Váltóízekről

Arra gondoltam, megérne egy oldalt, hogy a váltóízekről megosszuk tapasztalatainkat. Gyermekkoromban sűrűn fogyasztottam tonicot és egy Gypsi Boy névre keresztelt csokiparányt. Az egyik keserű, a másik édes, így nagyon kihozták egymás ízét. Úgy hiszem, ezt lehetne alkalmazni a liquideknél is. Arra lennék kíváncsi, van-e olyan kettő, vagy több aromátok, amit ilyen megfontolásból szívesen szívtok egymás után? Én most az igazi “hamutartós” és desszertdohány combót fogom kipróbálni… :slight_smile:

1 kedvelés

Szia! :slight_smile:
Igen és igen…még kezdő koromban az Inawerás Pitaya volt a top ,de természetesen besokaltam tőle 1,5-2 hét után. Bolt, ahol vettem tanácsot kértem, hogy mit szíjjak helyette ,mert már unalmas. :slight_smile: Jött is az ajánlás …hát kaktuszt vagy dohányost. Persze,hogy az analóg után csak is kaktusz :grin: , hiszen megbízok az emberben :slight_smile: De arra is ráuntam.Aztán jött a dohányos.Na ez mérföldkő volt a vape pályafutásom során…és a mai napig tart
Most is Dohány (nem desszert dohány,azt csak téli időszakban :grin:) és váltó íznek gyümölcsös.Nyàron akár hűsítővel kombinált is becsùszik :grin:.

1 kedvelés

Milyen dohányost szívsz?

Most ami itthon van és biztos el fog fogyni. :slight_smile: :grin:
Inawera Turkish
Inawera Pyramid
Inawera American Tobacco Mint
Angolo della guancia Izmir

Te milyet szívsz?
Tudsz olyan aromát ami dohányos és nem kokszolja szénné a tekerést 2-3 töltésig?

1 kedvelés

Inawera 7 Leaves, ami jelenleg érett, szívható

MJ Prime 66
MJ The Cure
MJ RY4 Special
Revolute Cabat X
Al Carlo cserkós
Al Carlo ananászos

Ezek érés alatt.

Az Inawerák elég jól bírják, de ugye ez is relatív, mihez képest. Ha nagyon zavar a vattacsere, akkor viszont óvva intelek a BF Canattól és a BF Tobacco Yucotól, ezeknél 5 mili egy vatta… :smiley:

Mj Prime 66-tal már szemeztem,de mivel csak Inawerás aromàkat rendelek így kicsit költségesnek tartottam befekteni rá…tudod…mi van ha nem jön be?Köszi a tippet is.
Ami tetszett még,ugyanakkor nagyon kokszolos a Bf tobacco exelent,Black Note Kentuchy.
Nálam az Inawera Latakia érik.
Jaa … karamellás dohány akkor Sweet Tobacco a Saint Clouds-tól.

Amit igazán ajánlanék, az az Al Carlo sorozat. Belőlük eddig csak a sós karamellás dohány nem jött be , nekem túl édes. A többi viszont finom.

1 kedvelés

Köszönöm szépen az ajánlást.Ha rendelek onnan ránézek. Nekem a sós karamellás dohány ízvilág tetszik.
Az előzökhöz még annyit írnék hozzá , hogy a 7Leaves az egyetlen olyan dohányos aroma ami 15ml után sem kokszolos.

1 kedvelés

4 ízt szívok naponta. De egyik sem egyforma, így mindig finom mindegyik. Általában az édes dolgokat szeretem. Dohányosat nem nagyon szívok. Viszont mindenre vevő vagyok ami finom. Úgy gondolom a mostani 4 ízem eléggé eltér egymástól.

• Echt Erdnuss Butter - Ez kávé mellé nagyon jó, kicsit kesernyés, de ez is olyan “sötét” íz mint a kávé.
  • Wonder Flavours Banoffee Pie - Ez majdnem egész napos íz, jó édeskés, süteményes, csak az a baj hogy elég gyengusz. Hamar eltűnik az íz ha egész nap ezt szívom. Bár jó lenne egész naposnak is, csak hát az ízvesztés…
  • Capella Blueberry Cinnamon Crumble - Ez nekem hatalmas sláger már egy ideje, hozza a karácsonyi hangulatot a fahéj miatt. :smiley: Ezt sem mondanám egész napos íznek, de valahogy nem hajlandó megtompulni, gondolom a fahéj… :slight_smile:
  • Full Moon Enjoy - Ezzel most próbálkozom először, nem kenyerem a mentol, de ez legalább édes. És meglepő módon ezt sem érzem egész naposnak. Így konkréten mind a 4et használom egész nap. :smiley:

De most hogy olvasom, hogy Ti évszakhoz is más-mást szívtok, nos nálam olyan nincs…

1 kedvelés

En jelenleg ket dohanyost egy Black Note Cavendish- t es egy Dinner Lady Caramell Tobaccot szivok legtobbet. Neha egy kis almat vagy cseresznyet szoktam meg. Most inkabb ez a ket dohanyos. A Black Note rendesen kokszol. Ket naponta tekeres es vatta csere.

