Vapelés hidegben

Irományom,leginkább a kezdő,kevesebb tapasztalattal rendelkezőknek szól.
Lehet észrevetted, hogy nyáron a nagy melegben ugyanaz a tank,ugyanazzal a setuppal, jó volt, esetleg néha meg is folyt, azonban manapság,hamar kokszosodik a vatta, valahogy előbb válik kellemetlenné az íz Ha nem változtattál semmin, akkor tuti bekövetkezik, és ez a hideg, liquidre gyakorolt hatása miatt van. Ugyanis a liquidnek hidegben csökken a viszkozitása. Magyarul melegben folyik,ha kell, ha nem, hidegben elkezd sűrűsödni. Ezt a folyamatot nem igazán tudjuk kivédeni ez fizika. Orvosolni viszont lehetséges. Az egyik legegyszerűbb és legcélravezetőbb; Ne vapelj hidegben, csak fűtött szobában. :joy: Természetesen ez nem várható el senkitől.
Esetlegesen a keverési arányok megváltoztatásával is érhetsz el eredményt. Pg többletes levest keversz. Ebben az esetben némileg kevesebb lesz a gőz,viszont legalább lesz. A vg többletes levesnél nem biztos, hogy 3 gyors slukk után, nem fog torkon csapni a száraz égett vatta, semmihez sem hasonlítható “aromája”.
Vannak tankok,amelyek rendelkeznek folyadékszabályzással. Vagyis valamennyire kontrollálható, mennyi folyadék menjen a vattára. Hidegben esélyes, hogy a maximumra kell kinyitni, észszerűség szerint.
Elképzelhető, hogy az eddig nagyon jól bevált vattádat, sajnos szüneteltetni kell tavaszig. Eljött az ideje megismerkedni más nevű vattákkal is. Az esetleges designer csomagoláson, kiszerelésen, áron …stb, kívül, a vattáknak van egy nagyon fontos tulajdonsága,ami egyáltalán nincs jelölve feldolgozható adatokkal,a lészállítási képessége. Vagyis vannak vatták,amik lassabban szívják fel a liquidet,vannak amik gyorsabban. Télire ajánlott a gyorsabb.
Esetlegesen a vattázás is kicsit több odafigyelést igényel. Lehet melegben simán elment,ha beletapostad a vattádat az árokba,ahonnan a liquidet kell felszívnia. Na erre télen esélyed sincsen. Lazábbra a végeket. Adjunk esélyt szerencsétlen vattának megküzdeni, a sűrűbb anyaggal. Megkockáztatom, még a tekercsen belül is lehet picit lazábban vattázni. Természetesen nem lötyögősre, hanem csak ne legyen összeszorítva ,becsavarva. Ha erős vagy,ne itt mutasd meg! :joy: Egy összeszorított ,letaposott vattának esélye nincsen, hoznia amit elvársz tőle.
Próbálj meg kicsit nagyobb szüneteket hagyni a slukkok között. Adj időt a vattának. A " beleszívok 20-at mert idegbe vagyok", hozzáállással azt fogod elérni, hogy 5 után kiköpöd a tüdődet, és mégjobban idegbe kerülsz. Úgyhogy ha idegbe vagy 2 dolgot tehetsz: 1 lenyugszol, 2 melegben kapsz agyvérzést. (Vagy legalábbis szobahőmérsékleten) :wink:
Egy jól kihűlt tank,nem fog átmelegedni attól,ha kétszer rálehelsz. Normális esetben fém alkatrészek vannak egy hideg, zseléhez közelítő közegben.
A mondanivalóm lényege: Hidegben kicsit más építést, más szokásokat kell magadévá tenned a vapelést illetően. A másik: Nyugodj le! Ne kapkodj! Nem romlott el semmi,minden ugyanolyan mint volt,kivéve a külső hőmérsékletet.
Ha szerencséd van, majd a kommentekben kapsz még tippeket. Kb az első négyben talán, utána úgyis offolva lesz ,mint mindig. :joy: Ha nekem van szerencsém, akkor nem oltanak le, hogy minek írtam ide ezeket a hülyeségeket, mert hát " eztet mindenki tuggya!". :joy:

6 kedvelés

Esetleg az izzítasok közötti “vak” szívogatást hoznám fel, mint egyik módszert.
Segít 2 slukk közt telítődni a vattának.

3 kedvelés

Jogos! Hagytam helyet másnak is kibontakozni. (Valamint eszembe sem jutott) :joy: Most azon agyalok,én is csinálom,ráadásul sokszor lefogom a levegőzést, hogy vákum legyen. Csak annyira automatikus, hogy fel sem tűnik.

Kabát belső zsebében érdemesebb ilyenkor tartani a szettet, illetve PG többlet, lazább vattázás ahogy írtad is. :slightly_smiling_face: Bár azért vigyázat, mert amint “kienged” a liquid a melegben megfolyhat a tank. Én egyébként nem változtatok soha semmin. Inkább meleg helyen tartom. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Én se szoktam változtatni és melegben sem tartom, csak külső zsebben :smile:
A napokban sikerült párszor bazi hidegben lófrálnom és vártam is, hogy majd valami, de minden működött, pedig még megfogni is hideg volt a szettet :sweat_smile:
Ki tudja, lehet, hogy tankfüggő is. Én most mindenhova a Tauren Elitet vittem, azzal nem volt gond a hideg.

5 kedvelés

Fehérorosz gyártó kazánjait használom miaz a hideg?:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Aki tud, az tud… Tisztelet …:smiley:

Bár pár nappal előbb jöttél volna ezzel e szösszenettel! :slight_smile: Így magam kellett rájöjjek hogy mi a fene az hogy égett vatta ízt kapok ha a műhelyben félreteszem a vasasztalra :smiley: Amúgy biztosan tankfüggő is mert a b3 csinálja a prime viszont vígan dalol.
Köszi a leírást! :pray:

1 kedvelés

Nekem gyanús, hogy azok a tankok reagálják le rosszabbul ezt a téli mókát, amelyeknek több, de apró, vagy aránytalanul vékony az az áteresztő “furatuk”, ahol a leves a vattába átszivárog.
Hiszen a viszkozitas és a keresztmetszet csökkenés nem mindig szereti egymást annyira, és nem is lineáris.

2 kedvelés

A prime-nál, a szétesésig lehet nyitni a lékontrolt.

2 kedvelés