Mutasd meg, mid van! 😊 - Napi Vape

Nos, ez mi?


ElƑször gondoltam, ennek Ășj tĂ©mĂĄt nyitok, leĂ­rĂĄssal, de rajtam kĂ­vĂŒl itt Ășgysem fƱrĂ©szelget senki. :thinking:
Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer egy CE4. Made by VIVO. A fiam ezzel kezdte, majd Ă©n kaptam meg.

Amikor az Ășj, Siren2 tankom megjött, szĂ©tberheltem a hozzĂĄ tartozĂł csƑmodot, mert az nem bĂ­rta a “rendesebb” tankok ĂĄramfelvĂ©telĂ©t. Az elektronikĂĄja valahol 1 Amper körĂŒl korlĂĄtozott, ezĂ©rt annak a csatlakozĂłjĂĄt leszerelve barkĂĄcsoltam magamnak egy mechĂĄ - t.
A törtĂ©net Ășgy folytatĂłdott, hogy a Wish -en nĂ©gyesĂ©vel osztogattĂĄk ingyen az ilyen eldobĂłs tankokat a törzsvĂĄsĂĄrĂłknak. A fiam is kĂ©rt, Ă©s nekem adta Ƒket.
De akkor mĂĄr nem volt meg az eredeti csƑmod, az ĂĄltalam barkĂĄcsolt mechanikus moddal meg szinte azonnal dryhitre ment, mert 4 Watt helyett tizen-Wattokat nem bĂ­rtĂĄk el a ezekben levƑ coilok. Az ĂŒvegszĂĄl csak arra jĂł, hogy kevesebb folyadĂ©kot szĂĄlĂ­tson. Az elmĂșlt Ă©vek alatt Ă©s az rta tankok tapasztalatai alapjĂĄn hatĂĄrozottan ĂĄllĂ­thatom, hogy soha nem a vatta Ă©g meg, hanem a glicerint Ă©s az aromĂĄt kozmĂĄlja oda a tĂșl forrĂł coil, Ă©s az tud irgalmatlanul bĂŒdös, csĂ­pƑs Ă­zƱ lenni.
Ezekben a CE4 tankokban benne van az 510 csatlakozĂł, csak mĂ©lyen belĂŒl, sĂŒllyesztve. Az aljĂĄn levƑ fĂ©m dĂ­sz gyƱrƱt kombinĂĄltfogĂłval le lehet rĂłla rĂĄncigĂĄlni. A belsejĂ©t ki lehet hĂșzni a plexi tartĂĄlybĂłl. A talpat feljebb lehet kalapĂĄlni, hogy az 510 lent szabaddĂĄ vĂĄljon. A feljebb csĂșsztatott talp Ă©s a kĂ©mĂ©ny közĂ© szilikongyƱrƱ kell, az tömĂ­ti, Ă©s nem csĂșszik vissza. Az eredeti kb. 0,2 mm-es vĂ©kony tekercset a benne levƑ ĂŒvegszĂĄlakkal ki lehet hĂșzni. Az Ășj coil helyette: 26 GA (0,4 mm) kanthal 2-es, vagy 2,5 mm-es magon 6-7- menet. Ez fĂŒggƑlegesen lett elhelyezve. A vatta körĂŒlötte kĂ­vĂŒl rĂĄtekerve, annak a vĂ©gei a rĂ©seken lelĂłgatva a tank aljĂĄig. Így majdnem olyan a fĂŒggƑleges coil, mnt a porlasztĂłs tankokban. HĂĄla a vastag huzalnak, mĂ©g 20 - 30 Watton sem Ă©rezni Ă©gett Ă­zt. De azĂ©rt, mert ez mĂ©gis egy viszonylag szƱk MTL, olyan 8 Ă©s 10 Watt között elĂ©g neki.
A gyerek, meg mivel nem bĂ­rta kivĂĄni, amĂ­g KĂ­nĂĄbĂłl a PolraNight ideĂ©rjen, egy ilyet vett magĂĄnak hazai trafikban. AzĂłta is el van vele, Ƒ keveset szĂ­v. Nem is volt erƑs dohĂĄnyos. Én nem is tudtam, amĂ­g el nem kezdett vapelni, hogy szĂ­vott akĂĄrmit.

Lemaradt a leĂ­rĂĄsombĂłl, hogy a plexi tartĂĄly aljĂĄbĂłl is kb. fĂ©l centit le kell fƱrĂ©szelni. A coil huzal vĂ©gei ugyanĂșgy, mint a porlasztĂłkban, egy szilikongyƱrƱ belsƑ Ă©s kĂŒlsƑ oldalĂĄhoz szorĂ­tva Ă©rintkeznek a belsƑ Ă©s kĂŒlsƑ csövekkel, azokon kapja az ĂĄramot. Itt azĂ©rt egy hosszabb, Ă©s vastagabb szilikon van, mint a porlasztĂłkban, ezĂ©rt könnyebb dolgunk van. A folyadĂ©kot a lelĂłgĂł vattavĂ©gek szĂĄllĂ­tjĂĄk, ezĂ©rt itt nem fordul elƑ, hogy minden elfolyik, mint a porlaszĂł felĂșjĂ­tĂĄsi kĂ­sĂ©rleteknĂ©l. A tankot csak a rĂ©s magassĂĄgĂĄig szabad tölteni, ahol a vattĂĄk kijönnek, kĂŒlönen folyni fog.

8 kedvelés