Hogyan légy kezdő profi

Kopott tömítéseknél ha még egyben vannak, csak felpuhultak, vagy elvékonyodtak, segíthet a tömítés alá egy fordulatnyi teflon szalag. A build deck és a topcap közé ( a tarály alá és felé )akár vágni is lehet megfelelő vastagságút, mert ezek lehetnek laposak is, nem kell, hogy kör keresztmetszetűek legyenek. Neten vannak üzletek, ahol rendelésre is készítenek bármilyen tömítést. Ilyenkor érdemes többen összefogni és többet rendelni, úgy olcsóbb lehet.Annak a megoldása, hogy mekkora kell-ott lapul a kezedben. :slight_smile: Persze én könnyen beszélek, én meg is tudom mérni, akár kontúrprojektoron. De ne felejtsük el, hogy egy tolómérővel is elég ha a tömítés helyét mérjük meg, máris kiszámítható maga a tömítés mérete -kis ráhagyással, mert ugye rugalmas anyagról van szó. Dolgoztam olyan helyen, ahol gumigyűrű tömítések minősítése is a feladatom volt, elsőre nem tűnik nagy dolognak egy tömítés, de azért van jópár módja a minősítésének, még azt is vizsgálni kell műszaki (haditengerészeti alkalmazás) tömítéseknél, hogy egy bizonyos százalékos szabályos kör keresztmetszetű kúpos nyújtáson( áthúzás) mennyi idő alatt nyeri vissza az eredeti méretét. De ezt csak érdekesség képpen írtam… :slight_smile: Az biztos, hogyha egyszer rászánnám magam és vennék egy igazán drága tankot (legalább dvarw dl fl-t) akkor az lenne az első, hogy lemodelleztetném CAD-ben és megmérném 3D mérőgépen, aztán ezt az egész adathalmot jól elmenteném vagy 3-4 helyre. De így a zeusokkal, a hellvape-pel, pár rda-val amik nem a felső polcról vannak.egyszerűen csak pótolni fogom ami tönkremegy, amikor szükséges. Pontosan ez a mai világ baja… :slight_smile: De ez megint egy másik téma lehetne. Szerintem neked sem kell aggódnod, biztosan kapsz 2-3 ezer ft-ért hasonló tankokat ha valamelyik tönkre menne.Lehet hogy többe kerülne 2-3 szett tömítés legyártatása egyediben.

7 kedvelés