Vaperina? Facebook? Összefogás?

Sziasztok :slight_smile:

Már egy ideje érik a gondolat, hogy megírjam ezt a kis szösszenetet. Rövid lesz ígérem…

Van aki átlátja ezt, de többségében sajnos nem. Számunkra és a Közösség számára nagyon nem mindegy, hogy itt vagytok jelen, itt beszélgettek vagy a facebookon és / vagy egyéb közösségi oldalon.

Félreértés ne essék nem az a probléma, sőt annak nagyon örülünk, hogy Vaperinán kívül is tartjátok a kapcsolatot, akár facebookon akár máshol. A probléma az, amikor ez azt eredményezi, hogy inkább ott kértek segítséget egymástól, inkább ott teszitek fel kérdéseitek egymásnak. Mert ott egyszerűbb…! (egyébként nem) Sokszor mondták már nekünk, hogy a Messenger egyszerűbb ezért ott írkálnak egymásnak a Tagok. Ez számunkra borzasztóan káros, hiszen az itt lévő tartalom az ami igazán segíti a Közösséget.

Miért fontos, hogy nyilvánosan tedd fel kérdéseid, problémáid?
(már amennyiben nem privát dologról van szó)

Azért mert Közösség vagyunk és az a célunk, hogy segítsük egymást. A kérdező, akinek éppen valamilyen problémája van, jelen esetben azzal tud segíteni, hogy felteszi nyilvánosan a kérdését, új témát indít és a Közösség egységesen próbálja megoldani a gondot. Több ember = Több nézőpont. Biztosabb segítség! Ezen kívül a témájával segít annak akinek hasonló problémája van vagy lesz a jövőben. Hiszen ez nem a Facebook! Itt hónapokra, évekre visszamenőleg is könnyedén meglehet találni a releváns tartalmat.

A Ti tartalmaitok működtetik az oldalt. Ez viszi előre a beszélgetéseket, a kezdőknek ez ad kiindulópontot és még sorolhatnám napestig, hogy miért fontos ez… ITT és nem máshol! Ha nincs tartalom akkor felesleges az oldal… Vaperina nem azért van, hogy aztán egyéb közösségi oldalakon fel tudd venni a Tagokkal a kapcsolatot és ott vitassátok meg a problémákat. Ez nonszensz!

Összefogás?!

Összefogás…ez a jól hangzó szó…Sokan használják, de kevesen értik! Aki ezerfelé szétszórva kis száz fős kommunákkal képzeli az összefogást, az nagyon vakvágányon van. Ez ment éveken keresztül a facebook csoportokkal és van összefogás? Na ugye… Soha nem értettem mi értelme van, mi logika van abban amikor ilyen összefogásról beszélnek. De talán mégis :thinking: mindegy hol csak ne a Vaperinán…?

Erős Vaper Közösség csak és kizárólag akkor lehet ma Magyarországon, ha a Közösség Tagjai egy helyen vannak! Jelenleg mi vagyunk az egyetlen biztos hely a Közösség számára.

Ez tényleg csak ennyi lett volna, de azért a végére még annyit, hogy…

Igaz nem vagyunk egy több ezer alkalmazottat foglalkoztató milliárd dolláros vállalat, de azért nem mondanám rosszabbnak magunkat náluk! Sőt… Azért remélem érezhetőek az erőviszonyok…

Egyébként ettől függetlenül folyamatosan fejlődünk és igyekszünk mindent megtenni a Közösségért és az összefogásért, mégha ez van akinek teljesen mást is jelent.

Köszönöm, hogy elolvastad! Remélem átment a lényeg :heart: További szépeket! :slight_smile:

28 kedvelés

Én azt mondom …sokkal jobbak vagytok mint más oldal :dash: :vaperina: :+1:

9 kedvelés

Szia Donát! Így igaz! Jobbak vagyunk!!! :wave:

6 kedvelés

Sziasztok!

Kettős felhasználóként (Vaperina kb 1 éve/FB 10-20 Vaper csoport) úgy gondolom, van összehasonlítási alapom. :slightly_smiling_face: Nem szeretném összehasonlítani a kettőt. :slightly_smiling_face: Számomra mindkettőben van jó, és kevésbé jó dolog is.

