Nem csak a pénz beszél!

Több okból írom ezt most. A Vaperina még mindig újnak számít a hazai vapervilágban. Az oldal fiatal kora ellenére (2020. áprilisában indultunk) úgy gondoljuk már most nagy sikereket ért el. És még rengeteg sikerélmény fogja nyugtázni az áldozatos munkát ami benne van. Egyre többen ismernek meg minket. Kezd megtérülni minden amit bele fektettünk! Ezt Veletek építettük fel, és meg is kell őriznünk! Ez közös érdek! És a kezdőknek sem mindegy, hogy mit hogyan és milyen ütemben tanulnak meg. A Vaperina most új szakaszba lépett! Ez elég hatalmas lépés! Ehhez a fejlődéshez Ti segítettek hozzá!

Legyetek büszkék magatokra! Mi is büszkék vagyunk Rátok! Sokat tettünk egymásért! Ami ha rajtunk múlik így is fog maradni! Ilyen egy igazi nagybetűs KÖZÖSSÉG! Ilyen magas szintű tenni akarást és összetartást nem látni más helyeken, oldalakon. Sem az üzemeltető, sem a tagok részéről! Köszönjük, hogy a nehéz időkben is velünk vagytok, és a támogatásotokkal hozzájárultok a munkánkhoz! Szuperek vagytok! Ezért az a minimum, hogy mi egy nyugodt, családias platformot nyújtunk számotokra. Igen-igen, tudom… már most is ilyen. Na de megőrizni ezt, az melós lesz.

Kezdünk leválni a facebookról! Ehhez minden adott!

Ez azért jó, mert ahogy mi is tapasztaljuk napi szinten, a facebookon nem csak érvényesülni nem tud az ember, de vissza is húznak. Sok esetben az orrunk elött vernek át embereket. A bizalomról pedig ne is beszéljünk… A facebook sok rossz forrása, nem csak bizalom nincs, de oktalanul kötnek bele emberek másik emberekbe. Ezekre a hatalmas társadalmi problémákra építkezve született meg a Vaperina! A kezdetektől fogva tudtuk (már az adok veszek oldal létrejöttekor), hogy ezt a közösségi oldalt létre kell hozni, a Magyar Vaper Társadalmat újra fel kell építeni, és meg kell őrizni! A facebook megvonta a lehetőséget, sok vaper pedig egymás alatt vágja a fát! Erre nem csak a trollkodás a példa. Hanem olyan dolgok amik már komoly anyagi károkkal is járhatnak! Ezért most szeretnénk felhívni a figyelmeteket az alkalmi ingóértékesítőkre!

Ne tévesszük össze a kereskedőkkel! A kereskedőket nem a rossz szándék vezérli, és mindig segítenek a vásárlóknak. Rendszeresen adnak tanácsokat, és igazítják útba a Vapereket és Vaperinákat. Az áraik is megfizethetőek. De sajnos gyakran (mindig) összemossák a kereskedőket a gyorsan sok pénzre törekvő (és ezért szinte bármire hajlandó) ingóértékesítőkkel. Pedig higgyétek el a szándékuk nem egy és ugyanaz! A kereskedők is sokat tesznek a közösséghez! A törvény egyszeri ingóértékesítőnek nevezi azokat az embereket, akik azonnal szeretnék magas haszonnal eladni a portékáikat. Ezekkel az emberekkel nagyon kell vigyázni! Közel álnak a csaló megnevezéshez! Többszörös áron (nem pár ezer forintról beszélek) árulják a dolgaikat amiket elötte sokkal olcsóbban szereztek meg. Ez így nincs rendjén! Az ilyen életvitelt folytató „árusokat” nem fogjuk tolerálni!

A Vaperinán ellenőrzött adásvétel folyik. Minden feladott hirdetést megnézünk, ha kifogástalan akkor természetesen helye van az oldalon. A Tagok részéről remek jellemre vall, hogy még egyetlen túlárazott hirdetéssel sem találkoztunk a fennállásunk óta! Ám ha ilyet tapasztalsz, használd a jelentés gombot!

