Utazó tankok - FeV 4.5 vs. Auguse Era

Mikor megláttam a Gabesz által felajánlott Auguse Era mtl rta-t, egyből a Fev kazánjai jutottak eszembe. A hasonlóság már kívülről is jól látható.

Ezért úgy döntöttem, hogy a két tankot szinkronban fogom megépíteni, lehetőségeimhez képest ugyanolyanra, ugyanavval a huzallal közel megegyező ellenállásra tekerve, ugyanazon vattával, liquiddel.

Bár a Fev egyszerűbbnek tűnik, az Erát is könnyű megépíteni, és meg merem kockáztatni, talán a legegyszerűbben építhető tank, amivel eddig dolgom akadt. Jól látható, hogy az Erában 6 tekerés látszik, a Fevben 7. Ez azért alakult így, mert az Erában ellentétes a lábak bekötése, míg a Fevben egy oldalról kötöd be a lábakat, kell rá még egy fél tekerés, de ez ellenállásban nem mutat nagy eltérést.

Külön kiemelném az Erán a levegő és a lé utánpótlás aprólékos beállításait. A levegő szabályozható az oldalsó csavarokkal és a lukas, illetve tömör center pinnel is, ami a Feven csak az oldalsó csavarokkal lehetséges.

A lé utánpótlás a Fevben egy csepegtető alkatrésszel történik, igény szerint ezt ki is lehet venni. Az Erában a lébeömlést szintén egy szélesebb csepegtető végzi, ráadásul a palásttal tudunk még nyitni, zárni a lébeömlőn.

Az Era feltöltése a topcap levétele után egy nagyon széles feltöltőnyíláson történik,…

…amit a FeVen a teljes tankszekció letekerése után, a Dvarwokéhoz hasonló módon tehetünk meg.

Azt kell mondjam, szerintem az Era a Fev tankok jól újragondolt, megtervezett és kivitelezett utódja. A tankot ezáltal komfortosabbá tették. Nálam jól vizsgázott, még az is lehet, hogy felkerül a kívánságlistára. :slight_smile:

A következő állomása Haász Zolinál lesz, hétfőn adódik fel postára.

14 kedvelés

Gratula @Tibor_Varga ,szép “rewiev”.Szép rta,nekem nagyon tetszik,lehet beruházok majd rá😁

4 kedvelés

Szuper beszámoló lett Tibi!!! :wink: Köszönjük!!!

3 kedvelés

Szuper lett Tibi, köszönjük szépen. :blush:

3 kedvelés

A lehet szó a kívànsàglistànál nem túl hihető:wink: Érkezni fog. :smiley::wink::innocent::grinning:

7 kedvelés

Köszönöm! Viktorom, a kívánságlistám olyan hosszú, hogy a vége ott van nálad. Tedd meg nekem, légy oly kedves, hogy a végére felkarcolod. Köszi! :joy:

6 kedvelés

Csak egy kérdés részemről, hogy az Era mennyire levegős??? Levegősebb Mtl??? Ízben mennyire hozza a Fev-et??? Naaaa ez már több is mint egy… :joy:

6 kedvelés

Szerintem levegőzésben minden mtl igényt kielégít, köszönhető ez a center pinnek is, melyet tudsz cserélni lukasra, így alulról, középről is tudod szabályozni a légbeömlést, plusz az oldalsó csavarokkal. Széles skálán állítható. Az ízvisszaadása jobb, köszönhető az alacsonyabb kéménynek. Viszont azt mondanám, egyiket sem dobnám a másikért, mindkettőnek megvan a varázsa. :slight_smile:

7 kedvelés

Felvésve!!! :grinning:

4 kedvelés

Szia Tibor! Esetleg szörcsögés vagy gurgulázás tapasztaltál ennél a tanknál?

6 kedvelés

Nem, semmi hasonló sem volt. Igazán nagyszerű tank.

7 kedvelés

Köszönöm!Azt hiszem beszerzek egy ilyet.Meghoztad a kedvet hozzá!

5 kedvelés

Amivel még adós vagyok, csak most láttam, hogy lemaradt, a tekerések 28GA ss huzalból 3’ magra készültek.

7 kedvelés

Szerintem az én kívánság listámra is felkerül… :grin: Csak jól el kell rejteni, hogy az asszony ne lássa :joy:

6 kedvelés

Lassan akkor járunk jól, ha készítünk egy közös “csak a mama meg na lássa” listát és feltöltjük valami tuti biztos helyre. Több titkunk van már mint az MI6-nek. :grinning: :wink: :grinning:

5 kedvelés

Használhatnánk az Enigmát… :blush:

5 kedvelés

Vagy a navajo nyelvet. :grinning:

4 kedvelés

Azzal a baj, hogy azt már megfejtették. :slight_smile: (vagyis a módszer már megvan)

3 kedvelés

Gondolod, a csajok a második világháborúban keresnék a megoldást? :blush:

4 kedvelés

Én nem tudom, hol keresnék, de kezdek megijedni, ma sem alszom inkább. Anya furcsán méreget. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

4 kedvelés