Én úgy látom, hogy van olyan kérdés, amit nem lehet egy-egy poszt formájában megbeszélni. Akár Vape témakörben is. Számomra sokkal egyszerűbb, és gyorsabb szóban egy-egy kérdést feltenni/megválaszolni, mint írásban. Ha valaki olyan kérdéssel fordul hozzám, akkor átirányítom a megfelelő fórumra (Vaperina cikkre), amelyben megtalálja a választ (még ha akár FB-on teszi is fel a kérdést vagy akár privatban). Ha a kérdés olyan jellegű, akkor megbeszélek vele egy időpontot, és személyes/videó beszélgetés formájában rágjuk át a témát. Ezt viszont számomra egyszerűbb Pl messengeren megbeszélni, mint Vaperinán. Ír, megjelenik az értesítés, és már olvasom is, az infót, és ha tudok, akkor válaszolok is.

Nálam sokkal könnyebben alakul ki egy-egy emberrel szorosabb viszony, ha személyesen/videó beszélgetés formájában kommunikálunk, mint ha csak írásban. Többek közt ezért is kezdtem el videózni. :slightly_smiling_face:

Az összefogásról nekem is lenne egy gondolatom, mégpedig, hogy számomra mit jelent az összefogás.
Számomra az összefogás azt jelenti, hogy egy közös cél érdekében össze fogunk más társakkal/csoportokkal egy közös cél érdekében.

11 kedvelés

Szerintem tudod mire gondolok @Donat hogyha azt írom, a Facebook már rég hitelét vesztette! Mindenki fenn van! Szó szerint mindenki aki ezen a bolygón él mindenki fenn van a Facebookon! Persze rendes emberek is vannak köztük, de emellett tele van hazug, csaló alakokkal, pontatlan vagy rossz információkkal, rosszul feltett és rosszul megválaszolt kérdésekkel. És az emberi gyarlóság. A közröhely, a közöny, a gúny, és a nagyotmondás játszótere. Én nem tudok egy ilyen helyhez ragaszkodni. De szerintem Te sem. :slightly_smiling_face::heart:

Az óvoda is Facebookon kommunikált és szerintem a suli is így fog. Bár ott a Kréta… :thinking:

Na, de amúgy jó téma, mert tényleg én is azt vettem észre, hogy a Facebook csoportok elkezdték felvenni velünk a versenyt. :joy: Csak az a baj, hogy a kellő háttér nincs meg. A Facebook mint felület eléggé primitív használhatóság terén. Nem is igazán lehet keresni a keresővel. Legalábbis én mindig pórul jártam vele. :slightly_smiling_face:

Jobbak vagyunk! Jól szólnak itt előttem! :heart_eyes::heart: :vaperina:

És egyébként nekem ugyanannyi kattintás/koppintás mindkét helyen minden. Csak itt milliószor cukibb mindenki. :smiling_face_with_three_hearts::heart:

11 kedvelés

Szia Zoli!

Végig arról írtál, hogy számodra mi az egyszerűbb, de ami számodra egyszerűbb az nem maradandó és itt ez a lényeg. A videó beszélgetésekre a kezdők nem tudnak rákeresni. Nem tudnak válaszolni rá, csakis annak segítség akivel éppen beszélsz. Utána szépen lassan elfelejtődik… Éppen ezért problémás a videózás is ilyen téren…Természetesen semmi probléma nincs ezzel csak máshogy gondolkodunk ennyi.

Mi is küldünk értesítést.

Hát igen, sajnos úgy néz ki nem ugyanaz a célunk. Te azt folytatnád ami évek óta rosszul működik. Mi pedig megpróbálunk egy (1) valódi Közösséget összehozni.

A Facebookon egy (csoport) közösség addig tart ameddig látótérbe nem kerül. Utána huss volt nincs…Ez még mindig folyamatos jelenség és az is marad egész addig amíg van ilyen témájú csoport. A legnagyobb probléma, hogy a csoportvezetők elnézik, hogy a közösségük ami ez idő alatt összejött szépen eltűnik. Nem baj majd nyitunk egy másikat stb… Na mindegy erről már rengeteget írtam korábban, de nem igazán ért célba ahogy látom.

6 kedvelés

Ezzel nem értek teljesen egyet, mert te is tudod, hogy egy-egy videót is lehet maradandóvá tenni. :slightly_smiling_face: Ötletem is van rá, hogy ezt hogyan lehetne megoldani, csak egyenlőre még időm nem volt megvalósítani. :slightly_smiling_face:

Ezzel sem értek egyet. A kb 1 év alatt, amióta a Vaperina tagja vagyok, úgy gondolom nagyon sokat munkálkodtam azon, hogy minél több Vaperina/Vaper társunk csatlakozzon az oldalhoz. Többeket ma is a Vaperina tagjai közt tudhatunk.

Amióta megismertem ezt az oldalt, azóta azt vallom, hogy van létjogosultsága. Ezt többször el is mondtam, ez azóta sem változott. :slightly_smiling_face:

Én úgy gondolom, hogy a FB csoportoknak is meg van a maga célcsoportja, és a Vaperinának is. Van aki ehhez, van aki ahhoz nem szeretne tartozni, és vannak olyan emberek is, akik itt is és ott is jelenn vannak. Szerintem ezzel nincsen semmi probléma, mivel úgy tapasztalom, mindkét helyen lehet találni fontos, és hasznos infókat. :slightly_smiling_face: Szerintem ez a kettősség mindaddig meg fog maradni, amíg vannak Vape tartalmú FB csoportok.

7 kedvelés

Teljesen 1etértek @Donat -al,de @HaaszZoli -val is sokmindenben.
Van egy tagunk,akit rendszeresen látok a facén kérdezni.Az én ajánlásomra regizett ide a Vaperinára.
Eléggé meglepődtem,hogy rendszeresen látom ott posztolni,tanácsot kérni.És itt ritkábban.De elengedtem.Elfogadtam.Biztos meg van az oka rá,hogy ott kérdez és nem itt.Nem tudom most,(nem jegyeztem meg)hogy konkrétan melyik csoportba ír,de szerencséje van,jó válaszokat,valós segítséget is szokott kapni.Aránylag rövid időn belül.
Biztosan van nyomós oka,amiért ott kérdez.Itt sem mindig minden “tökéletes”.Nem is lehet elvárni,hogy mindig időben meglássák a tagok,ha kérdez.Nem lehet elvárni,hogy a nagyobb tudással rendelkező tagjaink mindig fent legyenek akik tudnának is érdemben segíteni.

Szoktam figyelni,ha van időm a csoportokat.De nem kérdezek.Néha beleolvasok a válaszokba…
Ha olyan,oda szoktam írni,hogy keresse fel a vaperina.cc -t,ott kap segítséget…és minden jót leírok a csoportról.Vagy privátba írok neki.Ott is leírom,hogy mi is a Vaperina.Többen is csatlakoztak és általában itt is vannak.De van,hogy napokig előbb messengeren kérdez,ott beszéljük meg és utána csatlakozik ide.

De olyan is van,hogy pl.indítok egy új témát.Gyors segítség kellene.De órákig nem jön válasz.Természetesen ezt írtam az előbb,hogy nem mindig vannak fent olyan tagok,akik tudnának segíteni
Azt is írtam már,hogy pl.engem nem sokan követnek.Én nagyon sok embert követek,mert úgy hamarabb meglátom,ha ír.Tudom,hogy jelzi az olvasatlan témát is a rendszer,de hónapokig én sem vettem észre,hogy van olyan.Ha nem követ pl.engem valaki,sokára látja meg,hogy segítséget kértem.Az utolsó témámnál direkt meg is idéztem párótokat,hogy úgy talán hamarabb észrevesziktek.:slightly_smiling_face:
De nem egy témám volt és erről is írtam már,hogy nagyon sokáig nem írt rá senki.Vagy az-az 1-2 ember írt,aki követ engem,de nem tudott segíteni​:heart:

És mikor pl.építek és haladnék,mert ugye más dolgom is lenne,de elakadtam vagy csak megerősítésre van szükségem,akkor általában a segítség azonnal kellene.Ilyenkor van 2 emberke,akiket messengeren szoktam “zaklatni”.Ha szerencsém van,épp ráérnek.Fotózok,videózok és rövid időn belül meg is oldódik a problémám.Vagy messengeren videóhívást indítunk és ott tudom is mutatni,hogy mit csinálok vagy ő is tudja mutatni…és “haladunk”
Ezt megtenném itt is,de sok példám van rá,mikor nem jött a segítség.De sok olyan példám is van,amikor jött a segítség.:heart:De az azért nem olyan segítségkérés volt,hogy lehetőleg tegnapra oldjuk meg.:slightly_smiling_face:

Szóval…én pl.itt szoktam témát indítani,de van olyan helyzet,amikor kell a privát.Vagy a videózás.Vagy a gyors messengerváltás vagy a telefonbeszélgetés.

És természetesen tisztelet a kivételnek vagy a jelenlevők mindig kivételek vagy akinek nem inge nem veszi magára…de sixor úgy érzem 1-1 írásomnál,hogy a régi motorosok el sem olvassák vagy csak nem írnak oda vagy hülyeségnek tartják amit kérdezek vagy unják már,hogy mindig kérdezek vagy…rengeteg ilyen érzésem is szokott lenni.Természetesen tudom,hogy ez az önbizalomhiányomból fakad vagy a végletek embere vagyok…de sajnos akkor is vannak ilyen érzéseim.
Nem mindig jó szájízzel “zárok le egy témát”

De erről nem a Vaperina tehet​:heart:

Azt meg végképp nem tudom,hogy az miért van,hogy 1re többször félre van értve 1-1 válaszom(tudom a macska meg fel van mászva a fára​:joy:)

Mindegy is…már megint elvesztettem a saját fonalam​:joy:

Az biztos,hogy mindig mindennek oka van.Annak is,hogy valaki itt kér segítséget és annak is ha nem itt kéri​:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Vegyük külön van a videóbeszélgetés és pl a YouTube videó.
Az utóbbi esetben nem a videó maradandóságáról van szó kimondottan (persze az is kérdéses), hanem arról, hogy nem tudsz keresni vagyis nagyon nehezen tudod megtalálni bennük a releváns információkat.

Ezt én is így gondolom és eddig sem vontam kétségbe. A különbség annyi, hogy a csoportoknál ez ideig óráig tart / hasznos.

Ez a facebookon is így van csak ott max nem olyan feltűnő mert nem kap akkora figyelmet a tagok jelenléte illetve a témád.

Ez egyéni dolog, kit hányan követnek de itt ettől függetlenül nagyobb figyelmet kap egy-egy téma vagy bejegyzés.

Ez megint egyéni dolog. Itt mérlegelni kell, az a fontosabb, hogy neked azonnal jó legyen vagy az, hogy ebből mások is tanuljanak akár most akár később. Mivel ez egy nyílt közösség így akár egy google kereséssel is megtalálhatók az adott tartalmak. Természetesen van olyan, hogy hamar gyorsan kell én ezt megértem, de ez sajnos másnak nem segítség.

Azt a lehetőséget kihagytad, hogy esetleg az adott témában nem tud segíteni és nem akar félrevezetni. A vape olyan dolog, hogy minden befolyásoló tényező számít. Ha ő nem azt a tankot használja pl akkor nem fog tudni érdemben segíteni mert nem ismeri.

Mindenki látja a témád el is olvassák csak nem akarnak összezavarni, félrevezetni fals infókkal. Érdemes megnézni egy olyan témát is ahol a Tagok tudnak segíteni érdemben is. Ott percek alatt 20-30 segítőkész válasz érkezik olyan felhasználókhoz akik még csak most csatlakoztak. (tehát senki nem követi őket) Azok a Tagok akik nap mint nap feljönnek mindenről értesülnek akkor is ha nem követik az adott felhasználót. Ha napok óta nem lép fel akkor pedig email összefoglalóban küldjük ki a témákat és bejegyzéseket.

Ezt most ide írom de nem csak nektek szól. Valaki belegondolt már mennyi értékes tudás szállt el a csoportokkal? :thinking: Szerintem túl sok!

4 kedvelés

Tegnap este óta azon gondolkodtam, hogy írjak-e hozzá, de megteszem mert nem hagy nyugodni…
Jó, hogy lett ez a téma, hiszen leírhatjuk hogyan látunk dolgokat!!!
Egy csapatként sem szükséges mindenben egyet értenünk, hiszen mások vagyunk, más az ízlésünk, mások az elvárásaink, máshogy látunk dolgokat, másképp állunk dolgokhoz!!!
Viszont amiben teljes mértékben egyek vagyunk, az pedig a Vape!!! Ez az egy miatt összetartozunk. A közösség pont emiatt alakult, ez az ami összeköt bennünket!!!

Senkit nem lehet kötelezni arra, hogy ne oda írjon, ahova szeretne!!! Természetesen nagyon jó nekünk, ha itt teszitek, hiszen ez maradandó…

Ebben egyetértünk és nem csak mi, hanem szerintem az egész közösség!!!

PEDIG, ha adott esetben nem a Vaperinán keresnek meg a kérdésekkel, akkor nem mondhatom, hogy nem válaszolok, gyere a Vaperinára és ott folytassuk!!! Számomra ez lenne nonszensz…

Ez a szó mindenkinek mást jelent…

Vaper közösségnek miért is kellene egy helyen lenni??? A Vaperina célja a jelenlévők részére segítség nyújtás, információk (cikkek) megosztása és még sorolhatnám!!! Deeee nem minden Vaper számára, hiszen ez egy jó, szuper közösség, így a nem ide illő (átverős, bunkó, troll, stb.) tagok nem maradnak!!! Inkább nevezném összetartozásnak ez esetben és semmiképpen sem összefogásnak…

Igen, igen… Az összefogás helyett inkább nevezzük együttműködésnek, hiszen inkább az!!!

Semmi rossz szándék nincs bennem, de aki ismer az tudja hogy őszinte vagyok és inkább bántok meg valakit az őszinteségemmel, mint álszentséggel kegyesen hazudni…

Jobbak vagyunk mindenkinél, hiszen TI (mindenki) teszitek azzá!!!

Még egy kis szösszenet részemről és befejezem:

• Én követem a fejleményeket más közösségi oldalakon is és attól függetlenül, hogy milyen a face, ott is jelen vagyok és máshol is. Ezt tudjátok, hiszen a többség tényleg nem csak a Vaperinán van. A Vaperina egy biztos pont az életünkben, ezt senki nem vitatja (szerintem), hiszen itt olyan közösség van, amit máshol nem tapasztaltam (lásd “gőzlér találkozó” 90%-a Vaperina tag). Ez az összetartás, segítség nyújtás, baráti kapcsolatok alakulása máshol nem tapasztalható!!!

Nem érdekel senki hovatartozása, vallása, identitása… Ha Vaper(ina) akkor tartsunk össze!!!

11 kedvelés

Ez így magában számomra érthető gondolat, de aki nem ismeri az oldalt, annak szimplán nyafogás, hogy jaj a FB. Ne felejtsük el, a fészbúknak van sok rossz tulajdonsága, de egy régi, hatalmas tömeget képviselő platform. Ahol sokan sok-sok éve fennt vannak. Van aki nem is akar fórum szimten írogatni, beír egy random kérést és talán kap rá pár random választ és ennyi. Ha sok év fészbúkot használ, oda fog írni. Ha tényleg ezzel akartok versenyezni, akkor érdemes lenne a lelőtt online chat funkciót elővenni, hiszen ez tovább erősítené a társasági életet. De lehet nem. Nehéz ügy ez, nincsen tökéletes megoldás erre. Kevés az aktív tartalom, több usert kell bevonni, hogy jobban pörögjön az oldal.

11 kedvelés

Szerintem az, hogy melyik platform működik jól, nem egyénenként döntjük el. Az működik jól, amit sokan használnak és elégedettek vele, kiszolgálja az igényeket. Ilyen szempontból értelmetlen bárkit a vaperinára “rángatni”, az inkább kontraproduktív.
Én támogatom, hogy a vaperina legyen a “főplatfrom” és gyűljön a tudás valamiféle rendezett/rendszerezett formában. Szerintem alkalmas rá maga a felület is és azok is akiknek ezt köszönhetjük. Ha ez a jó (vaperina), akkor meg fogja találni a maga útját. Én sem véletlenül vagyok itt.

10 kedvelés

Egyetértek nagyon nehéz, de igyekszünk minden tőlünk telhetőt megtenni. :slightly_smiling_face:

Folyamatban van… :slightly_smiling_face:

10 kedvelés

Kicsit más megközelítés. Mindenki nagyon természetesnek veszi, hogy van Vaperina…

Csak egy példa: Mint említettem nem vagyunk milliárd dolláros vállalat nekünk vannak határaink. Jó volna nem mindig átlépni ezeket és felesleges köröket futni a csoportokkal és olyan közösségi oldalakon alakult közösségekkel akik full ingyen, nulla befektetett munkával és semmi felelősséggel hobbiból működnek. Nem ugyanaz a kategória!

Nekünk számít, hogy hányan vannak jelen, hány aktív Tag van, mennyi tartalom stb… minden.

Senkit nem kötelezünk vagy rángatunk ide de az igen nagy csalódás amikor közvetítőnek néznek. :slightly_smiling_face: Nem a Facebookra szeretnénk forgalmat csinálni.

De ez úgy gondolom mindannyiunk érdeke, hogy egy biztos helyen legyen minden. És nem az eddigi bizonytalan, trükközős dolgokat folytatni amiknek már a gondolat pillanatában megvannak számlálva a percei.