Adásvételre szükség van, bár nem ez az elsődleges célja az oldalnak. Ezért is van az hogy a frissen regisztrált tagok nem tudnak azonnal hirdetést feladni. Viszont rövid időn belül el lehet érni azt a szintet ahol már tudnak a Tagok hirdetést feladni. Ez két célt szolgál. Az egyik a közösségépítés! Ez ugyanis folyamatos aktivitással jár. Ha hirdetést szeretnél feladni új Tagként, elötte kicsit olvasgatnod kell az oldalon. Egyébként ez a feltétele az üzenetküldésnek is. Az olvasással megpróbáljuk rávenni a Tagokat a kommunkációra! Találsz valami érdekeset miközben megpróbálod elérni az 1. bizalmi szintet? Írj hozzászólást! Majd Te is meglátod, ez nem a facebook! Itt nem leszel kinevetve az egyéni véleményed miatt. Mi mindenki véleményére kíváncsiak vagyunk! A másik cél amit szolgál a bizalmi szint az pontosan az, hogy ne telepedjen meg az oldalon egyetlen egyszeri ingóértékesítő sem!

Nem hagyjuk, hogy átverjenek bárkit is. Nem hagyjuk, hogy többet fizess valamiért, mint amennyit valójában ér! Ha észrevételetek vagy panaszotok van, esetleg gyanús tevékenységet vesztek észre a Vaperinán írjatok nekünk bátran, vagy használjátok a jelentés gombot! Ha nem vagy biztos a dolgodban kérj tanácsot!

Köszönjük!

26 kedvelés

Ez tényleg egy igazi "KÖZÖSSÉG,és nagyon örülök,hogy a tagja lehetek​:grin::heart_eyes:

4 kedvelés

Hajrá - hajrá Vaperinák, Vaperek! :slight_smile:

4 kedvelés

Új vagyok itt, de amit eddig láttam-tapasztaltam, az alapján le a kalappal előttetek!

6 kedvelés

Szuper hely,családias hangulat.Es végre egy olyan hely ahol nem tudnak ervényesülni a hiénák és a trollok​:pray:

6 kedvelés

Köszönjük mindenkinek. :heart: Itt csak azoknak van/lesz helye, akik úgy bánnak a másikkal, ahogy szeretnék, hogy velük is bánjanak. :slightly_smiling_face: A bunkók meg úgyis csak a bunkók tól fogadnak el tanácsokat. :woman_shrugging:

Hiénák! Ezt a szót kerestem az ingóértékesítőkre. :grinning:

6 kedvelés

Azok a Sakálok​:rofl:Hahahahaha

3 kedvelés

És tényleg. 1 napja vagyok itt, de többet tanultam és több segítséget kaptam mint eddig összesen fél év alatt. (Augusztusban döntöttem el, hogy vége a cigizésnek).
Próbáltam több helyről tanácsot kérni, több témában is. Nagyon finoman fogalmazok ha azt mondom nem nagyon jött össze.
Itt úgy tűnik megoldást találok a köhögésre, normálisan kommunikáló, értelmes, választékosan fogalmazó emberek segítenek mtl tankot vásárolnom nagyon korrekt áron.
Fél év alatt a facebookos, YouTube - os vaper “közösség” nem juttatott el a felismerésig, hogy a podomra tehetek tankot.
Értitek?
Pedig rajtam tényleg nem múlott.
Szóval amellett, hogy meg vagyok lepve, nagyon kellemesen csalódtam.
Érdekes és informatív a “Gyorstalpaló” ami nekem nagy segítség.
Van negatívum is.
Sohasem találom meg ezt a blogot, ha a Voopoo Vincivel nem napi 2,5-3 milli liqvidet az Oxvával pedig nem napi 6-8 milli liqvidet fogyasztok ugyanolyan használattal.
Ha nem írom be a keresőbe, hogy" mennyi liqvidet használsz el egy nap alatt " soha nem találok ide.
Szerintem ez nagy kár. Fél év alatt soha egyetlen egyszer sem hozott ide a Google. Pedig én kerestem mindent, ami a vapeléssel kapcsolatos.
Nem tudom van e erre megoldás, de itt túl sok a normális, használható információ ahhoz, hogy ne tudjanak róla az érintettek
Bocsi, hogy hosszú lett.
Én köszönöm, hogy itt lehetek és, hogy valaki(k) ennyi energiát és időt tettek ebbe az oldalba.
És köszönöm, hogy segítetek.

