Mentolos "analóg" cigi

Sziasztok
Mielőtt bárki kövezni akarna. Nem bennem merült fel a kérdés, és nem, nem opció az elektromosra át szokás. A kérdés az lenne, hogy azoknak akik eddig mentolos cigit szívtak (már nem kapható) opció - e, hogy a boltban megvett dobozos cigire cseppentenek borsmenta aromát? Sokan próbálkoznak bolti/patikai borsmentákkal stb… Amik ugye abszolút nem erre lettek kitalálva… Egy ismerős nekem is fel tette a kérdést, hogy vajon az ecigi aroma alkalmas e erre…?! Szerintetek?

Egyik cigire csepegtetett aroma sem lett sokkal jobb amikkel próbálkoztunk korábban, nem lett jó vagy olyan íze, és nem is feltétlen tesz jót. A mentol amúgy sem egy egészséges dolog szíváskor, még vape-ben is óvatosan kell vele bánni. A ciginél inkább a filterben volt a mentolaroma, a roppantósokban is ott voltak ugye.
Én ezt tapasztalatból nem ajánlanám, de lehet valaki ellentmond nekem.
Ha hiányoznak neki az ízek és mindenképp cigizni akar mert (miért?) nem jött be neki a DL-ezés, vagy sosem próbált Jó MTL eszközt, akkor áljkosz, abban van ízesített, meg lesz is, mert a BAT elintézte.

1 kedvelés

Az aljkosról az a tapasztalatom, hogy még a legerősebb mentolosban is éreztem a pattogatott kukorica ízét.

Idősebb nő, aki teljesen elzárkózik mindenféle elektromos/fél elektromos alternatívától…

Az áljkosz szerintem is rossz ízű egyébként, de sok cigis szereti, meg gyorsabban átáll mint vape-re.

Sajnálatos, hogy a hölgy elzárkózik ezektől, pont ebbe halt bele egy ismerős apja. Ma a cigi már nem csak dohány/papír, hanem kismillió direktben függőséget kialakító nagyonkáros dolgokkal kezelt vegyszerrú. Az áljkosz sem kivétel, és a hölgy jelenleg is szív PG-t, VG-t, csak az a dohányban van, a mentol pedig szintén PG-ben oldott volt. Az elektromosságtól félni ma, amikor mindenki zsebében van telefon, használ villanykapcsolót, TV-t stb, amik ugyanennyire veszélyesek néhol érthető, mert nem egy szinten kezelik, azonban itt én nem tudnék segíteni. Sajnos meg kellene győzni, ez az ötlet a csepegtetéssel aromásított cigivel veszélyes. A Vape aromák nem égetésre, melegítésre valók inkább.
Kintről (akár szlovákia) rendelhető cigibe rakható ízesítő, bár sosem próbáltam, inkább arra keressen rá.
Vagy indítanék az inhalálás előnyeiről, amit az idősek szerettek, és ez amit mi itt csinálunk gyakorlatilag ugyanaz, csak kicsiben.

1 kedvelés

Elsősorban én is inkább a vape felé csalnám, csak valljuk be, máshogy “terheli” a tüdőt. És nehéz megmagyarázni egy, idősebb embernek, hogy az normális, ha az elején nehéznek, fullasztónak érzi… Ha nagyon alacsony watton izzít, hogy ne legyen sok gőz, akkor meg nem érzi… Talán ezt a külföldről rendelhető dolgot meg lesem… Köszi a tippet.

Laza tekerést is csináltam már, és neki is nikotinsó kellene, valami cuki podszerű valamivel. Lost Vape Orion akkora és olyan mint egy gyújtó pl. :slight_smile: Ilyenekkel idősebbeket is át lehetne állítani, rá kell jönni mi lehet neki jó. Tuti ráérezne, és nem csak a mentolt preferálná. Sajnos a feladat nem egyszerű, de értem már el sikert egykor vape ellenes embernél. Tulkép évekkel ezelőtt én is lenéztem, nem érdekelt, tudom milyen a dolog, és véletlen, hogy az első ajándékba kapott eszközöm pont jó volt számomra. Előtte nálam is a kipróbált eszközökből talán kettő volt ami „adta”, nem köhögtetett, vagy volt túl sok.
Arról az ízesítőről többen beszéltek nekem, de nem érint ugye, biztos vagyok benne, hogy létezik, hogy jó-e vagy nem, nem tudom.

Ifjú koromban lehetett kapni a gyógyszertárakban mentolt. Én is rácsodálkoztam, hogy papírba csomagolva adtak 1 gramm szilárd halmazállapotú, tűszerű kristályt. Középiskolás osztálytársaim mondták, hogy azokat egyszerűen bele kell szúrni a cigibe. (Akkoriban kiszolgáltak még gyerekeket, és az élelmiszerboltokban is volt cigaretta.) A patikákban meg recept nélkül adtak mentolt, ami nem azonos a borsmentával. A vape liquidet, ha nagyon mentolozni akarom, van az a kínai jegesmedvés eszencia, tartalma: menthol, kámfor, menta, és eukaliptusz olaj. Egyik sem mérgező. Csak egy csepp a tankba, és körülbelül 4-5 utántöltés után múlik el a mentolos íze. Remélem ezért sem kövez meg engem sem senki. Mértékkel használva, és nem állandóan, sokat nem árthat. Cseppentettem régebben cigire is, de az ilyen olajos dolog nem tesz jót az égésnek, és a kámfor kesernyés íze akkor jobban dominál. Eliquidbe viszont óvatosan adagolva nem rossz. Vigyázni kell a mértékre. A mentolos e-cigi aroma éppen azért nem jó cigarettára, mert ezek a folyadékok nem égetéshez lettek tervezve, ki tudja milyen mérgező anyagokká alakulnak, ha meggyújtja valaki. A tiszta gyógyszertári mentolt lehet csak cigarettába tenni.

