21700-as akku mecha modhoz

sziasztok!

segítséget kérnék Tőletek a következőhöz, adott egy single 21700-as mecha mod amit asgard mini rda-val tervezek használni. építéseim általában 0.12 - 0.18 között vannak és erre alkalmas jó akkut keresnék.
én ezekre gondoltam eddig de jöhet minden vélemény pro és kontra valamint ajánlások is:

  1. Hohm Tech - Hohm Run INR 21700 3023mAh
  2. Molicel P45B
  3. Sasung 30T

köszönöm!

Szia!

Én a Samsung INR21700-40T 4000mAh 30A aksit használom, ár/érték arányban kiváló.

https://lygte-info.dk/review/batteries2012/Samsung%20INR21700-40T%204000mAh%20(Cyan)%20UK.html

De jó választás a Molicel P45B aksi is, ami egy kicsit drágább, és több benne a kakaó.

Hohm Run INR 21700 3023mAh szerintem gyenge.

https://lygte-info.dk/review/batteries2012/Hohm%2021700%20Run%203023mAh%20(Black-white)%20UK.html

1 kedvelés

Szintén 40T párti vagyok. Viszont ez az építés mechába elég húzós lesz. Picit próbálj nagyobb ellenállással építeni, 0.1xx Ω mellett kijön szűk 140W egy csurdig töltött akkuból​:thinking:

@mike @Gumikacsa
köszönöm a tippeket, pont azért kértem segítséget mert a 0.13 - 0.18 közötti építések amp igénye számításom szerint: 28.5 - 20.5 amp amihez szerettem volna olyan akkut találni aminek a CDR értéke 35-40 amp és legalabb 4000 mAh-t tud.

Na várj egy picit, most keltem, még lassú vagyok. …számolok :sweat_smile:

4.2V, 0.12Ω mellett -35A, 147W
A fejedet leviszi a gőz :smile:
Eredeti kérdésre visszakanyarodva, a samu 30T pl.nagyon jó high drain akku(volt,használtam, mtl-re örök élet​:smile:), ez már inkább az ő terepe, csak itt meg már elindul a kapacitás is lefele, 3000mAh- ezt viszont picsán vágni 0.15Ω mellett cc.150-160puff elég lesz. Nem az én világom ez a dl mecha, majd a nálam okosabbak javasolnak valami jó építést, de szerintem 0.3-0.4Ω környékén lenne jó keresni valamit.

3 kedvelés

Én 0.15Ω-0.3Ω közötti Mesh lapos, és RMC porlasztós tankokat használok 40-50Watt között, a gőz, és íz rendben van, a Samsung 40T reggeltől-estig bírja nálam, szerintem az egy jó választás. Szerintem fölösleges a 0.12Ω, 0.2Ω-0.3Ω között jobb használni, az akku, és a coil, Mesh lap, porlasztó érdekében.

alábbi hármat tudom ajánlani:
Molicell P42A
Samsong 30T szuper de kevés mAh, de én nagyon régóta nyúzok 2 darabot napi szinten és továbbra sem érzek változást a minőségében.
40T-t még nem próbáltam

sóherságból ezt vettem utóljára:

nagyon jól szuperálnak egyenlőre, bár csak a gaur 21-ben vannak használva… direkt abba is lett véve egy páros.

2 kedvelés

Köszönöm mindnekinek a segítséget, egyenlőre úgy néz ki a Molicel P45B lesz a befutó első körben :wink:

MOLICEL INR21700-P42A Li-ion akkumulátor 3,7V 4200mAh 30A fólia nélkül

2 kedvelés

Jól összesóherkodtad :smile: Az is nagyon jó akku, a 40T-vel szinte tesók tudásra. Csak ezeknek jobb a színe :grin:


A samsungok a ZQ-ban laknak, a két P42 meg az Sxmini SL-ben

3 kedvelés
3 kedvelés

gondoltam olcsó a bontott akku, aztán @mike meg linkeli it 1000-el olcsóbban :sweat_smile:

jó lett volna ha előbb ismerem az elemnagyker-t :man_facepalming: most akkor 2-4 akkuval több lenne itthon

Legjobb szín az átlátszó fólia :smiley: és a 30Q babarózsaszínje, tacskó véper koromból megmaradt az, mint a megbízhatóság színe.

2 kedvelés

2000 pénz körül vettem a 40T-ket, 10-11€ volt a két VapProcell… annyira nem földhözcsapkodós kiadás. Most 2hete 2x18650-et vettem LPV-n 8€. Ha picit szétnézel, mindig van valahol valami olcsón.
Korábban évekig samu25R-eket nyúztam, nkonról 2.35€\db.
Olcsó, bejáratott, megbízható, nem ez a leg-leg-legeslegjobb, de soha nem is volt velük gondom. Egyszer volt akku gondom, kolléga megsütötte 2 kölcsönakkumat, rendelt helyette sony vtct jó drágán. Na azok gyalázatosan szarok voltak, 1 hónap után kivágtam. 900 meg 1600 mAh tényleges kapacitást tudtak :triumph:

1 kedvelés

Én itt vettem a Samsung 40T aksit

Részletek

Állapot
Új

Li-ion akkucellák széles választékát kínálom eladásra.
A cellák minden esetben újak, sosem használtak.
A cellák tárolási feszültségen érkeznek.

Gyakorlatilag bármilyen akkucellát be tudok szerezni, rendkívül kedvező áron.

Pár népszerű típus felsorolásszerűen (18650 típus):

BAK N18650CL - 850 Ft/db
LG ICR18650-HE4 - 1300 Ft/db
LG ICR18650-HG2 - 1800 Ft/db
LG INR18650-MJ1 - 1200 Ft/db
Samsung INR18650-25R - 1100 Ft/db
Samsung INR18650-30Q - 1400 Ft/db
Sony US18650 VTC6 - 1750 Ft/db
LG ICR18650-HE2 - 1000 Ft/db

További típusok érdeklődés után elérhetőek.

21700-as típus:

Samsung INR21700-48X - 1350 Ft/db
Samsung INR21700-40T - 1500 Ft/db
Molicel INR21700-P42A - 1700 Ft/db
Samsung INR21700-50S - 1900 Ft/db
Sony US21700VTC6A - 2200 Ft/db
Molicel INR21700-P45B - 2500 Ft/db

További típusok érdeklődés után elérhetőek.

Mennyiségi kedvezmények 20, 50, 100, 200, 300 stb. darab rendelése fölött egyéni megállapodás után.

Akkuválasztással kapcsolatban tudok segíteni.

Bármilyen kérdéssel forduljon hozzám bizalommal.

Posta/Foxpost előreutalással vagy utánvétellel is lehetséges.

Nagy Palitól vettem a 18650 aksikat 1350ft/db

5 kedvelés

Pont valamelyik nap belefutottam ebbe és elgondolkodtam a beszerzésén. Korábban is innen vettem a P42A-t csak az fóliás volt. Fóliám van dögivel viszont jól gondolom, hogy ehhez még vennem kell szigetelő gyűrűt is? Kicsit sokkalom az árát de ha muszáj akkor veszek :sweat_smile: Még így is olcsóbban jövök ki vele mintha máshol venném.

1 kedvelés

Igen a szigetelő gyűrű az kell

3 kedvelés

Köszönöm :handshake:

2 kedvelés

De ha ráér, itt olcsóbb, és van fólia, gyűrű, védő gyűrű, csak a szállítási módokra kell figyelni, habár én eddig minden csomagot megkaptam, van amit 12 nap, és van amit 35 nap alatt.

AliExpress szállítási módok Kínából (From China)

A nyomkövetés opció a terméklapon kiírt, de az adott számokat valahol, valameddig lehet követni, a „nyomkövetők” felsorolása lejjebb az 5. pontnál.

AliExpress Saver Shipping - Nyomkövetés nincs biztosítva a kézbesítésig, de szokott kapni EU-s postai nyomkövetési azonosítót és így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.
AliExpress Standard Shipping - Nyomkövetés biztosítva, általában Express One kézbesítésű, de szokott kapni EU-s postai nyomkövetési azonosítót, így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.
Aliexpress Selection Standard - Nyomkövetés biztosítva, általában Express One kézbesítésű, de szokott kapni EU-s postai nyomkövetési azonosítót, így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.
Aliexpress Selection Saver - Nyomkövetés nincs biztosítva a kézbesítésig, EU-s postai nyomkövetési azonosító és így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.

AliExpress Premium Shipping - Nyomkövetés biztosítva, ez 50% posta vagy 50% valamelyik futár (DHL, FedEx, UPS vagy TNT), fizetős.
Cainiao Super Economy Global - Nyomkövetés nincs biztosítva a kézbesítésig, EU-n kívüli postai azonosító, postai díjas.
Aliexpress Selection Super Economy Global - Nyomkövetés nincs biztosítva a kézbesítésig, EU-n kívüli postai azonosító, postai díjas.
Cainiao Super Economy - Nyomkövetés nincs biztosítva a kézbesítésig, EU-s postai nyomkövetési azonosító és így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj.A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.
Aliexpress Selection Super Economy - Nyomkövetés nincs biztosítva a kézbesítésig, EU-s postai nyomkövetési azonosító és így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.
Cainiao Super Economy for Special Goods - Nyomkövetés nincs biztosítva a kézbesítésig, EU-n kívüli postai azonosító, postai díjas.
Cainiao Heavy Parcel Line - Nyomkövetés biztosítva, EU-s postai nyomkövetési azonosító és így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj., ha holland az azonosító akkor néha posta fizetős lehet, mert úgy küldik ide, hogy megadják azt, hogy eredetileg Kínából indult. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.
Cainiao Standard For Special Goods - Nyomkövetés biztosítva, EU-s postai nyomkövetési azonosító és így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik.

China Post Registered Air Mail - Nyomkövetés biztosítva, EU-n kívüli postai azonosító, postai díjas.
Seller’s Shipping Method - Nyomkövetés nincs biztosítva a kézbesítésig, az eladó bármivel küldheti, csak a feladás után derül ki, hogy pontosan mi is lesz, vagy EU-n kívüli azonosító, postai díjas vagy EU-s azonosító így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj…
SunYou - Nyomkövetés biztosítva, EU-s postai nyomkövetési azonosító és így nincs vámolás, áfa beszedés és postai kezelési díj. A termék 150 € nettó értéke felett teljes vámolás történik, akkor változik a küldemény szállítási, kézbesítési folyamata, fizetőssé válik. A kézbesítés történhet Foxpost automatába is, ha tőlük kapsz értesítést célszerű ráellenőrizni itt a nyomkövetési azonosítóra.

Van olyan, hogy bizonyos összeghatár felett összevonják a küldeményeket egy adott szállítási mód alá, így szokták írni: for orders over US $10.56, Combined Delivery via AliExpress Saver Shipping.
Ahol a hirdetésnél ilyet látsz 15 day delivery az az esetek többségében Express One kézbesítésű és ha több ilyen van egyidejűleg vásárolva akár egybe csomagolt szállítás is lehet.
Az is előfordul, hogy ha egyidőben több csomagod fut össze a logisztikai cégnél az AliExpress Standard Shipping vagy AliExpress Saver Shipping fajtákból, akkor egybecsomagolják és egy Express One csomagszámon fogják kézbesíteni.

Az alábbiak drágább futáros kézbesítésűek:
EMS - Nyomkövetés biztosítva, Kínai posta és Magyar Posta.
DHL - Nyomkövetés biztosítva
Fedex IP - Nyomkövetés biztosítva
Fedex IE - Nyomkövetés biztosítva
UPS Express Saver - Nyomkövetés biztosítva
UPS Expedited - Nyomkövetés biztosítva

Ha valaki ECSCCA0001111001 formátumú küldemény azonosítót kap:
Ez egy Budapesten a Magyar Postának átadott üzleti e-kereskedelmi levélként menne hozzád, ami azt jelenti hogy az országon belülről a Magyar Postához kerülő küldeményeket (belföldi) nem kell vámolni és ezért díja sincs. Viszont nyomkövetési száma sem lesz.
ECSCCA00-sokat Nézd itt mert ez nem postai nyomkövetési szám, a megérkezés után (Arrived Budapest) látod hogy Arrive at local delivery office azután 2-10 munkanap a kézbesítés*.* Az Arrive at local delivery office azt jelenti hogy akkor adta át a Cainiao a Magyar Postának, nem a kézbesítő postára érkezik meg.
A Magyar Posta dolgozója kézbesíti a levél kézbesítési szabályok alapján. Ami azt jelenti hogy ha a küldemény 24 mm-nél vékonyabb és behelyezhető a postaládába akkor a leveles postás kézbesíti, ha nem ilyen a küldemény (vastagabb 24 mm-nél vagy más okból nem helyezhető a postaládába) akkor értesítést kapsz (sms vagy papíros) és postán a hivatali kézbesítőknél veheted át.
Mivel csak normál levél, nincs nyomkövetési száma, ha nem kapod meg nem tudsz a Postán reklamálni.
Ha nem kapod meg az AliExpress csak akkor fogadja el a meg nem érkezési dispute okot ha a dispute-hoz mellékelsz egy olyan postától származó igazolást, hogy ezt a ESC00xxxxxx számú küldeményt nem kapták meg a látható bejegyzés ellenére, nincs a postai nyilvántartásban, nem került hozzájuk és ezért nem is kézbesítették és bizonyítékként kell csatolni a dispute-hoz.
Mindig jönnek valamelyik postán a GDPR-el, de ennél az hogy nem került a kezelésükbe ECSC000… számú küldemény, semmiféle személyes adat nem merül fel.

Több infó az aliról:

Szigetelő gyűrű, és más:

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-insulating-ring-21700.html?spm=a2g0o.home.search.0

De van tank alá védő gyűrű is:

https://www.aliexpress.com/item/1005004315156138.html?spm=a2g0o.productlist.main.3.7eb621c7sSXd3C&algo_pvid=01a61380-4b38-47f5-b427-7ebb706048a5&algo_exp_id=01a61380-4b38-47f5-b427-7ebb706048a5-1&pdp_npi=4%40dis!HUF!1308.86!981.77!!!26.09!!%402103135817015085390485726e4866!12000031631671422!sea!HU!2766613627!&curPageLogUid=G6cDuDX0EiRL

5 kedvelés