Utazó tankok Origen Genesis V2

Sziasztok!

Ma tesztelgettem az Origen Genesis V2-t, és jó döntésnek bizonyult, hogy egy napot szánjak az építgetésre :sweat_smile:.

A terv az volt, hogy a vattát mesh tekerccsel váltsam ki, így neki láttam ez előkészületeknek. A lapokat szóró lánggal lekezeltem, majd egy kis sikáslás után feltekertem.

Ezután következett az átitatásuk liquiddel, majd meggyújtottam őket, és ahogy kialudtak, egyből hideg vízbe mártottam őket. Ezt a procedúrát legalább háromszor kell megismételni.

Erre azért van szükség, hogy a vezető képességét megszüntessük, és a liquidet is könnyebben felvegye illetve szállítsa a kapilláris elv alapján.

Ahogy ezzel megvoltam, megtekertem az ellenállásokat, és lefogattam őket. Duál építésben viszont csak Dl-re alkalmas, így megpróbáltam szimpla tekeréssel is. Erre a célra készítettem egy kis dugót, amivel az egyik lyukat lezártam. Van erre a célra egy gyári átalakító, amivel jobb lett volna dolgozni, mivel az még a kazánteret is szűkíti valamennyire. Ettől függetlenül így már lehetett MTL-ben is használni, viszont az ízek sajnos elvesztek, DL-ben viszont elfogadható volt.

Szóval újabb tapasztalattal és élménnyel gazdagottam. @Tibor_Varga köszönöm szépen a lehetőséget! :smiley:

6 kedvelés

Andris azért vattával is készítsd el, sokkal jobb lesz. A vattát felülről húzd bele és csipesszel a tekerés és kazán közt van pici hely ahol apró mozdulatokkal be tudod húzni. Én így használtam és nagyon jó ízeket ad MTL-ben is. :blush:

3 kedvelés

Köszönjük András a beszámolót, tényleg jó kis napi elfoglaltság lehetett… :wink:

4 kedvelés

Vattával is próbáltam :smiley:. Valamivel jobb volt, de a nagy kazántérben így is elvesztek az ízek. Most vattával kitömködtem az üres helyeket, és javított az élményen :slightly_smiling_face:.

5 kedvelés

Köszi a beszámolót András! :slight_smile: Ismét király lett! :slight_smile:

3 kedvelés

Elbabráltam vele. Észre sem vettem közben, hogy elment az idő :sweat_smile:.

5 kedvelés

Köszi szépen :slightly_smiling_face:! Már csak a “Zita” bemutatója van hátra, ami videó formájában lesz megosztva.

6 kedvelés

Nagy jó beszámoló,gratulálok,kicsit magamra is ismertem,lazán elbabrálgatok én is akár többszöri nekifutásra több napon át egy tank ízeinek kiaknázásával🙂

5 kedvelés

Köszönöm szépen! :slightly_smiling_face:

4 kedvelés