2 kedvelés

Most megprobalom kantahl- bol a tekerest. A dvarwban a ni80 nem birt egy napot. Tiszta koksz lett. Talan a kantahl nem kokszolodik annyira.

Huuuuuuu, ez egy jó téma!!! :wink: Viszont sajnos nem igazán lehet tanácsot adni ízek terén, mert nem egyforma az ízlésünk és az sem mindegy milyen kazánból szívjuk (mtl vagy dl)… Az aroma gyártók inkább a Dl vonalra koncentrálnak!!!
Személyem Mtl-es és elég finnyás :joy:
Konkrétan nem szívok dohányos, hűsítős, fahéjas, szilvás és körtés ízeket… Jöhet a kérdés, hogy akkor mi a túrót szívok??? :grinning: Imádom a desszert ízeket, abból is a sütis és kekszes dolgokat. De hogy legyen váltó íz, így gyümölcsösek is vannak!!! Viszont most meghazutolva magam ízvakságra nálam tökéletes a “red aster”. Konkrét ízeket nem javaslok, mert ami nekem bejön az másnak nem biztos!!!
Végszóként azért mégis, ami eddig mindenkinek aki kóstolta bejött, az a Detonation cheesecake… :wink:

2 kedvelés

Hat ha otthon leszek meg probalom a gyumolcsos izeket hosszabb tavon mtl- ben. Igaz mtl- hez nekem a dohanyos illik. Lehet ez csak az en dilim.

1 kedvelés

Én évszakokhoz mérten szívom a leveseket. Nyáron többnyire gyümölcs kis citrus vagy dohány télen pedig desszert és dohány kombokat. Hajlamos vagyok mind ezek keverésére, ezzel új ízeket produkálok. Mind erre három azonos mod (Vaporesso Gen) és tank (Intake RTA) áll a rendelkezésemre

2 kedvelés

Igen Huszi, minden vélemény szubjektív, és úgy gondoltam, tippeket adhatunk, illetve kaphatunk is. :blush:

3 kedvelés

Kezdetekben állandó jelleggel a solub aromákat szívtam, ez után csak az imperia, mert jó volt és gazdaságos. Elkezdődött egy kóstoló korszak, amikor kipróbáltam több gyártó több féle aromáját. Ez elég pénzkidobásos időszak volt. Viszont nagyon rég óta kerestem a copy cat aromákat (itthon nem volt kapható sehol), mert nagyon finomak és kimondottan Mtl felhasználóknak készültek!!! Valahogy nem is kerestem mást, mert ami jó, az nekem megfelelt. Nem emelek ki ízt, csak annyit hogy a copy cat desszert aromái mai napig része az életemnek!!! Sajnos ahol eddig be tudtam szerezni, ott a készlet megcsappant, már nincs akkora választék. Emellett a detonation cheesecake, citromos sajttorta az állandó!!! Természetesen próbáltam más ízeket közben, de egyikre sem írom, hogy állandó maradt volna. Viszont kóstolgatás során, mivel a váltó íz nálam a gyümölcsös, így abból megtaláltam szintén az állandót, az Elf himbeere, málna ízt. Ízvakságra pedig tökéletes a Red aster!!!

2 kedvelés

Az egyik váltóízem a BF Canat. Kellemes csokis, és enyhén dohányos. Nagyon finom, de a hátrányát most láthatjátok. :blush:

1 kedvelés

A csoki már csak ilyen. :yum:

1 kedvelés

Évszakhoz nem kötöm. Mikor mi(k)hez van kedvem. Jelenleg 3 van forgásban:
-Heisenberg
-BigMouth - Citromfa
-Coffee Mill - Souer Fruities

Általában másfél tankkal elmegy egy nap, így 2 naponta szinte a ciklus végére érek. De ez után tuti lesz görögdinnye - zöldtea illetve barackos gumicukor forgásban. Lassan ki is keverem, hogy érjen be addig bőven :smiley: