Totálszerencsétlenvagyok🙂

Szisztok ismét​:slightly_smiling_face:
Bele is vágnék a közepébe…
A múltkor pénteken megjött a Vaporesso gtx one-om…5 gyári kész liqiddel…Mindig úgy csináltam,hogy csak egy picit öntöttem(3ml-es a tank,akkor kb.1/1.5ml-t)a liquidekből(természetesen beliquideztem a porit ahogy kell…felöntöttem…vártam…stb.Mindent úgy,ahogy a nagykönyvben meg van írva…és máskor is ugyan így…)a tankba.Minden ízre kíváncsi voltam.Kóstolgattam…volt benne rettenetesen édes,de volt benne kellemes íz is.Tehát éreztem az ízeket.Mivel mindből egy kicsit öntöttem,összességében a 3 napban nem szívtam sokat,de azért volt a számba párszor​:slightly_smiling_face:(ezt csak a pori miatt írom)Hétfőn este vettem észre,hogy nem érzem a kedvenc,a Pinkman ízét.Még akkor nem foglalkoztam vele,mert este volt.Másnap nem vittem a munkába(hétfőn sem,csak otthon szívtam)mikor hazaértem,szívtam volna…újra csak nem éreztem semmit.Olyan okos voltam, hogy bár tudtam,hogy 3 és fél nap alatt nem mehetett tönkre a pori,azért kicseréltem,hátha…Újra mindent úgy,ahogy kell…Újrafelönt liquiddel…vár…szív…semmi.Minddel próbálkoztam azért, nem 1-2 szívás után cseréltem…hagytam időt a porinak,hogy átjárja az új íz…volt,hogy szívtam párszor úgy is,hogy nem tüdőztem le,csak a pori miatt…semmi.Kiönt,kitöröl kicsit,új liquid…szív…semmi…új liquid…SEMMI!
Végre eszembe jutott,hogy a férjemmel megkóstoltassam,mert a konyhában voltak az ablak közelében a liquidek…bár nem tűzött rá úgy a nap,de már az is megfordult a fejembe,hogy emiatt kicseréltem a liquidekkel (azóta már nem ott vannak​:slightly_smiling_face:)A férjem érezte az ízt rendesen…na itt volt sok minden utána,nem részletezem.A lényeg,hogy a kovid tesztek negatívak lettek​:rofl: .Lett még pár új liquidem közben,míg nem szívtam(semmi értelmét nem láttam)Azt hiszem tegnap volt,hogy kipróbáltam,hogy az első porit visszatettem bele…hátha…Az új ízeket is,a régieket is…9 féle liquidről van szó:slightly_smiling_face:Próbálgattam.Semmi…ettem citromkarikát.(azt bezzeg éreztem)elrágtam egy kávészemet…semmi ízét nem éreztem annak sem,de azért elrágtam​:rofl:Fogat éppen nem mostam,mert máskor is mikor pl.reggel fogatmosok, utána sem éreztem ízt.Ettem mentost…Az iqost folyamatosan szívom…citrus-menta,enyhébb mentol…azokat érzem…a liquideket nem​:cry:(még a legelején nem csak üres íz volt,hanem olyan fémes is…mostmár csak üres)
A w-ot is álligatom,próbálgatom a min.-tól a max.-ig.A levegőnyílásokat is…Már több ötletem nincs.Azon kívül,hogy tanácsra,vegyek egy vagy két készüléket még…(az ízvakság vagy mi a neve,szerintem kizárva a 9 féle lé miatt)
Van esetleg valakinek még valami ötlete?
(Bocsi,hogy hosszú lett​:slightly_smiling_face:)
Nekem annyi még,hogy holnap megint cserélek porit,bár feleslegesnek tartom…egy vadi újat teszek be ezek helyett a pár naposok helyett…

3 kedvelés

24 bejegyzést új témára osztott fel: Milyen podot vegyek?

Kéz csókolom !

Megpróbálok tanácsot adni, remélem sikerülni fog. Elég érdekes a probléma, mert ízvakságnál más ízt érezni kellene. Egyelőre nem javaslom másik készülék vásárlását, szerintem felesleges. Viszont amit tudok javasolni az mindenképp az, hogy egy másik gyártó termékét (liquidet) kellene kipróbálni. A pinkmanről tudjuk, hogy problémák voltak vele. Én erre tudok gondolni, ezen vonalon kellene elindulni kezdetnek, valami erőteljesebb ízekkel !

Üdvözlettel.

4 kedvelés

Egyetértek az előző hozzászólóval,felesleges még új készülékeket nézni s a porlasztók se a leggagyibbak.Az izvakság akár hetekig is eltarthat,cserélgetni kell az ízeket és előbb utóbb visszajön az ízérzékelés.Mikor nálam előjön akkor almaecetes vízzel öblögetek,ez segiteni szokott,de mindenki másra esküszik.Nem kell feladni,jó lesz az.

