1.2ohm Mesh és 1.2ohm Regular...?

Sziasztok.
Biztos kérdeztem már régebben,ha igen,már elfelejtettem​:wink:
A Vaporesso gtx one-omhoz lehet 1.2 Mesh és 1.2 Regular porlasztót kapni.
Mi a különbség a Mesh és a Regular között?
Az anyaga mindkettőnek ugyan az.A Vaporesso honlapján néztem.

Akarok még rendelni és nem tudom,hogy melyiket.
(0.8-ast is fogok rendelni,az csak Mesh)


3 kedvelés

A mesh az fémszövet. A regular sima huzal. A mesh mivel felületileg nagyobb, ezért több gőzt probukál. De érdekes, hogy hasonló watt tartomány van megadva mindkettőnél. :thinking:

5 kedvelés

Kimondottan a nikkel allergiám miatt…egyikben sincs semmi nikkel ugye jól látom?Akkor melyiket vegyem?Van most mindkettőm.Én laikusként nem tudom melyik a "jobb":wink:

2 kedvelés

Mindkettő vas-króm-alumínium,ha még tudom a vegyjeleket.Ha nem,ki ne nevessetek​:joy:

1 kedvelés

Igen jól tudod. Ám nem hinném, hogy az a huzal anyaga. :thinking: Rozsdamentes acél, nikkel, nikkel-króm, Ni80 (80%-os nikkel tartalmú keverék), titán és kanthal huzal anyagok vannak. A nikkel és titán ami kifejezetten TC huzal. Azokat sima power módban nem szabad használni. Amiket felsoroltál szerintem a porlasztó anyaga lesz, nem a benne lévő huzalé. Azt kéne megnézni, hogy ez pontosan milyen lehet. Az O-gyűrűk színei nem véletlenül eltérőek. Ezzel jelzik hogy melyikben milyen huzal van. A gyártó weboldalán tuti fenn vannak a pontos adatok.

5 kedvelés

Ez vaporesso igaz?

4 kedvelés

Megnéztem. Úgy néz ki mégiscsak a huzal anyagai. Közben eszembe jutott, hogy ezek a rozsdamentes acél ötvözetei, vas-króm-alumínuim ötvözet. Teljesen kiment a fejemből, hisz nem így emlegetjük mi sem. Bocsánat, hogy féreértettem. :slight_smile:

4 kedvelés

A Vaporesso oldaláról volt az infóm​:slightly_smiling_face:
Akkor a huzal sem nikkel​:+1:
De szted melyik a “jobb”?Nem értek hozzá,hogy huzal,meg…elnézést, már el is felejtettem,hogy mit írtál róla,hogy mi a különbség a Mesh és a Regulár.:heart:
Csak a srácnak meg kellene mondanom,hogy melyiket szeretném​:slightly_smiling_face:Én nem tudok dönteni.Nekem mind a kettő egyforma.Mert mindkettő volt már a készülékben.Sőt nekem a 0.8 és az 1.2 is tök ugyan olyan​:joy:

4 kedvelés

Most biztos orbitális nagy butaságot fogok kérdezni:A Mesh,nem Kanthal?

1 kedvelés

Mi az,hogy “sima power módban”?Pont a titánt nem lehet…?Ha egyszer tekernék,én arra gondoltam,mert a titán amit tuti bírok​:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

SS mindkettő. Az a rozsdamentes acél. :slight_smile:

1 kedvelés

Titánt csak TC-ben szabad! SZIGORÚAN! Bizonyos hőmérséklet felett kiválnak belőle egészségkárosító anyagok. Amíg TC-ben van használva nincs gond. :slight_smile:

2 kedvelés