Vaperina helyzetjelentés 1.6

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Szeretném veletek ismertetni az elmúlt időszakban végzett módosításokat Vaperinával kapcsolatban.

1. Kategóriák leírása

A kategóriák leírása minden kategóriában megtalálható felül. Ezzel azonnali információhoz jutsz a kategória tartalmáról.

2. Asztal nézet (INAKTÍV)

Mostantól elérhető az Asztal nézet!

A kategóriákba belépve érhető el és egy összesített nézetet bont ki a kategóriában található témákról.

Szűrés:

• Főkategóriánál az alkategóriákat jeleníti meg.
  • Alkategóriánál illetve olyan kategóriánál ahol nincs alkategória, a címkék szerint szűr.

Asztali gépen az arra jogosultak egyszerűen tudják rendezni a témákat egyik kategóriából vagy címkéből másikba húzva. (mobilon jelenleg a témák rendezése nem működik)

Az Asztal nézet egy azonnali és átláthatóbb megjelenést biztosít a témákra.

Mobilon itt érhető el :arrow_down:

asztalnezet-mobil

3. Színösszeállítás

Mostantól manuálisan is tudjátok állítani a felület színösszeállítását.
Jelenleg a Világos és Sötét Felület érhető el a színskálán. Bővíteni fogjuk…

Figyelem! Amennyiben beállítasz egy fix felület színt, az automatikus színváltás nem fog működni egészen addig, ameddig vissza nem állítod az alapértelmezett felületet!

Színösszeállítás beállítását a Beállítások --> Felület oldalon teheted meg vagy kattints ide és odairányítunk.

szinskala

4. Hibajavítás, fejlesztés stb…

Plusz néhány dolog ami Téged is érdekelhet :arrow_down:

Pár napon belül elindítjuk a Vape eszköz szavazást, melyre még várjuk az ajánlásaitokat az alábbi témában.

Írd meg nekünk, ha van olyan eszköz amit szívesen látnál a szavazásban.

Hamarosan véget ér Huszi aukciója is. Ne hagyd ki ezt a szuper lehetőséget! :slight_smile:

Az akcióból befolyt összeget, Vaperina fenntartására fordítjuk!

Hamarosan elkészül a Talált Vapek Osztálya is :slight_smile:

Ha esetleg lemaradtál erről, itt elolvashatod :arrow_down:

3 kedvelés

Akartam már írni, az 1.6 változás óta mobilon ismét rendkívül nehezen használható a fórum, landscape-ben pláne.

Sima hozzászólásnál ugyan nem akkora gond, de privátra váltásnál már annyira sok az alul-felül lévő menü, hogy semmi nem látszik a beviteli mezőből. Eleve sok oldalnál gond szokott lenni, hogy valamiért ezek a layerek olyan hatalmasak, hogy kitakarják a képernyő háromnegyedét. Itt még akár többet is.

Másik dolog, a lassúság. Biztos vagyok benne, hogy nem szerveroldali dolog. Nem csak telefonon, gépen is észrevettem, hogy egy hosszabb szöveg legépelése annyira nehezen megy, hogy egy idő után akár 10 másodperc is eltelhet ennek a leírt szövegnek a „kiírása” és a legépelése között. Ha szerkeszteném a még nem beküldött kommentet, posztot, akadozva, nagyon nehezen, lasssan-laaasssan tötymörögve tudok csak navigálni a karakterek között.

Ez is jellemző több oldalra, korábban a hávégé volt a kedvenc „tesztelőoldalam” az ilyen böngészőteszteknél mi a gyorsabb, ők már javították, és ugye a fércbukra is jellemző, pláne az új felületükön. Utóbbiról tudom, hogy userfigyelőt is használnak, anno egy új közösségi weboldal tesztelési folyamatánál mi is használgattuk ezt, viszont mi is kilőttük egy idő után, mivel zavarta a felhasználói élményt, és ha nem is szóltak csak elmentek a userek, az sem volt pozitív számunkra.

