Miért kapar az MTL clapton?

Sziasztok. :slight_smile:

Észre vettem, hogy az MTL claptonnal tekert tankokat szívva néha-néha kapar a torkom. Másra nem nagyon tudok gondolni csak a claptonra. :thinking:

Két féle huzalt használok, az SS-el semmi ilyen gondom nincs. Azok a tankok amikben Ni80-as Vandy Vape Superfine MTL Fused Clapton van azok pedig már egy ideje kaparnak. Gondolok itt nikkel érzékenységre. De nem vagyok teljesen biztos benne. Hisz eddíg semmi ilyen nem volt. :thinking: Ez most szó szerint egyik napról a másikra történt.

A pláne az, hogy párszor újra tekertem a Brünhilde-t 2es mag, 2.5ös mag, 5 menet, 6 menet, kevés vatta, sok vatta, alacsonyabb watton, magasabb watton, de semmi változást nem történt. Kaparós érzés mintha ki is szárítaná a torkom. Ahogy használom egyre rosszabb a torkom. Kár lenne érte, mert így 2 tankom ugrik. A Brünhilde és a Fresia amik csak a fent említett MTL claptonnal működnek szépen. :confused:

Valaki tapasztalt már hasonlót?

4 kedvelés

@Vaperina_Kinga
Szia!
Pont ma néztem vissza azt az AP-s live-ot ahol Huszi is jelen volt.
Fő kolopmos aki vitte a show-t pont említette mert kérdezték,de ott csak az ni80-ról beszélt.
Száradás,ragyák,meg asszem valami kaparásról is mint ha tett volna említést. Azaz nem volt ,de az lett, ni80 érzékeny,ki alakult nála.

3 kedvelés

Szia. Elképzelhető, hogy én is így jártam. Csak nem tűnt fel, mert eleve sokat iszom, a ragyákat meg már 17 éve nem tudom levakarni magamról. :smiley: Így a kaparás volt ami új “tünet”. Asszem elhagyom egy időre az MTL claptont, meglátjuk mi lesz. Köszönöm. :slight_smile:

6 kedvelés

Szia Kinga! Sima Ni80 huzallal is kapar, vagy azzal még nem próbáltad?

2 kedvelés

Nahát, ez nem jutott volna eszembe. Köszönöm.:blush: Van, úgyhogy ki fogom próbálni. Sőt, Ni90 is van. :slightly_smiling_face: Érdekes lenne, ha azzal jó lenne. :thinking:

3 kedvelés

Ezért is , kérdeztem, mert ha azzal nincs ilyen gond, akkor a nikkel érzékenység kizárható. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Sziasztok. :slight_smile:

Próbálgattam az elmúlt pár napban. Egyenlőre csak a claptonokat. Ni80 kapar mint az állat. SS kapar mint az állat. Kanthal (A1) kapar mint az állat. A sima SS huzallal és a sima kanthallál nincs bajom. Már csak a Ni90-es szálhuzal maradt hátra. Ni80 nincs sajnos, csak Ni90 és az is előretekert.

Viszont néha nem kapar. De az eléggé véletlenszerű. Szívom pl. az SS claptont egész délelött és délutánra elmúlik a kaparás, de csak max pár slukk erejéig. :confused:

A nikotin a szokásos 1.5mg. Már csak arra tudok gondolni, hogy az lett sok. Na de na… Másfél mg! :sweat_smile: Ha találok még nikmetes alapot keverek 10ml-t abból. Hátha az a hangyaf@sznyi nikotin lett sok. Bár elég vicces lenne. :joy: Meg akkor szerintem mindegyik huzallal kaparna. Itt más lesz a bibi úgy érzem. :thinking:

Köszönöm a segíííí… Hóóóó van nikmentes liquidem! :smiley: Közben bevillant, hogy @Csinos248 küldött valamit. :slight_smile: Ha leürül egy tank rápróbálok nullással. :slight_smile:

5 kedvelés

Mégegyszer köszönöm a sítséget. :heart:

4 kedvelés

Sziasztok!
@Vaperina_Kinga ha kell próbálni huzal, szólj, és megdumáljuk, Ni80-ból van sok féle. Írj PM, ha érdekel. :slight_smile:

4 kedvelés

Szia Zoli. :slight_smile:

Nagyon aranyos vagy, köszönöm. :blush: Még kipróbálok 1-2 dolgot, aztán meglátjuk. Viszont azt vettem észre. Hogy a Galaxies hozza a leglágyabb ízeket. A Dwarv már karcosabb ici picit, de akkor sem kapar. És ezek sima SS huzallal vannak tekerve.

A Brünhilde kapar már MTL claptonnal, a Fresia szintúgy, ezekben vannak ugye az MTL claptonok, mivel ezek sima huzallal nem olyan élvezetesek. :thinking:

Arra gondoltam a nikotin lehet ezekből már sok lehet. Évek óta 1.5mg-ot szívok, egy idő után telítődik a szervezet. :confused:

4 kedvelés

Szia Kinga! Most én is próbáltam többféle tekerést. Sima Ni80 28ga huzalt tekertem meg, hohy a menetek érintsék egymást. Th így alig van, nincs az a kaparó érzés, viszont baromi gyorsan kokszosodott maga a tekercs. Ugyanez csak hézagosan már több th-t adott, de nem annyit mint egy clapton, és nem kokszol olyan mértékben, mint a szoros tekerésnél.

4 kedvelés

Összenyomhatom microcoil-ra. :thinking: Illetve ezek akkor microclaptonok lesznek. :slightly_smiling_face: Még variállgatok a pozíciónálással is. Meg ami szerintem döntő lesz, az a Csinitől kapott 0ás liquidek. Ha azzal is kapar akkor a claptonokat nem bírom, vagy nem is tudom. :flushed:

Ja meg az maradt ki, én hülye… :sweat_smile: Nem teszteltem napokon át az SS claptont, csak ilyen fél napokat használtam. Most az is sorra kerül, hogy az SS claptont kezdem naaaaagyon sokáig használni. :slightly_smiling_face:

Egyébként az zavar a leginkább, hogy mintha püffedt lenne a torkom.

De úgyis megirom mi volt. Mostmár a végére járok, mert nagyon dühít a helyzet. :confused:

5 kedvelés

Vagy a sima nikit kell sóra cserélni,de ezt a 0-ás lötyi úgy is ki adja.
@Vaperina_Kinga

4 kedvelés

A microclaptont nem próbáltam. Nekem az az aggályom vele, hogy szerintem nehezebben hűlne vissza, mint ha hézagosra hagynánk :thinking:.

3 kedvelés