Szétégett vatta és ízprobléma

Sziasztok.Két kérdés. Mikor kell a tekerést cserélni?hétvégén csináltam az első tekerésemet. A vatta 1 nap után középen elégett. Kaptam akkora ütést majdnem eldobtam magam. Pont a tekerés közepén. A vatta két vége tocsogott a liquidben.Másik kérdés ha jelenlegi alaplevem ami 50/50-es át raknám mondjuk 70/30 akkor jobban fogom az ízeket érezni? Vapefly Brunhilde [MTL]
Amiket kiprobáltam:
Zöldalma FlavorWest e-cigaretta aroma 10ml
Pêche blanche - Őszibarack Solub e-cigaretta aroma 10ml
Frutie - Jablko / Piros és zöld alma - 10ml
Frutie - Alma / Piros és Zöld Alma - 10ml
IMPERIA Black Label Green Apple 10ml
Emporio - Banilla 10ml
Frutie - sárga dinnye / dinnye 10ml
Funky Monkey-almás pite
Christmas Special 50ml
Ice Strawberry Deluxe
Goembott
Kimi
Anoki
MJ Raspberry Original
TPA Berry Mix 5ml
TPA DX Peach (Juicy)
TPA Berry Mix 5ml
TPA DX Peach (Juicy) 5ml
TPA Energy Drink 5ml
AL Cantaloupe Melon 10ml
FM Blue 10ml
AM Xenon
AM Deuterium

Pl:
Funky Monkey-almás pite amit egyedül éreztem ahogy kell
Christmas Special 50ml hiába volt majdnem 6000ft nagyon rossz volt

1 kedvelés

Vagy valami silány vattát használtál, vagy túl szoros volt középen.

6 kedvelés

Vagy ha egész nap hidegben voltál, a liquided besűrűsödöt annyira, hogy a vattád nem tudta szállítani a kellő mennyiséget…

5 kedvelés

Szia!
Az is tud ilyen jellegű problémát okozni, ha a tekerés a magátmérőhöz képest túl hosszú. Így középen a vatta hamarabb kiszáradhat, és megég.

6 kedvelés

Amikor bejön a hidegebb idő, jó az 50/50 arány. Én is azt szoktam télen. A 70pg/30vg-vel kevesebb aroma is elég a megfelelő íz eléréséhez… :wink:
Akkor keletkezik dryhit, ha VG többlettel tartósan a hidegben használod, A vatta szoros a tekerésbe, A tekerés szoros, nem hézagos…
Van még több variáció, de én ezekre figyelek télen!!!
Valahogy ehhez hasonlóra, vatta végeket ritkítom:
389739_img_20160907_194657.thumb

9 kedvelés

Osztom a többiek véleményét+még amire figyelj,hogy hány ohmos tekerést,hány watton hajtasz,mert ha túlhajtod akkor is hamarabb beég a vattád.

3 kedvelés

Az a gond 2 fajta táblázat is mást mutat ugyan azzal az értékkel. Egyik 7.1 w a másik 17,4w.Én 16w használtam.A hozzá adott vattát és tekerést raktam bele

https://www.steam-engine.org/coil?mat=n80&r=1

Paraméterek Eredmény Ellenállás
Tekerések száma 4.43 (1.00 Ω)
Teljes tekerések száma kerekítve 4 (0.91 Ω)
Fél tekerések száma kerekítve 5/4 (1.01 Ω)
Huzal hossza 46.86 mm
Egyes tekercsek ellenállása 1.00 Ω
Épített deck ellenállása 1.00 Ω
Tekercs felülete 33.403 mm²
Jelenlegi akku fogyasztás 4.20 A
Ajánlott beállítás ~ 4.2V 17.64 W

A táblázat csak egy irányadó. A legegyszerűbb, már ha a géped is engedi, hogy hagyod, állítsa be magát, és onnantól fél vagy egy wattonként haladsz fel vagy le, és megállsz, amikor a legjobbnak érzed…

3 kedvelés

A 17.6watt nagyon a felső határa már az 1ohm-nak,sztem amit @Tibor_Varga is javasol kb 12wattról indúlva 0.5wattonként,ahol jó az íz ott álj meg,mert a túlhajtás is rontja az ízeket én azt vettem észre,meg megeszi a wattát,persze sok minden benne lehet még az éget vattába,de érdemes jó wattot adni a tekercsnek a jobb felhasználhatóságért!Sok sikert hozzá!

1 kedvelés

Az a baj ha a gépen engedném ,hogy ő állitsa 30w teszi.voopoo vmate 200w tc

Szerintem az attól is függ, hogy milyen szűk mtl -t használsz. Értelemszerűen ha szűk, akkor jóval alacsonyabb watton elegendő hajtani. Mert ha túl magas a watt, akkor nem fogod tudni úgy szívni, hogy rendesen lehűljön a tekercs. Erre sem a táblázat, sem a mod nem fog figyelmeztetni ezeket neked kell érezni.

