Nagy zűr kis Kínában ( egy rba mizériája )

Az utolsó live-on szót ejtettem arról, hogy egy porlasztós Vaporesso tankba egy, a GT porikkal kompatibilis eredeti Smok tfv8 baby rba-t rendeltem meg. Az áru rendben meg is érkezett, ám a kezdeti öröm rögtön alábbhagyott, amint a csomagot kibontottam. Már az első pillantás gyanakvásra adott okot. A bubis boríték feltépése után egy kis visszazárható Smok logozott tasiban helyezkedett el az rba. Mellette sem pót csavarok, sem imbuszkulcs, ami szerintem egy egész alapvető felszerelés lenne a deck építéséhez. Körbeforgatva a paláston egy deka logot nem láttam, pedig a képen úgy hírdették. Sebaj, gondoltam, a használhatóság a lényeg. A palástot levéve egyből mutatta magát a két „nagyon igényesen” beleokádott Clapton coil. Feltekertem az eszközre, lássam, mennyire viselik lelkükön az általuk gyártott, ( itt már biztos voltam benne, hogy ez egy klón ), és forgalmazott termék minőségét. Már nem ért csalódás, izzításnál látszott, hogy nem nagyon foglalkoztak a rövidzárlattal. Izzott az összevissza, csak arra nem, amerre kell. Többszöri igazgatás után sem sikerült beállítanom. Akkor szedjük szét. Igen ám, de mint írtam, imbuszkulcs nuku. Szerencsére az egyik tankomhoz küldött háromágú multifunkcionális szerszám egyik imbusza véletlenül jó volt. Clapton ki, iktatva kukába, új tekerés be. Meglepően könnyű volta művelet. Bevattáz, locsol, izzít. Minden klappolt. Eljött a próba ideje, gondoltam én a tudatlanok teljes nyugalmával. Alul jés felül is egyből rákapott a menetre. Ám amint az utolsó mozzanatoknál tartok, megint egy pofon. Nem tudtam koppra összetekerni a tankot, alul egy 3-4 milis rész tátongott. Lehet, hogy azt gondolták, nem lesznek smucigok, nem spórolnak a méretekkel? Szétszedtem újra, gondolván, összemérem az eredeti porlasztóval, kizárva ezzel annak a lehetőségét, hogy én vagyok hozzá hülye.

Pedig utánanéztem számtalan fórumon, külföldi lapokon, biztos, hogy nem én rendeltem rosszat. Az újabb problémát megoldandó gondolkozás, egy szintén nem százas barát bevonása, keresgélés következett. Azt tudtam, hogy számomra az elsődleges, hogy az rba-t működés közben kipróbáljam, mert csak úgy lesz értelme ezt az apró problémát megoldani. Tudtam, hogy létezik műanyag csőből a palásstal megegyező méret, ezért az első gondolat annak a megszerzése, egy próba erejéig használata. Aztán Viktor barátom felhívta figyelmem a Geekvape Ammit 25 5milis tankjára, minek esetleg jó lehet a mérete. Így is lett. Az egyik külföldi oldalon találtam is, és holnap megrendelem felkiáltással félretettem kicsit a témát, elöntött valami indokolatlan eufória. De a hangok a fejemben nem hagytak nyugodni, „csinálj valamit”, „hiába rendeled meg holnap, mire az megjön…”. Hogy elcsitítsam őket, újabb lázas munkába kezdtek agyam fogaskerekei. Mindeközben megreklamáltam a forgalmazónál az árut, leírtam sérelmeimet, és azt is, hogy ez a trauma életem végéig mély nyomot fog hagyni bennem. :slight_smile: A pénz nagy részét ( 2300.-ból 1500.- ) szó nélkül visszautalták. És egyszer csak jött az isteni szikra. Valamikor, talán a csap tömítéséhez vásároltam egy szintén csájníz illetőségű boltban, fillérekért ömlesztve ó gyűrűket. Felsejlett az is, hogy voltak köztük hatalmasabb darabok is. Nosza, feltúrva fiókomat, a legeldugottab sarokban meg is találtam a kincset. Összeszerelve talán kicsit otrombának tűnik, nem szép, de legalább jó ronda. :slight_smile: Mint feljebb írtam, elsődleges szempont a használhatóság.

