Na mizu? Ki mit csinál? (2020.04.-2023.05.ig)

Ha minden jól megy akkor a lángoktól fog megugrani :rofl:
Tüzes a hangulatom :cowboy_hat_face:

1 kedvelés

akkor tűzrőlpattant lesz :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Berlinben a TV torony alatt ettük a virslit. Azt, hogy kolbásznak hívták - e? Arra már nem emlékszem. Diákok voltunk 1975 -ben. Mi is köhögtük a németet, de az, aki az egészet leszervezte, sem volt a helyzet magaslatán. Egyetemistákat vártak volna, és csodálkoztak a szakközépiskolás kölykökön, akiket küldtek oda vasutat építeni, meg bontani. Tolmács sem volt, az én voltam. Nagyanyám sváb volt, de csak akkor pusmogtak előttem németül, ha nem akarták, hogy értsem. Majd úgy döntött, hogy inkább tanít ő engem, mintsem ezreket fizessen érte a suliba. A berlini vasutas menzán ott nem volt kolbász, inkább csak valami sült, főtt, vagy párolt marhahús valami barna mártással, amit a tanáraink generál szaftnak hívtak, mert minden mellé az járt (Talán besamel?) Na meg a barna kenyér, engem már megfertőzött a természetgyógyász keresztapa, hogy a kenyeret korpásan kéne enni, na de a többiek nyafogtak, hogy mindig az a barna kenyér, és főtt krumpli van.

4 kedvelés

Bochwurst mit curry sauce​:grinning::grinning::grinning::grinning:

1 kedvelés

Ja. Multi-kulti curry sauce. “echte” német ízesítő. :grin:
Nálunk legalább csalamádéval honosult a hamburger. :kissing_heart::hamburger::fries::cup_with_straw:

2 kedvelés

30éve biztos nem láttam a hambit csalamádéval árulni…pedig szerettem. Azoknak az útszéli büfékocsiknak megvolt a retro fílingje :grin:

1 kedvelés

Igy van. Miskolc valamikor. Hambugerland.

2 kedvelés

Eldőlt, ma nem eszünk :rofl:

5 kedvelés

Ez akkor most ilyen hurka kolbász hétvége? Tegnap este én is azt sütöttem :blush:

3 kedvelés

Kép plusz pénz, kaja minusz pénz, minusz kilók, így kell ezt. :rofl:

Kép nem plusz pénz :pensive:
Kép költött pénz, egy sorozat része nekem.
Csak még nem tudom hol fér el 3-4 ekkora vászon :sweat_smile:

Most miért csináljátok ezt velem?
Azonnal konzultálnom kell Rékáékkal pont. :grin:

2 kedvelés

Azt hittétek már minden láttatok, mi? A kapcsolóknak is jár a balzsamból. :sweat_smile:

5 kedvelés

Ezért szét szedni ennyi golyóstollat a rugók miatt pfhejjjj :joy::joy::joy:

2 kedvelés

Ja, ez csak 20 darab, van még 60 hátra. :sweat_smile:

Akkor értem már miért ilyen drága 80 db parker :joy:

2 kedvelés

Nem, minálunk sertéscomb volt római tálban hagymával, burgonyával. Nem fotózom, mert nem én felügyeltem, hanem az asszony. Viszont a desszert krémes lesz, a krémet hozzá én kutyultam. A tésztája meg gyári. Ilyen:
HV0KA26BEK9MPHLIP647VKJ3_999x999
Nem mirelit, hanem készre kinyújtott, sütőpapírral.

6 kedvelés

A hurka kolbász kép után,hirtelen azt hittem TE meg ezt fogod ropogtatni.De csak nem lehetsz olyan elvetemült. :slightly_smiling_face:

Úgy néz ki mint egy régi dunyha :rofl: :rofl:, bocsi

Leszórod porcukorral, és már nem is hasonlít. Az íze a lényeg :blush:

1 kedvelés