3 kedvelés

Kedves Beatrix!
Rögtön belecsapok a közepébe, nem, nem vagy szerencsétlen. A kollegákkal mindenben egyetértek. Lehet, hogy én értettem rosszul de a leírás alapján úgy tűnik, hogy az ízeket gyors egymásutánban próbáltad ki. A GTX porlasztók esetén nálam is jelentkezett ilyen tünet, több liquid használatakor. Pl a Pinkman (megértem, hogy kedvenc lett :grinning:) esetében akadt olyan aroma, ami teljesen kioltotta az ízét, főleg ha kicsit halványabbra keverted. Ha jól emlékszem, analóg is használatban volt a közelmúltban (elnézést ha tévedek), ami jelentősen befolyásolja az ízérzékelést. Én sokáig csak annyit tudtam megmondani a likvidekről hogy édesek avagy mentolosak, semmi mást nem éreztem. Viszont most a GTX-nél tisztítótűz jelleggel picit vékonyabbra kevert mentolt használok ha régi ízeket szeretnék száműzni, vagy ha nagyon merész napom van, átszívok rajta néhány slukk sima, tiszta alaplevet. (Az utóbbi művelethez nem árt, pl egy kávé vagy egy pohárnyi a kedvenc italból) És utána jöhet a választott íz.
Semmiképpen se cserélj készüléket, kíméld meg magad az extra költségektől, hidd el, később minden forint jól fog jönni, amint elhatalmasodott rajtad a vapemánia :grinning: :grinning:. A GTX One ráadásul egy remek kis szett!
Nehéz ilyenkor is kitartani a döntés mellett, de megéri!

7 kedvelés

Szia.5 gyártó liquidjeit kóstoltam…:cry:

4 kedvelés

Atis​:slightly_smiling_face:Az első két nap valamelyikén kóstoltam először a pinkmant.Az volt az első ami ízlett.Éreztem.Enyhe túlzással,imádtam​:cry::slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Gyula​:slightly_smiling_face:Az almaecetet ki fogom próbálni.

A ma reggeli fogmosás után sem érzek…:cry:

Folyamatosan cserélgetem ezt a 9 ízt…írtam,hogy(vagy elfelejtettem írni?:thinking:)soxor nem is tüdőzöm le az újat egy darabig,hogy mossa ki(jól írom?)a porit az előzötől…

3 kedvelés

@anon88785338
Szép napot Kedves Beatrix!

Helyileg merre van a hölgy?

3 kedvelés

Szép napot kedves Attila.
Békes megye.Nagyszénás

2 kedvelés

Szia Tibor​:slightly_smiling_face:
Ha az számít,iqos-al folyamatosan szívom a mentolost.

1 kedvelés

@anon88785338 , köszönöm, az nekem messze van. Próbáltam volna személyesen ránézni a löttyökre. Bár az is igaz,hogy az ízvesztés több hétig is tarthat a mostanság jelen lévő “vírus” miatt.

3 kedvelés

Kedves Viktor​:slightly_smiling_face:
Igen,elég gyorsan akartam kipróbálni a liquideket amiket rendeltem elsőre.5 félét.Gyári kész liquidekről van szó.2 nap alatt akartam lezavarni a tesztelést​:slightly_smiling_face:Első készülékem, kíváncsi voltam​:slightly_smiling_face:
Azóta vettem még azt hiszem 5 kész liquidet,de nem gyárit és nem is én kevertem,hanem egy ismerős készítette.A mentolosat még külön direktbe nem próbáltam,de 2 félébe is öntöttem nem is keveset,miután nem éreztem az alap ízt.A mentolt sem éreztem sajnos.
Az analóg miért befolyásolja?2-3-4-5 szálat mindig is szívtam a 2 hónapos Iqos-om mellé,mert nem volt elég az Iqos.Akkor is szívtam az analógot, mikor addig a pár napig éreztem az ízeket.
Te miért nem érezted az ízt?
Én sajnos azt sem érzem,hogy édes-e…semmit…
Nincs még alaplevem.Meg csak elméletben rakom össze,hogy majd szeretnék keverni.:slightly_smiling_face:Bár most semmi értelmét nem látom…
5 kávét iszok egy nap.Sajnos utána sem érzem.(Azt sem értem,hogy a tegnapi elrágcsált kávébabot is miért nem éreztem.A férjem is rágcsált,ő azt mondta keserű)
Alkoholt meg nem iszom​:slightly_smiling_face:

A készülékeket nem lecserélni akarom,hanem ajánlották, hogy ne csak egy készülékem legyen.Pont azért, hogy több íz legyen elérhető számomra​:slightly_smiling_face:

Így mégegyszer szeretnék mindenkit megkérni,hogy nézze már át legyen szíves a készülékeket, mert mindenféleképpen akarok még venni.Egyet biztos,de,ha nem drágát ajánlotok,akkor kettőt is vennék.Nem gond,ha sokkal gagyibb mint a gtx-em.Csak ne legyen rossz minőségű és porit is tudjak hozzá mindig rendelni.Van olyan is,ami tán,ha igaz,nem ilyen olcsó,hanem leárazták.Előre is köszönöm :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Kár,hogy messze lakok…covid nem vagyok,ugye írtam,hogy 2 oltás és 2 negatív teszt…megőrülök,ha ez hetekig tart!

1 kedvelés

asszony koleginája sem produkált semmi féle tünetet, de mikor el ment nagy wc-re majd a tisztaság mánia miatt domestost is használt elszőrnylködött. Budi után semmi szag az orrban, domestos használat után semmi domestos szag az orrban. De mind e közbe a férje csak annyit mondtott Na most sem kell wc-re mennem a bűz miatt, a vegyszer miatt meg végképp,mindjárt hányok.
De sajna a kollegina mind ezekből semmit nem érzett. Kb 3-4 hét volt mire kezdtek vissza vissza térni a szagok-illatok az orrába.

Az én feleségem pedig heteken keresztűl valami meg magyarázhatatlan okból nem tudott főzni, mert nem érzett semmi ízt. Addig meg : Gyere apa kóstold meg mi kell bele…stb…

Más:

2020-ban volt hogy jött a kis ördög és megpróbáltam el szívni egy szál cigit, félig sikerült. Majd kb 15-20 mili liquid kellett,mire ismét tisztán éreztem a kedvenc liquidem ízét! A bagó iszonyat tompítja az ízlelő bimbókat !!! IQOS is !!

5 kedvelés

Kedves Huszi!Aranyos vagy :slightly_smiling_face:Mivel több mint 3 hete felvettem mindkét oltást és a tesztek is negatívak és a csoki,citrom,ételek…ízét érzem,mindenki elvetette a környezetemben a vírust.Dolgozok is a negatív teszt óta.
A készüléket nem lecserélni szeretném​:slightly_smiling_face:hanem venni mellé még, hogy több íz legyen elől,mert ilyen tanácsot is kaptam,hogy több félét kellene szívni egy nap és ahhoz több készülék kell.
Vagy ez butaság?:slightly_smiling_face:
Lehet ám,hogy az iqos nem jó megoldás,de azért szívok direkt citrus-mentát és mentolt,mert azoknak érzem az ízét.
A liquidből meg nem érzem a mentol ízt sem​:cry:
Nem 9 gyártó van,hanem kb.5/6 a gyártó,most pontosan nem tudom már​:slightly_smiling_face:Az íz a 9 féle.pl.juice n power/strawberry limonade.Dinner lady/pink berry és cherry menthol.Vampire vape/pinkman és sweet tobacco…heisenberg.De van citromos kóla,barackos citrusos,mentol,szőlős és nem jut eszembe fejből a többi​:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Kedves Tibor!Ezt a felbontott üdítőset nem értem​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

A @Tibor_Varga Tibi szerintem erre gondolt.

3 kedvelés

Tibor!Jól tudod…heetsből csak egy féle nikotin tartalom van​:slightly_smiling_face:
Igen,azért vettem készüléket,mert szeretnék csak e-cigizni​:slightly_smiling_face:Mivel nem érzem a liquidek ízét,még mindig az iqost használom nagy többségben.
A kész liquideket amiket vettem,20mg/ml-el vettem.Amiket egy ismerős kevert nekem,azokat 12mg-osra kértem.
Mind 50/50-es.

3 kedvelés

Elnézést, hogy csak most tudok írni, a tudomásomra hoztták hogy ha magát az édes érzetet, illetve a sós érzetet sem érzi valaki akkor az sajnos koronavírusra utal. :frowning: Nem akarlak elkeseríteni, ne haragudj. :frowning: Lehet, hogy tünetmentes vagy, és így megy át rajtad észrevétlenül. Olyat is mondtak, hogy valaki csípőspaprikával illetve összenyomott fokhagymával tesztelte magát, és azokat sem érezte. Nem csípte a nyelvét, nem érzett maró érzést a fokhagyma után. Tehát semmit. És csak úgy 1 hét elteltével mutatott pozitívat a teszt.

Szeretném hangsúlyozni, hogy nem ilyesztegetni szeretnék. De ez ami veled történik ez nem hagyott nyugodni. Jobb lesz, ha a háziorvosod véleményét is kikéred.

Remélem nincs igazam! :confused:

5 kedvelés