A kalkulátorok, ahogy a többiek is írták csak iránymutatók, hogy mi az az érték amit ne lépj túl.

Én pl eléggé levegős Mtl -t használok 1,15ohm ilyen 16,5watton hajtok. :slightly_smiling_face: de volt, hogy a levegőzést levittem szűkre akkor már le kellett mennem 13-14 watt közé, hogy kellemes legyen.

Amúgy nem hiszem, hogy ezzel lenne baj 16 watt 1 ohmnál nem csinálhat ilyet szerintem.

6 kedvelés

Nem ismerem a géped, de gondolom, a tc a hőmérséklet szabályzására utal. Ha ez a hiba továbbra is fennáll, akkor avval kellene próbálkoznod a megfelelő huzalokkal.

1 kedvelés

A TC-mod rejtelmei

A TC mód kifejezést már a kezdő felhasználók is hallották, de sokan nem tudják mit is jelent ez, hogyan kell használni és egyáltalán mire való. Íme egy kis gyorstalpaló ez ügyben.

Mit jelent a TC?
A TC (temperature control) jelentése: hőmérséklet szabályozás.
A lényege, hogy a tekerésünket egy beállított érték fölé ne engedje melegedni. Ezzel a beállítással elkerülhetők a kellemetlen e-liquid ízek, így például a vatta vagy üvegszál megégése is (215 Celsius, vagy 420 Fahrenheit foknál kezdődik).
Szintén ezzel a módszerrel megakadályozható pár káros anyag felszabadulása is (formaldehid 260, akrolein 245 Celsius fok).

Pl.: Joyetech eVic VTC Mini e-cigi készlet TRON tankkal

Hogyan működik?
A készüléken a teljesítményen és a hőmérsékleten túl, be kell állítani a tekerés anyagát is.
A mod használat közben folyamatosan méri a tekercs ellenállását. Az ellenállás változásából számolja ki, hogy hány fokos az adott pillanatban a tekercs. Ha közelít a tekercs hőmérséklete a beállított értékhez, akkor csökkenti a teljesítményt, így meggátolva a túlhevülést.
A TC mod nem minden huzaltípussal használható!

Milyen huzallal használható a TC?
Minden anyagnak változik az ellenállása a hőmérséklet változásával, de az eltérő anyagok más-más értékeket produkálnak. Ezért fontos beállítani a készüléken, hogy milyen anyagból van a huzal.
A legelterjedtebb Kanthal, vagy NiCr huzalokkal nem működik a TC mód, mivel ezeket úgy fejlesztették ki, hogy a hőmérséklet hatására se változzon az ellenállásuk, persze ez nem igaz, hiszen egy nagyon minimális változás van (100 fokon mindössze 2-3% az eltérés).

Erre a célra kifejezetten a következő huzalok alkalmasak:

• rozsdamentes acél
  • Ni200
  • titán
  • Nifethal

Ni200 – ennek a huzaltípusnak a hőmérséklet emelkedésével akár 60-64%-al is megnőhet az ellenállása. Ezt a változást már képesek mérni a TC-re alkalmas készülékek.

A leggyakrabban használt huzaltípusok értékei:

image

A Vaping Underground oldaláról ollózva!!!

4 kedvelés

A másik kérdéseddel kacsolatban visszakérdeznék, mennyi ideig érlelted a liquideket? A gyártó által javasolt érési idő objektív. Hogy te mikor fogod jónak érezni, az a saját ízléseden alapul. Nekem volt olyan Shake n Vapem, amire 2 hónap után mondtam, hogy jó, és volt olyan hosszú érlelésű aromám, ami már a 3. nap után ízlett.

3 kedvelés

De ugyanúgy vissza is tudod venni a wattot. :slightly_smiling_face: A Voopoo DL párti, az ohm-hoz mérten állítja a wattot. MTL kazánnal is jó gép, illetve nem is a géppel van a baj, hanem ezzel a funkcióval. Én már megszoktam, hogy a Vmate és a Too esetében is vissza kell állítanom a wattot. Érdekes módon mindig 30ra lövi be. :thinking:

3 kedvelés

Szia :slightly_smiling_face:

Esetleg ha a holnapi Liveba be tudsz csatlakozni, biztos lesz olyan aki tud segíteni a Brunhildel. Így azért jobban látják mi lehet a probléma és tanácsokat is tudnak adni hozzá.

Aki tudna segíteni ebben és részt is vesz a holnapin az jelezze légyszi. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Én leszek holnap, amiben tudok, segítek :slightly_smiling_face:.

3 kedvelés

ez pl 1 napos tekerés 0,90 ohm 10 11w hajtva.

ki is cserélem szerintem🤣

1 kedvelés