Kikapcsoltuk a Közösségi bejelentkezéseket!

Sziasztok :slight_smile:

A Közösségi bejelentkezésekhez appot használunk. Ez azt jelenti, hogy az adott szolgáltatón (Facebook, Google, Discord) keresztül is be lehet jelentkezni, regisztrálni a Vaperinára. A regisztráció során a közösségi oldal továbbítja részünkre a leendő felhasználó nevét, e-mail címét és profilképét, amiből elkészítjük a felhasználói fiókot. Jelenleg is levelezek a Facebook Support -al ez ügyben és próbálunk valamilyen megoldást találni a kialakult helyzetre.

A probléma az, hogy a Facebooknál nem érik el a https://vaperina.cc domain néven szereplő tartalmat, azaz ezt a weboldalt. Ezért benne van a pakliban, hogy blokkolják ezt a lehetőséget számunkra. Tehát elképzelhető, hogy Facebookkal a továbbiakban nem lesz lehetőség bejelentkezni. 2021.10.11. dátummal határozták meg ezt, de természetesen próbáljuk kitolni a dátumot és természetesen megoldani a problémát már csak azért is mert az első értesítést erről tegnap küldték.

A probléma egy automata ellenőrzés során jelentkezett ami miatt a rendszerükben ez a feltehetően fals információ szerepelhet, ugyanis a facebook bejelentkezés továbbra is üzemel számunkra és a Vaperinát is elérjük mindannyian.

Sajnos úgy néz ki, hogy a Facebook után a Google bejelentkezés is leállt. Erről a Google semmilyen formában nem értesített, egész egyszerűen törölték illetve már nem találom. Tulajdonképpen nem tudom mi volt a probléma, de nyoma sincs annak, hogy egyáltalán használtuk volna. Ezért a továbbiakban megszüntetjük a Közösségi bejelentkezéseket teljes egészében. Tehát aki Google vagy Discord bejelentkezést használt eddig, annak létre kell hoznia egy jelszót a fiókjához vagy az e-mail bejelentkezést használnia, hogy be tudjon jelentkezni.

Lépések kijelentkezve

A Jelszó kihagyása, küldj e-mailt a bejelentkezési linkkel szövegre kattintva küldünk egy e-mailt amelyben lesz egy bejelentkezési link amire kattintva azonnal bejelentkeztetünk a Vaperina fiókodba.

Jelszó beállítása: Bejelentkezésnél kattints az Elfelejtettem a jelszavamat mezőre. Majd írd be a felhasználóneved vagy a Vaperinán használt e-mail címed.

Screenshot 2021-11-02 at 15.04.27


A Vaperinán lehetőségetek van lekapcsolódni a közösségi médiás bejelentkezésekről.

Ez egy egyszerű folyamat csupán egy jelszót kell beállítani hozzá.

Lépések bejelentkezve

  1. Ellenőrizd le a jelenleg használt e-mail címed (sokan a Facebookon gyakran elavult, már nem használt e-mail címeket használnak) Kattints ide és odairányítalak.
    Screenshot 2021-10-06 at 18.47.33
  • Ha nem megfelelő e-mail címet látsz a beállítások oldalon, akkor állíts be egy olyat amit jelenleg is használsz és hozzáférsz minden gond nélkül.
  1. Állíts be egy erős jelszót. Ezt a Biztonság fülön belül találod. Kattints ide és odairányítalak.
    Screenshot 2021-10-06 at 18.44.57

  2. Kövesd az e-mailben küldött utasításokat. (kattints rá az emailben található linkre, majd adj meg egy jelszót)


Köszönöm :slight_smile: Minden további fejleményt, tájékoztatást itt fogok közzétenni ezzel kapcsolatban. Ha bármi kérdésed van vagy segítségre van szükséged kérlek, jelezd. :slight_smile:

Szép estét :heart:

15 kedvelés

Szervusz Donát ! :slight_smile:

Köszönjük a tájékoztatást ! :heart: :hugs: :+1:

Sziasztok :slight_smile: Még nincs változás, viszont kezdek lemondani arról, hogy válaszra méltatnak. :confused: Facebook Support :-1:

5 kedvelés

A Facebook bejelentkezésünk továbbra is üzemel. Ma meghosszabbították a határidőt 2021.10.16 -ig. Meglátjuk mi lesz, választ azóta sem kaptam tőlük.

1 kedvelés

Én már össze-vissza nyomkodom,de nem jön email​:cry:Elsőre és ötödjére sem​:cry:Biztos valamit rosszul csinálok​:slightly_smiling_face:

Upszi​:wink:Két email is jött​:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Megváltoztattam,hogy ne a facés emailom legyen.Megváltoztattam a jelszavam.Mostmár törölhetem tényleg a facés bejelentkezést?

3 kedvelés

Szia Bea :heart: Ne haragudj, hogy csak most válaszolok :frowning: Persze törölheted nyugodtan, ha beállítottad a jelszót. A továbbiakban a felhasználónév vagy e-mail cím és jelszó kombinációjával tudsz bejelentkezni ha szükséges. :slight_smile: Illetve lehetőség van csak e-mail címmel vagy csak felhasználónévvel is bejelentkezni, ebben az esetben egy egyedi bejelentkezési linket küldünk ki e-mailben, amire rákattintva beléptetünk az oldalra. :slight_smile:

2 kedvelés

Sziasztok :slight_smile:

A Facebook kiszállt a buliból. Deaktiválták a bejelentkezéshez szükséges Facebook Appunk arra hivatkozva, hogy sértjük a Platformhasználati szabályzatukat. Szóval mostantól nem működik a Facebookkal történő bejelentkezés.

és mostantól

SEMMILYEN formában nem kapcsolódunk a Facebookhoz! :tada:

5 kedvelés

Sziasztok :slight_smile:

Sajnos úgy néz ki, hogy a Facebook után a Google bejelentkezés is leállt. Erről a Google semmilyen formában nem értesített, egész egyszerűen törölték illetve már nem találom. Tulajdonképpen nem tudom mi volt a probléma, de nyoma sincs annak, hogy egyáltalán használtuk volna. Ezért a továbbiakban megszüntetjük a Közösségi bejelentkezéseket teljes egészében. Tehát aki Google vagy Discord bejelentkezést használt eddig, annak létre kell hoznia egy jelszót a fiókjához vagy az e-mail bejelentkezést használnia, hogy be tudjon jelentkezni.

A jelszót bejelentkezve a fent leírt módon tudjátok beállítani.

VAGY

A Jelszó kihagyása, küldj e-mailt a bejelentkezési linkkel szövegre kattintva küldünk egy e-mailt amelyben lesz egy bejelentkezési link amire kattintva azonnal bejelentkeztetünk a Vaperina fiókodba.

Jelszó beállítása: Bejelentkezésnél kattints az Elfelejtettem a jelszavamat mezőre. Majd írd be a felhasználóneved vagy a Vaperinán használt e-mail címed.

Screenshot 2021-11-02 at 15.04.27

8 kedvelés

Szervusz Donát ! :slight_smile:

Köszönjük a tájékoztatást ! :hugs: :heart:

1 kedvelés