Hibátlanul ki tudtam próbálni, így már lesz értelme továbbgondolni, milyen palástot is szeretnék rá. Üvegen kívül még szóba kerül az ss, azt viszont nem lenne nehéz legyártatni. Amíg tart a próbaüzem, lesz időm kitalálni. És már arra is van elméletem, sokan miért panaszkodnak az rba-kra. Erről, és az első tapasztalatokról igény szerint a hétvégi live-ban számolok be. Illetve szintén további érdeklődés iránt egy fotósorozatban megépítem majdan az rba-t. :slight_smile:

8 kedvelés

Részvétem​:grin::joy:Mát tegnap is szemet szúrt, kérdezn is akartam mi az az o gyűrű ott alúl​:joy::joy::joy:De aztán másfele terelődőtt a beszélgetés​:joy:

4 kedvelés

Ez a tipikus “Ha nem tudsz szívni, akkor megszívtad” kategória. :joy:

5 kedvelés

Aliról rendelted?

3 kedvelés

Igen :blush:

3 kedvelés

Tibi, táncot jár benned a zsenialitás megint!!! Nehéz szülés volt, de megérte! Még ha jó sok kávé és karakter kellett is hozzá! A szörny életre kelt!
A többit már eleve az off-topicba írom :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

4 kedvelés

It’s a live… :joy:

4 kedvelés

Yesssss Doctor Frankenstein! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

4 kedvelés

Ja és: tricsilliárd szívecskebiszbasz! :heart: :heart: :heart: Meg külön is néhány! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

4 kedvelés

Meg tudod adni, hogy melyik shopból?

2 kedvelés

cnvape store. Csak nem rendeltél te is tőlük?

3 kedvelés

Nem, csak kíváncsiságból rákerestem. Velem is előfordult, hogy nem azt kaptam, amit rendeltem, viszont a specifikációra ha rákattintunk, jó eséllyel ki lehet szűrni, ha átverésről van szó. A “brand name” helyén az eredeti esetében a Smok-nak kellene lennie.

3 kedvelés

Ezt jó tudni, bár a kép és az originál jelző után nem gondolná az ember, hogy nem azt kapja. Végülis 800.-Ft a bukó. Ennyiért van egy jól működö noname rba-m. +600.-Ft két üvegpalást.

5 kedvelés

Arról nem is beszélve, hogy ennyi pénzért még egy közösség is megtudja, honna ne rendeljen, és ha rendel, mire figyeljen. Így már tiszta haszon! :blush:

4 kedvelés

Igen, erről a következő Live-ban beszélni is akartam :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

:rofl:Micsoda örömmel olvasom a projektet!
Most már tudom hogy nem csak én vágtam bele anno az Rba-ba. Ezekszerint nem csak én vagyok fanatikus, gondolattól a meg valósításig!
Nekem wishről jött az rba de ez is gagyi clon.
De legalább volt hozá palást.
És kis játszadozás után a siker!
A varázs szó MÚKODJ!

Igaz majd egy éve nem volt már be építve de ha lesz egy kis időm újra munkába állítom nehogy kijöjek a gyakorlatból.
:+1:

6 kedvelés

Szia Norbi!

Meg tudnád esetleg mérni az rba magasságát nekem? Vagy pont akkora, mint a gt porlasztó?

2 kedvelés

Szia Tibi.

Nekem is majd 4mm a különbség.
A cascade tankba akartam eredetileg de ahhoz abszolút nem jó a magasság miatt.
De elvileg ahoz is van gyógy ír.
Ezt a verziót is ki szeretném próbálni, ezért
van el rakva egy cascade tank.

5 kedvelés

Van nekem is egy Cascadem, ezt az adapterbe kell tenni, jól tévedek?

3 kedvelés

Igen abban is lehet én a Vaporesso Cascade Baby SE Tankba szeretném majd kipróbálni.
Az szimpatikusabb nekem.

4 kedvelés