Mit tehetünk mi a Vaperináért?

Sziasztok!

Ezt a témát azért írom meg nektek, mert fontosnak tartom a közösség működésének szempontjából. Mi, akik nap mint nap itt éljük az életünk kisebb-nagyobb részét, többet tudunk tenni, mint azt elsőre gondolnánk, hogy ez a közösség minél tovább, és minél jobban tudjon működni! Vegyük sorra, mire is van szükség ehhez. Szerintem:

• emberekre (ránk)
  • hírnév terjesztésre
  • támogatásra

Mit tudunk mi ebből adni a közösség számára???

Nézzük sorban:

Embereket

Ha te ezt olvasod, akkor ez már feltehetőleg teljesült, hiszen vagy már regisztráltál, vagy éppen azon gondolkozol, hogy regisztrálj az oldalra.:slightly_smiling_face: Ha a regisztráltak közé tartozol, akkor neked köszönöm, hogy itt vagy, és megtisztelsz azzal, hogy ezt elolvasod! :kissing_heart:
Ha még csak gondolkozol azon, hogy regisztrálj, ne gondolkozz, mert hidd el megéri! :slightly_smiling_face: Sok olyan téma is van az oldalon, amit külső szemlélőként nem látsz. Miért is? Egyszerűen vannak olyan témák, amit nem szeretnénk mindenkivel megosztani. Szerintem ez teljesen érthető is. (Erről még egy kicsit lentebb olvashatsz)

Hírnév terjesztés

Ebben a már regisztrált tagoknak van nagy-nagy szerepük. Annak érdekében, hogy a Vaperinára mások is rátaláljanak, mi azt tudjuk tenni, hogy terjesztjük a Vaperina hírét. Hogyan is tudjuk mindezt megtenni? Nagyon egyszerűen, megosztjuk a számunkra fontos, nekünk tetsző témákat szóban, vagy belinkelve másoknak. Mit tudunk megosztani? Na, ez egy jó kérdés, de mondom is a választ!
Az oldalon 3 különböző bejegyzés-kategória található:

• Nyilvános: bárki láthatja regisztráció nélkül is

• Közösség: csak regisztrált felhasználók láthatják

• Privát: csak azok látják, akit témát létre hozó felhasználó meghív

Ezt minden bejegyzés alján megtalálhatjátok. Pl:

A nyilvános kategóriában található bejegyzéseket bárki láthatja, tehát ha ezeket a bejegyzéseket elküldjük az ismerőseinknek, vagy megosztjuk a saját oldalainkon, akkor ők is el tudják olvasni. Ez úton buzdítanék is rá mindenkit, hogy ha egy ilyen bejegyzés elnyerte a tetszését, akkor azt legyen kedves, és továbbítsa mások felé, hogy még többen rátaláljanak arra a kincsre, amit ti már felfedeztetek! :slight_smile: Köszönöm! :slight_smile:

A harmadik téma pedig, amivel szerintem foglalkoznunk kell:

Támogatás

Az oldal fenntartásának, és fejlesztésének is vannak költségei, melyek cseppet sem elhanyagolhatóak. Erről a témáról nem sokat beszélünk, pedig kell, mert ez alapozza meg azt, hogy nap mint nap új, és érdekes tartalmakat olvashassunk az oldalon. Az oldal költségei kapcsán nem vagyok kompetens nyilatkozni, de azt tudom, hogy még egy értesítő e-mail is pénzbe kerül. Gondoltátok volna? Én nem, pedig így van.
A támogatási lehetőségek közül ( amelyekről itt olvashattok bővebben:https://vaperina.cc/t/tamogato-leszek/4454 ), személy szerint a hozzám legközelebb az aukció áll, mert úgy gondolom, ezzel mindenki nyer! :slight_smile: Aki a számára felesleges tárgyat felajánlja, az nyer vele, mert adni jobb, mint kapni, és emellett ott az érzés is, hogy egy jó, és fontos ügyet támogat. Aki megveszi az adott eszközt, az is nyer, mert a piaci ár alatt hozzá jut egy olyan termékhez, amely biztosan olyan állapotú, minőségű, mint amit elmondtak róla (ez szerintem az oldalon található eladó termékek is igaz!), és remélhetőleg megelégedéssel fog használni. És a Vaperina is nyer rajta, hiszen ezt a pénzt az oldal fenntartására, és fejlesztésére tudják fordítani.

Remélem tudtam számotokra egy-két érdekes információval szolgálni a téma kapcsán. :slight_smile: Úgy gondolom, hogy nekünk, akik a második otthonként tekintünk a Vaperinára, ez egy nagyon fontos téma. Ha úgy érzitek, hogy valamit még kihagytam volna az írásból, akkor megjegyzésként nyugodtan írjátok ide, a bejegyzésem alá.

Szép napot kívánok mindenkinek!

Vapeltessék! :kissing_heart:

25 kedvelés

Szia Zoli! Köszönjük, nagyon jól összefoglaltad! :heart::blush:

Nem titok szerintem. :slightly_smiling_face: Aki érdeklődött eddig, annak is elmondtam. Egyébként is tervben van a Támogatás téma frissítése is. :slightly_smiling_face:

Jelenleg ezek a fix kiadások :arrow_down_small:

Fő szerver: $24 +Áfa / hó
Másodlagos szerver (feltöltések) : $5 + Áfa / hó
CDN (képek optimalizálása) : ~$12 + Áfa / hó
Email szerver: ~$10 + Áfa / hó
Videófeltöltés: $12 + Áfa / hó

Annyi különbség van a többi vape világban támogatott szereplővel ellentétben, hogy nálunk látható, érzékelhető és követhető a támogatások sorsa. :slightly_smiling_face:

16 kedvelés

Szervusztok !

Maximálisan egyetértek veled Zoli ! Viszont én szükségesnek látom az anyagi támogatást is, (egyéni véleményem) nemigen látok olyan olyan oldalt, ami napi szinten fejlesztve van, valamint, ha hiba adódik azt szinte azonnal orvosolják ! Ezt a semmiből nem lehet megcsinálni, szükségesnek tartom, hogy a zökkenőmentes működés érdekében, fejlesztésekért és a közösségért, támogassam a Vaperinát ! :blush:
Köszönöm, hogy itt lehetek ! :slight_smile:

10 kedvelés

Nagyon szépen köszönjük! :smiling_face_with_three_hearts:

Én nem nagyon tudok hozzászolni, mert Zoli és Atis elmondott mindent. :blush:

De mégis lenne egy gondolatom, az így hangzik:

Kicsit érzékeny téma számomra, ha pénzről van szó. Ezért nem is ütjük az asztalt, hogy támogassatok. Nem erőszak támogatni, viszont mindig jól esik! :smiling_face_with_three_hearts: Nem csak az lehet fenn az oldalon aki támogat. Mindenkire ugyanúgy nézünk. :heart: Igen, pénzbe kerül minden! A kiküldött értesítő e-mailek is. Donát amit leírt azt Ő fizeti, és még ebben nincs benne semmilyen váratlan kiadás. Mert van olyan is. Mindig volt lehetőség a támogatásra. Olyan módszereket szerettünk volna kidolgozni, amik közül mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbbet. Ezért van jópár támogatási forma. Nem csináltunk gondot abból, ha nem jött támogatás, mert mi a Tagokat jobban szeretjük, mint a pénzt. Az számunkra egy eszköz, csak az a baj, hogy fontos egy eszköz, amiből nekünk egyre kevesebb van. :pensive: Viszont ha beüt a crach és valamilyen oknál fogva nem lesz pénz tovább fezetni az oldalt, akkor megszűnünk? :flushed: Mi nem akarunk megszűnni! Szeretnénk jó sokáig veletek maradni. :blush: Nem mondom, hogy most azonnal küldjetek pénzt… De tudjuk jól, hogy jó lenne, ha lennének páran akik havi szinten támogatnának. A másik része a dolognak, hogy a támogatások ritkasága azt eredményezte, hogy mindig magunk elől vettük el, és most a koronavírus miatt is sokkal több pénz kiesik, mint mikor csak az oldalra kellett költeni. És itt elmaradozott munkákról beszélek, amiket a koronavírus miatt kell jegelni, ugyanis személyes kontaktot igényel.

Még azt megjegyezném, hogy mi sem gondoltuk volna, hogy egyszer az lesz, hogy el kell gondolkoznunk azon hogy talán kérnünk kell. :pensive: (És ekkor jött Zoli a témával…) De ha nagyon fog hullámozni a szar, akkor sajnos muszáj lesz kiírni a kendőzetlen valóságot.

Hálásan köszönjük mindenkinek aki már támogatott, javában támogat, vagy tervezi, hogy támogat minket! :kissing_heart: És természetesen nagyon köszönjük azt is, hogy olyanok is velünk tartanak akik nem támogatnak anyagilag. Számunkra mindenki fontos! :heart: És érezzük, hogy velünk vagytok! :heart:

Köszönjük mégegyszer! :heart::kissing_heart:

12 kedvelés

Kinga,Donát,Huszi és mindenki…
Nem kell mentegetőzni,pontosan tudjuk mivel jár egy ilyen nagyszerű közösség fentartása.Azzal is tisztában vagyunk,hogy most pont nem fasza a helyzet a covid miatt,sajnos sokan munka nélkűl maradtak,vagy kényszerpihenőn vannak.
Tudom,hogy most senkinek nem egyszerű,de ez egy olyan közösség,ahol minden vapernek helye van.Itt nincs lenézés,mert épp kérdésed van,mert most kezdted el egy porlasztós tankal.Itt nem néznek le,mert csak klón rtat tudsz meg venni.Itt van helyed akkor is,ha csak “olcsó” aromára,alaplére van pénzed.
Én imádom ezt a KÖZÖSSÉGET,a mindennapjaim része.Ezzel kelek és ezzel fekszem.Forever VAPERINA​:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