A lényeg, mindenki tisztában van vele, hogy a csoport amiben tevékenykedik előbb utóbb bezár. Azért zár be mert nem odavaló. Én tudom jól, hogy a Facebook egy kényelmes dolog mert ezért van. Azért van, hogy kényelmesen tudd tartani a kapcsolatot másokkal. Erre épült.

Vaperina, mint Közösség, más. Itt nagyobb teret kap az egyén és az alapvető emberi tulajdonságok, érzelmek. Szeretet, együttérzés stb… Ezért is működik jól az összetartás közöttünk. Valamilyen formában mindig visszaadjuk a másiknak, amit tőle kapunk. Mi is kapunk Tőletek és természetesen adunk is a határainkon belül, kívül mindegy… Az egymás közti tisztelet az, ami leginkább megkülönböztet azt hiszem.

Vaperina, mint oldal, hasonló. De ami nagyon fontos, hogy a Közösség igényeihez mérten alakítható és alakítjuk is folyamatosan. Nekünk számít a véleményed és igen, minden kérést komolyan veszünk és ha olyan akkor meg is valósítjuk. Sokkal több lehetőség van itt, mint a Facebookon. Ott hiába írsz nekik, (de azt hiszem az emberek többségének eszébe sem jutna ilyen :thinking:), hogy ez így nem tetszik módosítsatok rajta stb… Nem fognak tudomást venni róla…

Sokszor, nagyon sokszor, folyamatosan azon gondolkozom, hogy mi hiányzik, mit tudnánk még tenni? Na mindegy, elnézést befejeztem… :slightly_smiling_face:

Szép napot :heart:

7 kedvelés

Sziasztok! Hát ez nehéz téma! Olvasom a hozzászólásokat és azt kell mondjam, hogy mindenkinek is igaza van! De azt be kell látni és vallani a vaperek 70-90%-a a vape eszközök miatt keresi fel a face oldalakat ! Ott még komolyabb tartalmat nem igen olvastam! De amíg él egy oldal létjogosultsága van! Szerintem Vaperinára nem jelent konkurenciát!

6 kedvelés

Én nem, kihagytam az életemből, aki akar úgyis megtalál! :point_left: :wink:

5 kedvelés

@Donat látom,nagyon félreértettél.És olybá tűnik,mintha támadásnak vetted volna.

3 kedvelés

Sziasztok!
Sokat gondolkodtam, hogy mit írjak,pl azzal kapcsolatban,hogy emberek miért jöhetnek,mehetnek,jönnek-mennek,jelen vannak itt is ott is,regisztál sokáig itt van,majd huss sehol az ember…

Idézet :
… inkább bántok meg valakit az őszinteségemmel, mint álszentséggel kegyesen hazudni…

Én is maradok inkább esetenként “bántó”. Ennek a mondatomnak az értelmezése az idézetben megtalálható.

Szép napot!

Szerk.: ’ van ,hogy nem az épp használt felületben,felületen van a hiba ’

7 kedvelés

Személy szerint nagyon szeretem a Vaperinát, és azokat az embereket, akik alkotják. Azáltal, hogy minél többen vagyunk itt jelen, sokkal színesebbé válik az egész, szerintem ez is egy tök jó dolog.

@Donat a válaszaid alapján úgy látom, hogy vannak tervezitek, céljaitok, ami szerintem nagyon fontos.
Mit értesz fejlődésen? Mik ezek a célok (ha van köztük publikus is)? Mekkora összeg ezek anyagi igénye, és miért? Én úgy gondolom, ha ezekbe beavatjátok a tagokat, akkor mindenki egy kicsit jobban magáénak érzi az oldalt, és kevésbé megy el/ “él kettős életet”.

A másik dolog. Iszonyatosan sok információ van fent az oldalon. Ez szerintem nagyon jó! Nagyon szépen köszönjük! Ez az információ tömeg szerintem viszont azzal is együtt jár, hogy nem biztos, hogy valaki egy új témát fog indítani, hiszen egy kis keresés által utána tud nézni a válaszolnak. Akkor mi ösztönöz valakit arra, hogy kérdést tegyen fel? Mi az a plusz, amivel többet kap az adott válasznál? Mitől válik egy ember, aki csak a kérdésére keresi a választ a közösség tagjává?

8 kedvelés

A legjobbak a kivételek. :blush::heart:

5 kedvelés