14 kedvelés

Nagyon örülök, hogy ennyi pozitív élmény ért! :heart_eyes: Boldog vagyok, mert ezért csináljuk! Pontosan azért amit most leirtál. :blush: Ez fantasztikus! :heart:

A Google hozza az oldalt, találtak már úgy meg minket. De azért ránézünk miért lehet ez. :thinking:

A blogot pedig így is el tudod érni :

https://vimeo.com/499371207

5 kedvelés

Nem kerestem rá direktben, nem is tudtam, hogy létezik. Az biztos, hogy nekem semmilyen vape - pel kapcsolatos témában nem hozta fel.
A Gyakorikérdéseket hamarabb adja ki ha ebben a témában keresel.

3 kedvelés

Az már ezer éves oldal. Elvileg hoznia kell… :thinking: Köszönjük, hogy jelezted. Utána járunk mindenképp! :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Kíváncsiságból rákerestem a “vapelés” szóra. Ott az 5.-6. találat vagytok a 24.hu és a szintén erősen kapcsolódó Propeller, Quibit meg ilyenek után.
Az "elektromos cigi " - re rákeresve sehol. Legalábbis az első oldalon biztos nem.
Márpedig egy teljesen kezdő nem a vaping-re, vape-re fog keresni. Elektromos cigi az a biztos.
Ez olyan, hogy csak nézek amikor valaki 2021 - ben Ego aio-t vesz. Mert azt adja ki neki elsőre.

5 kedvelés

Szia! Én nem vagyok a szavak embere főleg nem élőben de mindig jó érzés mások ilyen és ehhez hasonló gondolatait vagy tapasztalatait olvasni. Én pl. facebook egyik vape csoportjában olvastam erről az oldalról, valaki megemlítette aztán később rákerestem szóval ennyiből hálás vagyok nekik de semmi több :smiley: Egyszer próbáltam ott segíteni valakinek de még csak válaszra sem méltatott senki. Onnantól kezdve nem létezik más csak a Vaperina :slight_smile:

9 kedvelés

Sziasztok!

@Pongor_Sandor először is Üdv köztünk! :slight_smile:

Én kb szeptember óta vagyok itt Vaperinán, és ugyanolyan jó tapasztalataim vannak mint neked. Sok-sok jó beszélgetést folytattunk, nagyon kedves, és segítőkész emberekkel. Én úgy gondolom, mi, Vaperina felhasználóként is tudunk segíteni az oldal népszerűsítésében, mégpedig szerintem a következő módokon (én legalábbis így csinálom :wink:):

  • FB-n megosztom az olyan cikkeket, amiket a @Vaperina_Kinga, @Donát, @anon40018559 ír. A saját oldalamon, és a saját Vaper csoportunkban is

  • A Vaper ismerőseim figyelmét felhívom arra, hogy a Vaperina létezik, és nagyon jo a közösség, és nagyon hasznos oldal, rengeteg információval.