Való igaz, hogy nem aktuális csúcseszközeim vannak, de nem is elavultak, és abban is biztos vagyok, hogy nem vagyok egyedül ezzel akik ezt az oldalt használjuk.

Lehet a fentiekkel kezdeni valamit?

Ha szükséges csatolok ismét képernyőképet, vagy tesztelem is.
Előre is köszönet.

1 kedvelés

Nekem az éjszakai mód nem működik telón, pedig jobb lenne sötét háttérrel.

Alapértelmezés szerint a felület a rendszerhez igazodik. Tehát ha a készülékeden bekapcsol a sötét mód akkor a Vaperina is sötét lesz. Ha valamiért ez nem működik vagy a készüléked nem alkalmas erre, manuálisan is be tudod állítani. Kattints ide és a Színösszeállítás pontnál válaszd ki a Sötét Felületet majd a lap alján mentsd el.

Donát, a készülékem a frissítésig sötét módban üzemelt. Próbáltam már manuálisan állítani.

Vazzeg, és most sikerült, köszi Donát! :blush:

1 kedvelés

Csatolj kérlek képernyőképet. A landscapeben való használat nehézkes mert nem rendeltetésszerű, kevés a hely. A böngésző illetve a rendszer egyéb fix részei (url sáv, billentyűzet) túl sokat kitakarnak.

Privátra váltásnál a billentyűzet eltűnik ha esetleg ez nálad még nem megy, instant megoldásként fordítsd el a telefont amíg privátra váltasz. De rá fogok nézni! Erről is csatolj képet légyszíves.

Ezt eddig még nem vettük észre… A felhasználói élménnyel nem tapasztaltunk semmi problémát. A gyorsasággal nem volt semmi problémánk elég stabil. (Az természetes, hogy egy terjedelmesebb szöveg bevitelénél, ami esetleg még képeket is tartalmaz lassabb lehet.) De nem számottevően.

Indítani fogok egy témát erről kis szavazással (mert lehet másnak is van efféle problémája csak nem jelezte még) vagy ha gondolod Te is megteheted. Simán benne van, hogy szerver oldali, ennyit bír pont úgy, mint az is, hogy nálad van a probléma. Mindenesetre utánajárunk! :slight_smile: Köszi, hogy jelezted ezeket.

2 kedvelés

Csatolni fogok majd képeket.

A sebességproblémákat a userek ritkán jelzik, mindig úgy vannak vele, hogy vagy náluk rossz, az aktuális eszközük, böngészőjük a hiba, vagy csak egyszerűen elmennek. Egykori tesztelői tapasztalat. Anno nem csak 1st line, de 3rd line supportot is végeztem, ledöbbentem párszor emberek hogyan használják a webes klienseket, akkor is ha cégvezetők, és megengedhetnének maguknak jó eszközöket, amin pl. nem alacsony a felbontás. Amikor az emberek nagyrésze 1200x-et de minimum 1024-et használt, náluk 800x600-as volt a szokás, pedig ők nem fogyasztók, hanem 'tartalomgyártók voltak inkább.
A mobilom felbontása nagyobb mint ennek a laptopnak, mégha fizikailag kisebb a kijelző, majdnem tízszer. Mégis a mobilnézet van ilyen dolgokra korlátozva. Sokszor használok inkább desktop view-t oldalakon, ami itt például nem működik.
A mobilnézet eléggé fura jószág, egyébként is, de hogy a landscape nem standard, azt inkább szomorú hallani mint nem. (Ha lehetne még kapni qwerty-s telefont, ez nem lenne gond, és nem lenne pl. portrait video problem sem.) Voltam már olyan oldalon, ahol a landscape nézet nem a portrait összekorcsolódott változatává vált, fixen ugyanakkora méretű sávokkal, hanem a sarkokban pie menü lett, nem tudom hogyan oldották meg, én ekkor már nem dolgoztam webdesignerként.