13 kedvelés

Ezt örömmel olvasom! :heart_eyes:

8 kedvelés

Egyébként tudom, hogy így gondoljátok. Ez örömteli. :smiling_face_with_three_hearts: Csak ez bennem volt. És ha már tegnap felhozta Zoli a téma ötletét azóta motoszkált bennem… :slight_smile:

8 kedvelés

Nem is tudom mit írhatnék még, hiszen Kinga és Donát mindent leírt!!! :heart_eyes:
Tényleg nagyon fontosak vagytok nekünk, nem győzzük hangsúlyozni, hogy ha ti nem lennétek, mi sem lennénk!!! Minden pici segítségnek nagyon örülünk és hálásak vagyunk érte!!! :smiling_face_with_three_hearts:

10 kedvelés

Talán még azt fontos tisztázni, hogy ebben nincs benne az amit támogatás gyanánt szoktak kérni legtöbben, ha tetszik támogass, hogy ilyen minőségi tartalmat biztosítsak továbbra is kezdetű dolgok mert egyébként maga a megjelenés költségmentes…

Ez csupán azért kell, hogy megmaradjunk! Hiszen pontosan tudja mindenki, hogy nem túlzok ha azt állítom, hogy világ szinten nincs még egy ilyen minőségi platform Vapereknek! Ami szerintem elég nagy szó és mindenképpen megbecsülendő :heart: :slight_smile:

Nagyon köszönjük mindenkinek, hogy itt van és erősíti a Közösséget! :heart: Akár a puszta jelenlétével, akár az értékes megnyilvánulásaival, akár a segítő szándékával, akár a támogatásával! :heart: Nem győzünk eléggé hálásak lenni, hogy ilyenné alakítottátok Vaperinát! :heart: :slight_smile:

10 kedvelés

Mivel szavakkal nem tudnám magam úgy kifejezni, ezért inkább csak ennyit írok. :heart_eyes::heart::smiling_face_with_three_hearts::kissing_heart:

12 kedvelés

Sziasztok!
Nemtudom mennyivel tudnék segiteni, vagy bármi, de csináltam már logókat, intrókat videókra és stb :blush:
Ha esetleg gondolkodtok ilyesmiben, szivesen segitek.
Tudok esetleg példát is küldeni. :blush::blush:

10 kedvelés

Mit tehetünk az oldalért? Nem gond ha semmit… mert azzal is mindent.

Ha csak itt van valaki, már tett az oldalért. Ha innen szerez be információt, már tett az oldalért. Ha itt beszélget velünk, már tett az oldalért.

Amennyiben esetleg kicsit gyakorlatiasabb valaki, jelen esetben én, akkor jó, ha kicsit számol is.
Minden infó amire szükségem volt eddigi pályafutásomhoz, egy helyen, kategorizálva elérhető. Amikor segítségre volt szükségem, minimum 4-5 (10-20) EMBER “ugrott” szinte azonnal azért, hogy nekem jobb legyen. Amikor elkap a hév és újabb “NAGY VALAMIT” akarok beszerezni, mindig akad, aki elmondja, miért ne tegyem (igaz @Tibor_Varga?) Amikor épp elakadtam, jött a videóchat és megoldódott a gond (igaz @HaaszZoli?). Amikor hiány lépett fel alkatrész, eszköz stb terén, vagy épp felesleges cucc hevert a polcon, mindig akadt, aki segített, aki azonnal felajánlotta, küldi is, ingyen, bérmentve (igaz @Pongor_Sandor @Zsuzsika75?). Megtetszett valami az adok-veszek kategóriában, megvettem, nem kellett remegnem, megjön-e, bukom-e a pénzem? Nem azon járt az eszünk, hogyan húzzuk le egymást. Sőt! (igaz @blini80 @Tibor_Mezo?) Elnézést, tudom, sokan kimaradtatok a felsorolásból, a sok száz tag, barát, ismerős és emlék felsorolásához nincs hely :wink: Így kérlek osszátok el magatok közt: KÖSZI!!!

Nos, amikor végül rájövök arra, mennyit takarítottam meg az oldalnak és a TÁRSAKNAK-BARÁTOKNAK köszönhetően, illetve mit is nyertem-gyűjtöttem be magamnak galádul :wink: nyilvánvalóvá válik, hogy minden támogatásként befizetett összeg jó helyre kerül. És maradva a gyakorlatiasabb énemnél: MEGÉRI! Ha teheted, szállj be Te is! Mert a legkisebb is számít… Minden téren.

15 kedvelés

Víktor, azon gondolkodom, hogy vajon te írod-e a választási kampánybeszédeket is? :joy::joy::joy:

7 kedvelés

khm… ez az “inkábbnem” kategória. :rofl: :wink:

8 kedvelés