Ellenallas folyamatos novekedese

Sziasztok! Tegnapi nap folyaman szereztem egy DamnVape Doom X Mesh RTA kazant es azon nyomban tettem bele egy 0.12-es mesh lapot es bevattaztam, na es most bonyolodnak a dolgok, szepen racsopogtettem beitattam a vattat majd osszeraktam az egesz tankot es elkezdtem gozolni egeszen estig nem volt problema amikor is eszrevettem hogy 0.12 helyett mar 0.45-ot irt, esetleg valaki tudja hogy mi okoshatja ezt az anomaliat?

3 kedvelés

Szia!
Ekkorát nem változhat az ellenállása, szerintem a leszorító mechanizmust húzd szorosabbra, van némi kontakthiba :thinking:

6 kedvelés

Szervusz @Gergo_Futo ! Szervusztok !

Szeretnék reagálni a feltett kérdésre, de sajnos nem ilyen egyszerű a probléma forrása, mint ahogyan Zoli76 megválaszolta. Kezdésnek persze mindenképp javaslom a mesh lap lefogatásának ellenőrzését, viszont saját tapasztalatból mondom, a készülék kábelezése , vagy ha esetleg a forrasztások elöregedtek azok is okozhatnak ilyen problémákat. Ne felejtsük el, hogy a 0.12 ohm az majdnem zárlat. Ekkora ellenállásnál extrém igénybevételnek van kitéve a mod. Ha van lehetőség, egy másik modon is ki kellene próbálni, hogy az ellenálás ugyan úgy emelkedik, vagy változatlan marad, Ha nem változik akkor a mod a ludas.
További szép napot mindenkinek !

7 kedvelés

Ez is igaz, és általában minden ellenállás nagybani változására utaló dolog kontakthiba valamilyen formában.
(Még 20 Watt MTL-ben is tapasztalom, hogy a kőkeményen meghúzott csavar a hőingadozástól, plusz a liqiuidnek való kitettségtől fellazul, bizonytalanabbá válik).
Persze marha ritkán az ellenkezője is előrordulhat, részleges zárlat, menetzárlat, de a Meshnél ez nem gond.

@Atis Attila felvetése jogos, de az nagyon nem mindegy, hogy hirtelen nőtt-e ekkorát az ellenállás, vagy folyamatosan. Illetve hogy ez a jelentősen megnőtt ellenállás stabilnak látszik, vagy sem.

(Pluszban ugye az is gond, hogy a megnőtt ellenállást még jobban megküldik, kompenzálás miatt egyes modok, aztán a melegedés miatt még romlik az állapot).

4 kedvelés

Teljesen egyetértek ! :hugs: Ölelés !

2 kedvelés