1 kedvelés

Mentolkristály mostanság is kapható a gyógyszertárakban. :slightly_smiling_face: Nem rossz, csak nekem 6 hónappal később elment minden eleje, illata az volt, ízre is kb hagyján, de semmi könnyfakasztó érzetet nem hozott már.

Nem kövez meg senki. :slightly_smiling_face: Ha mégis olyan dolgot tapasztalnál ami rosszul esik, vagy pedig úgy véled nem való a Vaperinára, kérlek jelentsd nekünk! A zászló alakú ikonnal tudod ezt megtenni. :blush: Köszönjük! :heart:

received_685022245473419

2 kedvelés

Nincs probléma. Gondolom, ez az anyag az egyetlen, ami még használható, egyébként sokan erősen ellenzik mindenféle élelmszer aroma e-liquidbe való bekeverését, a Facebookon az olyan hozzászólást, amely nem hivatalos helyről való anyagot ajánl a liquidbe, meg sem jelentetik. Egy biztos, ismerni kell az anyag pontos összetételét, és csak nagyon kis mértékben, óvatosan adagolni. Egyébként a legtöbb nem vape célra készült aroma használata valóban kerülendő. Ha másért nem, mert hevítve megváltozik az összetétele, kokszolhat, stb. Cigarettában meg ráadásul még meg is gyújtják. Oda ugyanez fokozottan érvényes.

1 kedvelés

Itt megengedett, sőt… Szeretjük is ha (békésen, barátságosan) meg van vitatva minden alaposan! Mindenki nem tévedhet! Biztos, hogy lesz közös álláspont, és megegyezés. Akár egy olyan ügyben is, mint az aromák összetétele. :slightly_smiling_face:

Köszi szépen a tippeket. Ahogy korábban írták, én is az égéskor keletkező anyagok miatt nem mertem semmit ajánlani a hölgynek. Mindenesetre a patikai mentollal lehet teszünk egy próbát. Köszi szépen mégegyszer mindenkinek.

1 kedvelés

Olvasom a hozzászólásokat, mint öreg vapernek, sajnos szintén ezzel kellett megküzdenem. A feleségének, akit tisztelek és becsülök, és soha nem tudtam a gőzös oldalra átállítani, szintén mentolos cigit szívott. A tiltás után jött mindenféle kísérlet, de amit azóta használ, az szerinte mindent visz. Keverek neki tiszta pg-be mentol kristalyt, 100ml-be 20gramm. Ettől az aránytól nem érdemes eltérni, mert könnyen újra kristályosodik a mentők. Ebből egy csepp a filterre és olyan mint a mentolos cigi. Jó még az Inawera double mint aroma, ha nem akarsz ezzel bíbelődni.

Szia, én ezt próbáltam. 1-2 csepp hozza a mentolos multi feelinget. Megnyalni nem érdemes mert eléggé lezsibbasztja a nyelvet de amúgy nincs semmi gond vele. Persze ez csak saját tapasztalat.

Köszi szépen mindenkinek. Próbálgatjuk majd az ajánlottakat :slight_smile:

Sziasztok, szerintem ha nem a dohányra csepegteti és feloldja az aromát alaplében, akkor nem lehet gond. Ha ilyet szeretnék csinálni, akkor injekciós fecskendővel beszúrnám a füstszűrőbe. Nagyon keveset és kizárólag hígítva. Amúgy meg ha csak ritkán kattannék rá, akkor elszopogatnék előtte egy mentolos cukorkát, vannak elég bitangok. Ha folyamatosan mentolost szívnék, akkor szereznék inzulinos kiürült fecskendőt a beépített kis tűvel. Átmosnám alkohollal és addig kísérletezgetnék a hígított mentollal, ameddig meg nem lenne, hogy mennyit kell belenyomnom a füstszűrőbe, hogy a kívánt hatást elérjem. Amikor meglennék vele, akkor szereznék még 18 ilyen fecskendőt, összeragasztanám őket, hogy ne egyesével kelljen benyomkodnom a cigikbe a mentolt. A liquidet megmelegíteném 45°C-os vízben és utána egyszerre beoltanék egy doboz cigit a fecskendő szörnyeteggel. Ami így lehet hogy tönkre is menne, mert pár óra alatt átázna a füstszűrő. Ki kell tapasztalni ezt is. De valahogy megoldanám az biztos. Mondjuk nekem van rá időm ilyenekkel hülyéskedni.Nem lehet már sima mentolos cigarettahüvelyt sem kapni? Ami nem pattintós…Vagy csak vennék szipkát és azt a pici füstszűrőt és arra cseppentenék. Beletenném a szipkába, a végére a rendes cigit és kész is. Esetleg a cigi füstszűrőből lecsippentenék, ha nagyon nem kapna levegőt…Vagy készítenék egy speckó szipkát, ami vízipipaszerűen működne, csak víz helyett a mentolos lé lenne benne. Nem, nem mentek el otthonról… :smiley:

Sajna a környékemen nem tudok szerezni mentolkristályt igy maradnak azok amiben van mentol kivéve a hejzit az nem jött be :slight_smile:

1 kedvelés