A jó build titka!

Sziasztok!

Sokatok segítségével sikerült építenem egy számomra kellemes jóízű bő gőzű buildet!
Az egész tevékenységemet @Robert_Horvath tanácsára kezdtem el de többen írtatok számomra hasznos dolgokat! Ezt a posztot azoknak készítem akik esetleg ugyanott akadtak el ahol én! Az a rövid tapasztalatom hogy rengeteg mindenen múlik a jó íz és gőz! (Hogy áll a coil, mennyire van közel a levegőhöz, milyen egyáltalán maga a coil, SS, NI80, kanthal, vattád minősége, mennyisége, hogy áll: lekonyul, vagy vállasan törik le, mennyire szálaztad ki) Ezt mindenki saját maga tapasztalja ki saját magának de persze sokak kíváncsiak mások sikertörténetére és persze a kazánon belül lapuló buildre is! Nos az én sikertörténetem és a buildem a következő 4 kép illusztrálja!
Néhány pontba szedve a dolgot!

  1. Izzítsd (fertőtlenítsd) a tekercset
  2. Vatta bele, 1-2 mm el hosszabbra hagyhatod hogy hasonlóan “vállas” legyen mint a 4.dik kép mutatja.
  3. Szálazd ki a vattát, már már majdnem kevésnek is tűnjön. Majd tunkold be a helyére ahogy a deckedbe való!
  4. Itasd meg a vattádat, jól tocsogjon a lötyiben!
  5. Deck a helyére kazán összepattint és eregetheted a felhőket! :grin:

Köszönöm nektek hogy ennyit segítettetek hogy ezt a kis posztot meg tudom alkotni! :heart:
Respekt mindenkinek! :muscle: :+1:
Kívánok mindenkinek szép estét, és hatalmas ízletes gőzöket :v:

10 kedvelés

Szép tekerések, amilyeneket akár én is szoktam csinálni. Igaz, nekem single coil deckjeim vannak csak, aztán hülyének is néznek egyesek, amikor egyszerre 2 kazánt szívok.

1 kedvelés