Úgy gondolom, mi így tudjuk segíteni a Vaperina hírének terjedését. Ha van még ötlet, szívesen fogadom. :slight_smile:

Hajrá Vaperina! :slight_smile:

10 kedvelés

Szia :slight_smile:

Üdvözöllek a Közösségben! :slight_smile: :heart:

Mint, ahogy Kinga is írta pontosan ez a célunk, ezért csináljuk. Örülünk, hogy itt vagy! :slight_smile:


A Google -el kapcsolatban néhány gondolat:

A Google keresőoptimalizálás jelenleg még nem túl jelentős számunkra. Még nem értük el azt a lépcsőfokot, de hamarosan (idén) elkezdjük ennek optimalizálását is. Mint, ahogy egy korábbi témában megemlítettem minden tervezett lépcsőfokokra van bontva. :slight_smile:

A Google keresőoptimalizálás valahol az utolsók között van.
Leírom a miértjét :slight_smile: :arrow_double_down:

Első körben a Facebookra koncentráltunk és még jelenleg is ez a folyamat zajlik. Először a tapasztaltabb (normális, segítőkész) Vaperekkel és Vaperinákkal szeretnénk megtölteni az oldalt, hogy később amikor a Google keresések beindulnak igazán, akkor a kezdőknek legyen elegendő segítség és, hogy az újak ilyen véleményt alkossanak Vaperináról és a Közösségrőll, mint Te is. :slight_smile:

Ugyanis a Facebook csoportokat folyamatosan zárják be és akik valamely Fb csoport tagjai, azok nem fognak keresést indítani a Google keresőben. Amikor már tényleg nem lesz a Facebookon e-cigis csoport, akkor indulnak be a Google keresések, mert máshol nem igazán lesz erre lehetőség. Akkor kell nekünk is beoptimalizálni igazán Vaperinát a Google-re.

A Google folyamatosan térképezi Vaperinát, a nyilvános témákat stb… Ha ezekkel egyezést talál kidobja az oldalt. Mint, ahogy a Te esetedben is történt. Ha a bejegyzésekben az elektromos cigi kifejezés szerepelne elégszer, akkor kiadná azt a témát is, de ez sok mindentől függ. Jelenleg ami fontos a kezdők szemszögéből az a problémamegoldás. Tehát ha van egy téma vagy bejegyzés a keresésben lévő problémáról akkor kiadja a Google.

Az, hogy a Google, hogy állítja fel a találati listát sok mindentől függ:

  • A domain név (pl ha ecigi . hu akkor előrébb sorolja az ecigi kifejezésre stb)
  • A domain név kora
  • Az oldal illetve cikk népszerűsége (hogy hányan látogatták, olvasták)
  • A tartalomban szereplő kifejezések (ezek gyakorisága illetve a kereséshez mérten mennyire egyeznek)
5 kedvelés

Ne értsetek félre. Nem az oldal üzemeltetőinek szánt kritikaként írtam. (Hogy is jönnék ahhoz, hogy bárkit kritizáljak.)
Sokkal inkább a Google - t szerettem volna minősíteni ezzel.
Én abból indulok ki, hogy nekem magamnak mennyivel könnyebb lett volna ha a Google kereső egyből felhozta volna az oldalt.

3 kedvelés

Ha már így “összefutottunk”. Kicsit off téma. A Vaperina live-ot nem teszitek fel utólag valahová?
Van olyan rész amit megtalálok, de például a 3.-at (nekem épp aktuális lenne) nem találtam.
Persze lehet, hogy én vagyok szerencsétlen.

3 kedvelés

Nem értettem félre és tök jó, hogy rávilágítottál erre a problémára :slightly_smiling_face: Csupán leírtam a miérteket mert egyébként persze jó lenne ha a Google kiadná rendesen mindig az oldalt. Csak ahhoz úgy kell alakítani a tartalmat. Egyébként abból a szempontból jók vagyunk, hogy mivel eléggé dinamikus az oldal (illetve folyamatban) a Google is gyorsabban térképezi fel a témákat. Tehát elméletileg az első oldalra fogunk kerülni viszonylag könnyedén kb mindenre amire akarjuk majd optimalizálni. :slightly_smiling_face:

Feltöltjük mindig a Live után 1-2 nappal már elérhető általában. A (katt ide) :arrow_right: felvételek címke alatt találod az összeset. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Köszönöm szépen! Én nézhettem be valamit, hogy nem táláltam.

1 kedvelés