Igen, akkor jellemző a sebességvesztés íráskor, ha hosszú szövegeket írok, a kép jelentősen nem lassít. Viszont a fórum nem egy chat, elvileg nem pár soros üzenetküldés a célja (mint a FB-nak ugye) és persze, ti nem fórumnak hívjátok, tökre jogosan, ettől még eléggé zavaró, hogy nyitok egy új topicot, rám jellemzően hosszan kifejtve a témát, és a CTRL+jobbra-balra jelentősen lassabb navigációban, mint elnyúlni az egérért, és odakattintgatni ahová kell (már ennyi szövegnél is most), ezt a 20 éves N9000i telefonomnál is használtam, sőt C64-en is Newsroomban, és mostanáig gyorsabb volt a dolog. Userfigyelő nélküli oldalaknál ezzel sosem volt gond.

A sebesség növelése miatt kapcsoltam ki itt most is az előnézetet, az lénylegesen jobban lassította, ráadásul sosem volt szinkronban, ilyen felemás módon görgetődött mindig. Most visszakapcsoltam, a beviteli mező olyan öt sorral arrébb látszik, görgetve pedig valahogy sosem ugyanabba a pozícióba kerül ahogy kellene. Emiatt eddig nem írtam ide, engem nem zavart annyira, mint a lassú reakcióidő, viszont így nem is hasznos funkció. Közel WYSIWIG amúgy is (bár nem egy elRTE editor, az igaz).

Ahhoz lassan már hozzászoktam, hogy a vaperina.cc oldal betöltése kb. fél-egy perc is lehet, ahhoz is, hogy sok más akár videós oldal meg pár másodperc, de ez nem feltétlen a ti hibátok, a motor ilyen, a szerver nem erős, és sok a fancy funkció ami hasznos a usereknek. Nem is ezzel van problémám.

Láttam már, hogy itt van szavazásindítás valahol, elmém még nem került a menükből.

Jah, igen, az lett a szokásom, hogyha idekerülök gép elé, akkor az új témákat végigkattintom. Nem úgy mint más oldalakon, mert megeszi a memóriát a sok fül és a mégtöbb script, hanem megnézem az új témát, vagy azt amihez jött szöveg, és vissza. A főoldalon ott van baloldalt a doboz, de így a témát nézve viszont nincs, és a visszalépés sokszor elkavar, mert más jelenik meg, lassú, stb. pedig simán itt is elférnének azok a dobozok, ott van most is egy tenyérnyi hely üresen jobb oldalt. Tudom, mobilnál ez nem így látszik jól, de ha amúgy is külön van a kettő, ez desktopon nem funkcióvesztés, csak plusz hasznos dolog lenne. És nem az oldal alján kellene keresni, a többi sokszor nem releváns, már olvasott vagy fél éves eladói topic alatt.

Az előző választ köszönöm, a telefonos screenshotokat majd feltöltöm ide, azzal ennyi szöveget a lassulás miatt nem tudnék értelmesen leírni, pláne a typo-k miatt ami jellemző a touch használatnál, ugye portraitben egy ujjam három betűt nyom mert akkora :smiley: .

Szia Aga. Te milyen eszközökről nézed az oldalt? Van pár tesztelőnk, és ha gond van folyamatosan jelzik a tagok is. És kérlek ezt ne vedd sértésnek, de nálad mindig nagyobb a gond mint másoknál. Csupán ezért kérdezem, hogy milyen eszközeid vannak. A visszajelzéseidért hálásak vagyunk! Ezek alapján tudjuk javítani az esetleges gondokat. Viszont azt kérlek vedd figyelembe, hogy a mi eszközeink is végesek. Illetve túl régi eszközökre nem tudunk tesztelni, mert olyan nincs a környezetünkben. Köszönöm a megértést, és tényleg nem bántás, nem szeretném ha bárki félre értené. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Elnézést. Többé nem jelzek vissza.

De én nem ezt akartam😔

1 kedvelés