De a Witchcraft Grimoire Of Potions kollekciójánál lágyabb, exlúzívabb shortfill-ekhez még nem volt szerencsém! Biztos vagyok benne, hogy mindenki meg fogja találni a saját ízlésének megfelelőt.

Köszönjük szépen a Liquidhall-nak!

11 kedvelés

Én a MANA nevezetű csodát szereztem be, gyönyörű dizájn és nagyon finom, az első liquid amit azért nem szívok mert tartogatom valami különleges alkalomra, próbálok spórolni vele, de azért gyakran elcsábulok.

2 kedvelés

A Brünhilde-ben pont az van. :smiley: Nekem a 2. flakon ami úgyszintén azért nincs megbontva mert valami különleges alkalomra várakoznak. És a bontottakat is “óvatosan” szívom, hogy tovább tartsanak. :grin:

2 kedvelés

Sziasztok!

Megérkezett az enyém is :slight_smile:
Beletöltöttem egy boostert.
Szellőztetni kell ezt is?

1 kedvelés

Szia. Ezt nem kell. :blush:

3 kedvelés

Köszönöm Kinga :heart:
Akkor próba :wink:

2 kedvelés

Kíváncsi vagyok a véleményedre :blush: