Közösséget akarsz vagy közönséget?

Kedves és nem kedves, mélyen tisztelt csoporttagok!

Mióta elindult a Vaperina.blog, azóta érnek hol pozitív, hol negatív kritikák. Ez még önmagában nem is okozna problémát. Hisz mint minden valamire való ember, úgy én is igyekeztem fejlődni, tanulni a belőlük. De egy ideje olyan atrocitások is érnek, amik miatt meg kellett hoznunk egy elég meghatározó döntést!

Biztos már sokan észrevettétek, hogy a blog posztjaim jócskán megritkultak. A tegnapi cikk csak azért került megosztásra egy bizonyos csoportban, mert ilyen jó arc vagyok. Viszont a továbbiakban várhatóan az lesz, hogy…. Mivel nagyon sok sértést kapunk, ami valljuk be kibaszott rosszul esik. Ezért a haditerv a következő: Úgy gondoljuk, hogy akiknek tetszik a munkásságunk és a cikkeket is örömmel olvassák, esetleg megosszák, azok továbbra is velünk együtt fognak kiállni a közös ügyért! Azokat a tagokat, akik velünk együtt még hisznek abban, hogy igenis össze lehet tartani a Vaper társadalom azon részét, akiknek szívügyük a gőzölés! Azokat, akik ebben látják a jövőt, akiknek ez az életük és akikhez bátran lehet fordulni tanácsért, segítségért! Ők a jövő! De kell a változás!

No para! Az oldal marad! Adok-veszekkel (Tessék használni azt is!), Bloggal és Velünk együtt! Továbbra is folytatjuk amit elkezdtünk, csak annyi változás lesz, hogy ezentúl kivonjuk a cikkeinket az „idegen” csoportokból. Valamiért elegünk lett a szidalmazásból. Hogy miért? Hát nem is tudom…. Lehet, hogy azért mert az emberek buták! Már elnézést, de biztos Ti is találkoztatok már olyannal, aki azért nevetett ki pl.: a piros sapkád miatt, mert az Ő kedvenc színe a kék! Vagy mert mondtál valakinek valamit és az Ő véleménye teljesen más volt, ezért leszidott, elszidott, hova tovább megalázott! Vagy ahogy a legutóbb jártam, azért lettem lehülyézve, mert a kedves kommentelő elhiszi a saját butaságát és azt sírva röhögős emojik kíséretében elég bőszen hirdeti is! És nem lehet nekik megmagyarázni vagy felnyitni a szemüket! Ezeket az embereket most egy határozott mozdulattal elengedjük, hadd zuhanjanak a saját butaságukba! Olyanokra nincs szüksége a Vaperina közösségnek és szerintem semmilyen csoportnak vagy társadalomnak sem, akik (bocsika) oda szarnak, ahol esznek!

Ilyen emberek neveztek az elmúlt egy hónapban hazugnak, kattintás vadásznak, hiteltelennek. Van, aki szerint a cikkeim semmitmondóak, van aki szerint profitálok az olvasottság után. Sokan belekötnek, kinevetik a munkánkat. Nem szokásom hazudni, nem célom, hogy rá kattints a cikkemre. Nem vagyok hiteltelen, azért a lassan 6 év alatt megtapasztaltam sok dolgot, ami miatt nem érzem magam hiteltelennek! Ha Neked semmitmondó a cikkem, akkor görgess tovább! És profitálni sem profitálunk belőle, sőt…

Belekötöttek, kinevettek… DE NEM ADJUK FEL! VÁLTOZÁST AKARUNK! OLYAN VÁLTOZÁST, AMI NEKTEK IS JÓ LESZ! És nem vagyunk restek tenni érte! Mint az eddig észrevehető is. Csak most már inkább elengedjük azokat, akik visszahúznak! Mert Ők lesznek azok, akik a Vaperina Közösséget is szét fogják szedni idővel! Az emberek természetéről nem tehetünk! Így a békesség kedvéért úgy érezzük, ezt most meg kell lépni! Akiknek ez fontos! Akik eddig is velünk voltak, azok az emberek reményeink szerint megértik majd és akik még nem tagjai a csoportunknak, azok most fognak csatlakozni, ez után a cikk után.

Sok támadás ért már az e-cigi miatt, ahogy sokatokat is! DE! Mindig megvédtem azt, amiben hiszek! Az e-cigi megmentett! Már közel 1 éve halottnak kéne lennem, ha nincs az elektromos cigaretta! Az elmúlt majdnem 6 évben, mióta vaperina vagyok szépen lassan, de javult az állapotom. Sosem leszek 100%-ig egészséges, de már megérhetem az öregkort. Épp ezért szívemen viselem a dolgot. Mindent megtennék azért, hogy a szkeptikusok véleményét megváltoztassam! Ha kinevetnek érte, akkor is! Viszont azt problémaként élem meg, hogy az e-cigi használók között is akad, aki meg akar fúrni! Egy dohányostól még érthető lenne. De Vaper a Vaper ellen? Ne már!

Azt mondjátok az életben nincs még egy olyan összetartó közösség mint a Vapereké! Csak az baj, ha ezt páran nem gondolják komolyan!

Mit nevezünk közösségnek?

Együtt tevékenykedő emberek, akiknek közös céljuk van és egymást támogatva erősítik azt.

Igen így van, hiszen tudjátok, hogy egységben az erő!

Ez a felfogás az, ami képes előre mozdítani a dolgokat, ebből származik a legnagyobb jó, hiszen többen lehetőségünk van olyan dolgokat elérni amit egyedül kizárt. Ez az a felismerés, ami valamiért hibásan van kódolva jó pár Vaperben. A felismerés arra, hogy megpróbáljanak egy valóban hasznos közösséget létrehozni! Most biztosan sokan azt mondjátok, hogy ez hülyeség, mert van Vaper közösség Magyarországon épp elég. Ezzel nem tudok vitatkozni, valóban rengeteg közösség van.

A probléma csupán annyi, hogy nem egységes! Kizárt, hogy ebből valami jó süljön ki! Így nem lehetséges nagy dolgokat véghezvinni, ez már sajnos több soron beigazolódott! Amit jelenleg a jó helyett csinálnak az bizony pont az ellenkezője. Azok miatt, akik szét akarják húzni a csoportokat, miattuk törődnek bele a „veszteségbe” azok, akik tennének azért, hogy a közösség összetartó és segítőkész maradjon! De szerencsére vannak olyanok is, akik a közösséget védve kiállnak az igazunkért! RÁJUK VAN SZÜKSÉGÜNK!

De sajnos senkit nem érdekel az úgynevezett “közös” cél, hiszen abból áll ma Magyarországon a Vaperség, hogy kinek milyen eladó cuccai vannak, mit vett aznap valamelyik webshopból vagy éppen mi a napi szettje! Senkinek még csak meg sem fordul a fejében, hogy elérjünk valamiféle változást? Ha Te is változást akarsz, akkor tarts velünk!

Sokan elfelejtik, hogy ha gőzölsz, és nem füstölsz akkor Vaper vagy! Ennyi, és nem több! Innentől kezdve Vaper vagy és tettél a saját egészséged érdekében! A szetted lényegtelen! Ha ez megvan pont itt az ideje, hogy másokat is a helyes útra terelj! Ne legyél magadra azért büszke, hogy a melletted állók még füstölnek! Tégy ellene vagy legalábbis próbáld meg velük is megismertetni ezt az egészségesebb életformát!

Személy szerint meglepődve tapasztalom mindig, amikor konkrétan a csoportok és azok tagjai egymást támadják és nem támogatják! Egy kezdőnek nagyon nehéz dolga van! Kismillió csoport, többségében nagyképű önelégült “Vaperekkel”, akik természetesen mindent tudnak és minden csak úgy jó, ahogy ők csinálják, ha mersz valamit kérdezni, akkor sokszor vagy kiröhögnek vagy kioktatnak. Segíteni csak akkor tud valaki, ha a másik igényeit, szokásait megismeri! Ez az, ami sok esetben kimarad! AZ ÖNCÉLÚ SEGÍTSÉG NEM SEGÍTSÉG!

Magyarországon a Vapelés ezért eleve halálra van ítélve! Mert akik tudnának tenni, változtatni, Ők csalódnak a legnagyobbat a csoportokban! Ez sajnos visszaveti Őket! Szerencsére vannak még olyanok, akik akkor is változást akarnak! Nagyon jó lenne, ha mindenki ezt szeretné! Mi támogatunk, ezt ne feledd!

Mi a Vaperina.com -nál azért segítünk, támogatjuk a Vapereket, hogy ne érezzék magukat kitaszítottnak, kiállunk a közös ügyért és igyekszünk tenni a változásért!

Viszont nélkületek nem nagyon fog ez az összetartás dolog működni! Fontos lenne, hogy ne adjátok fel! Fontos lenne, hogy kiálljatok a KÖZÖS ÜGYÉRT! Fontos lenne, hogy tudjuk, SZÁMÍTHATUNK EGYMÁSRA! Mindegyik csoport az összetartást hirdeti. Hát, az tisztán látszik hova klikkesedtek a csoportok, mást én nem látok. A Vaperina Közösség 18+ csoportot olyanná alakítjuk, amilyennek szeretnénk látni ezt az egész Vaper közösséget! Ott mindenkivel tisztelettudóan bánunk, igyekszünk mindig érthetően fogalmazni. Informálódunk a tagoktól, hogy jobban megismerjük egymást. Ezzel olyan közösséget próbálunk építeni ahova „hazamész”!

Igaz, hogy ezt az egészet miattatok csináljuk, de az utóbbi időben úgy látom, lankadnak a dolgok, meg az érdeklődésetek! De valahol érthető. Sok helyen osztom meg (megjegyzem szabadon osztható a cikken belülről vagy kimásolod a linket). Volt, hogy majdnem minden nap publikáltam valamit. Van akinek ez sok lehet, megértem. De okot ad ez leszólni azt a munkát, amit azok miatt is csinálok, akik leszólnak? Szerintem nem, de szólásszabadság van! Ami viszont NEM egyenlő a sértegetéssel!

Aki kommunikált már velem, akármelyik platformon az tudja, hogy mindig örülök a kritikáknak, át szoktam gondolni az addigi álláspontomat és ha valaki pontosít, akár az egyéni véleményemen, akár a cikkemen, azt mindig meg szoktam köszönni és javítom a cikket minden ilyen esetben. Mindig igyekszem pontosan magyarázni, hogy ne maradjon kérdés a cikkeim után vagy ha akad is, de ne sok. Ez azért célszerű mert ha túl sok kérdést vet fel valami, akkor az nem megbízható. Ha pedig én magam nem tudtam biztos választ adni valamire, akkor mindenkit oda irányítottam ahol biztosan kap segítséget.

Arról nem beszélve, hogy egy-egy cikk, van, hogy heteket megelőző kutatómunkát igényel. És nem csak egy helyről informálódok. Ezzel is törekedve a minél pontosabb tényközlésre.

Mindezt azért, hogy felvegyem a harcot a Vaperek és Vaperinákat érő támadásokkal szemben. A cikkeimmel olyan információkat szeretnék átadni, ami segít Nektek megértetni magatokat a szkeptikusokkal szemben! Ha a környezeted nem nézne bűnözőnek, az azért jó lenne, nem? Ráléptem egy olyan útra, aminek még nem látom a végét, de nem akarok letérni róla! Ez egy közös, rögös út! De mivel sokan vannak, akik kinevetik a célunkat, ezért jutottunk arra az elhatározásra, hogy mostantól nem hagyunk támadási felületet!

Nagyon köszönjük azoknak, akik támogattak eddig is és ezután is támogatnak majd! Nélkületek nem érné meg ez az egész! Viszont az olyan tagok miatt, akiknek sehogy sem lehet a kedvükre tenni, azok miatt jobb lesz, ha mostantól csak a saját csoportunkban maradunk. Azaz házon belül, de az ajtó nyitva áll! A rosszalló tagoknak teszünk ezzel egy szívességet, magunkat pedig megóvjuk a jövőben mindenféle koholt vádtól! Természetesen ezentúl is szívesen meghallgatunk bárkit, bármiről, ahogy eddig is!

Akiknek ez fontos és tetszik amit csinálunk, azok a tagok úgyis megértik és csatlakoznak majd a Vaperina Közösség 18+ facebook csoportunkhoz vagy elkezdenek követni a Vaperina.com facebook oldalunkon!

Továbbra
is rendelkezésére állunk mindenkinek, tudjátok hol találtok!

Köszönjük a megértést!

A Vaperina.com szerkesztősége

Borítókép : VGstockstudio/Shutterstock

4 kedvelés