A "világjáró" új kihívás előtt

Mivel, egész éjjel tapostam a gázt, és majdnem délre végeztem, nem bírtam lepihenni, mielőtt nem tekerek egy jót.

14 kedvelés

És a tekerő segéd készletem… Lassan ideje lenne beszerezni egy újabb készletet… :grin:

8 kedvelés

Helló!
Az mekkora afc?
Mert nagyon picinek látom a szettedhez képest amit beleraksz​:thinking:Ha ilyen 0.8-1mm környéki az afc,akkor próbáld ki,hogy tekersz bele egy olyan 2-es magon nem 2.5 en és 28 de inkább 30ga sima szálhuzalból majd kb 9.5-12 watt között próbállkozol,nem tolakodás csak egy ötlet,én nem tekerek ekkorát a Bruncibe 2mm es afc-hez​:thinking:

1 kedvelés

1.4-es afc van benne

Sajnos jelenleg nincs 2-es magom
Vagy 2mm-es valami, amire tekerhetném.

1 kedvelés

2mm fúrószár pl​:+1:az 1.4 es afc hez már mehet 28ga huzal vagy 28ga mtl clapton​:thinking:,viszont kép alapján túl sokat lóg ki oldalra is a tekerésed az afc furathoz képest​:thinking:

1 kedvelés

Akkor, mutassatok pár képet, hogyan is kellene kinéznie egy optimális tekerésnek, az afc-hez viszonyítva., ezt, abban az esetben, ha, nem túl nagy kérés…
Köszönöm… :wink:

Viszont 2-es magon, nem lesz túl kevés bele a vatta? Már, úgy értem, hogy átmérő-ileg?

Azon agyalok itt most a kamionban, (közben pihennem kellene, de valahogy öl a kíváncsiság, h mi van új, vagy amit meg nem láttam a vaperinán, mert hála az Úrnak napi szinten 2szer meritem csutkára a telómat annyit olvasgatok itt)… Bocsi… Szóval… Agyalok, h mi lenne itt jelen pillanatban 2 mm átmérőjű cucc, de indulás után, az első marketban stop,… 2mm-es fúrószár és garantáltan estére mar 2-es magon lesz a tekerés a brünciben… :grin::joy:

5 kedvelés

Én azt mondom neked,ha az 1.4 es afc van bennt neki mehetsz 2.5 magátmérővel is csak ne fused claptonnal,hanem sima 28ga huzallal 6-7 menet lehet hézagos is csak ne nagyon széthúzott mert akkor megint pici lessz neki az 1.4 es afc hűtése a széleken és max 14watton hajtsd,a fused clapton hagyd meg a nagyobb afc méreteknek hátha rákívánsz később a tágabb témának​:v:meg aztán a kis afc méretekkel úgysem tudsz vastag 26ga huzalt ill. fused claptont visszahűteni ezért is kokszolódhat a tekerésed pl.

3 kedvelés

Ez kb 4-5 napos tekerés szval áthaladt már rajta némi juice,2mm afc hez tekerek 28ga szálhuzalból 6menetet 2.5 magon és szűk dl vagy tág mtl ki hogy hívja hajtom az afc mérete nagyban befolyásolja a tekerésed magját és méretét hossszban is​:+1:különben melegedni fog,kokszosodni fog stb

2 kedvelés

Ez pedig egy 1 napos tekerés,sima clapton 2.5 mag de ez alatt egy 2.5 mm afc van,a kokszosodás lehet nálad leves függő is,de az is,hogy nem tudod visszahűteni azt a nagy tekercset azzal a kis afc-vel és ráég a leves​:thinking:

2 kedvelés

Végül sima 28ga ni80 szálhuzal lett 5 menet, 2.5 magon 0.99 ohm, 13.5 watton. És érdekes, csak nagyon picit enyhén melegszik.
U. i. Amit nem jeleztem, az az h lánc véper lettem… Főleg éjjel mikor vezetni kell.

1 kedvelés

Korábbi hozzászolásomban irtam, h azert itt eléggé sok mindenre oda kell figyelni, az rta vonalon… Nah, de… Idő van bőven…és… itt… Nem vagyok egyedül…

5 kedvelés

Helló!
Örülök neki,hogy a sima szálhuzal ajánlásom ehhez a levegő betéthez megoldotta a problémád​:v:Hát igen az rta-k világa már csak ilyen több összetevőből lessz egy kerek egész​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés




Pici afc,28ga-s ni80 huzal 2-s magon 6-7 tekerés. Én 12-14w-on használom

6 kedvelés

Bocs,most látom hogy ez milyen régi​:sweat_smile:
Nem kellene félkómásan kommentelni​:sleeping:

1 kedvelés

Jó helyen van. :hugs:

1 kedvelés