Rendeljek vagy ne rendeljek? Hobbi vagy függőség?

Sziasztok !

Hol is kezdjem, passz, inkább @HaaszZoli -ra és @Vaperina_Kinga -ra fogom, hogy írnom kell :slight_smile: , vicc volt.
Szakorvos szemmel nem megyek bele a témában mert nem vagyok orvos és ez a pár szösszenet inkább rólam szólna ( megpróbálom ).

Szerintem több csoportba is sorolhatók a weben rendelők tábora, akik elektromos cigarettát használnak,át akarnak térni.

• akik még nem találták meg a megfelelő eszközt ( ez akár “csapongásba” is átmehet DL - MTL olcsó drága, segítség nélkül)
  • akik állandóan keresik az épp a piacon megjelent új eszközöket ( voltam )
  • akik már hobbi szinten űzik és gyűjtögetnek ( de már tudják mi a jó nekik )
  • akik üzletet látnak benne ( voltam )
  • akik egyfajta “rendelési” kényszerben szenvednek ( rendelj-rendelj-rendelj )

A kezdet kezdetén magam sem gondoltam volna, hogy ennyi eszköz átmegy majd a kezem alatt az évek során. Hol csak nézegetve ( mert ugye annak volt épp nagy a piaca pl Dvarw ), de volt-van-lesz, hogy kipróbálva is persze. Lassan lassan azért már látom,hogy a szűk DL az én vonalam + a desszert dohány ízvilág.

Az a bizonyos “rendelés”, hát igen.
Ez nálam már inkább az ízekhez köthetőek, de a Július 1.-i kínai véghajrába azért elég rendesen jelen voltam, ami az eszközöket illeti ( pedig már tudom mi a jó nekem, nem is értettem ) ,biztos ami biztos alapon. :slight_smile:

Már tudom ( tapasztalat sajnos) ,hogy az ész nélküli rendeléseim nagy része, régen, a mindenféle “Y”-os feliratkozásaimnak volt köszönhető. Nem akarok bele menni. Mivel adott volt a “hiba” forrása, egyszerűen töröltem azt a rengeteg mennyiségű feliratkozásaimat a csatornáról, ahol napi szinten bombáztak a
jobbnál jobb termékekkel ( szerintük ). Láss csodát, már annyira nem is érdekelnek, na jó egy picit. De minek is? Hisz van most számomra optimális szett armada ( 2 rta+2mod+ Wenax).

Azzal nem árulok el titkot, hogy napi szinten nézem a számomra ( anyagi+gyorsaság ) elérhető 2 shop-ot (FR,CZ), milyen új holmik kerülnek fel
a kínálatba, de most már nem jön az a “kisördög” ( rendelj-rendelj-kell neked-rendelj ).

Nagyon nagy hatással vannak az Y-os videók a cselekvéseinkre, ami az elektronikus cigaretta rendeléseket illeti, ha nem akarjuk elfogadni, akkor is így van sajna. Napokban pont azon agyaltam, törlöm is mind, minek.
Nem azt mondom, hogy nem jó dolog, de “veszélyes” is lehet. Meg tudod nézni, hogy milyen is kb, hogy kell azt tekerni stb… egyéb. DE vigyázz!!!
Reklám-reklám-reklám-vásárolj-vásárolj-kell neked ( dehogykell!! ) és mind ezt a tudat alatt!

Egy szó mint száz :
inkább keress egy Közösséget, ahol igazán segítségre lelsz bármi is legyen az !

Ha ezt a zagyvaságot elolvastad, akkor már nem is kell menned sehova, jó helyen vagy!
Itt mindenre is találsz választ és segítséget!
Üdvözöllek a Vaperinán , érezd jól magad, ne félj kérdezni!

Szép estét !

U.i.: az egyéb szerkezeti és helyesírási hibákért elnézést, Argus folyamatban :slight_smile:

20 kedvelés

Köszi Attila! Ez igazán szépen sikerült gondolatfüzér!
Asszem mindenkinek kötelező olvasmány. Ha esetleg még valaki magára ismerne a leírás alapján, az nem a véletlen műve! :wink:

14 kedvelés

Könnyen elragadja az embert a hév :wink:
Vásárolj, ne vásárolj, többnyire az elején a dopamin a fontosabb, tehát az agy kiadja a parancsot, vásárolj!
Nincs is ezzel nagy baj, van aki csak a saját kárán tanul, pl én is ebbe a kategóriába tartozom.
Mindaddig csak “pici hiba” amíg nem lesz kényszer, függőség avagy rögeszme. :wink:
Jó ha a közösség féken tartja az embert. :wink:

11 kedvelés

Kedves @Csinos248 Barátom!

Nagy örömmel olvastam soraid, és teljes mértékben egyetértek velük. “Y” számomra is (már) azért jó, hogy egy-egy terméknek utána nézzek (csak ami már amúgy is érdekel). Régebben ugyanígy voltam vele, mint te is, hogy rendelések tomkelegére ösztönzött, de már szerencsére leszoktam róla. :slightly_smiling_face: (No nem a rendelésről, hanem az ész nélküli rendelésről :slightly_smiling_face:) Ha valami érdekel, vagy valaminek utána szeretnék nézni (mert mondjuk éppen egy videót készülök csinálni) felmegyek, és megnézem. :slightly_smiling_face: Persze, nekem is van olyan “Y” tartalmakat gyártó magyar videós, akit követek, de nem sok. Sokan tényleg inkább “reklám szakembernek” tűnnek számomra, mintsem Vapernek, aki szereti amit csinál, és segíteni szeretne azoknak, akik még keresik az útjukat a Vape világában.

Köszönöm szépen ezt a jól megfogalmazott írást! Remélem, a jövőben minél többet olvashatók az írásaidat! :slightly_smiling_face:

11 kedvelés