Megmaradunk?

Kedves Magyar Vaperek!

Ebben a cikkben én Donát, a Vaperina készítője fogom leírni, a helyzetet ami alapból megbélyegzi a Facebookon kívüli Vaper szolgáltatások sorsát. Tipikusan az a helyzet, hogy ameddig kényelmesen érzik magukat az emberek az adott helyen, addig még csak esélyt sem adnak a másiknak… De mi van ha ennek egyszer vége lesz?! Most leírom nektek Vaperina múltját és jelenét. Kérlek olvasd el!


Vaperina.com 2019.09.11.

A Vaperina.com -al indult minden. Ez az oldal körülbelül 1 év fejlesztés és tesztelés után indult 2019 szeptember 11-én. Az oldal már a kezdeti kinézetéhez, állapotához képest is sokat fejlődött a mai napig. Folyamatosan a felhasználók igényeit nézve és gondosan odafigyelve minden apróságra fejlesztettem, javítgattam az esetleges hibákat. Ez a gyakorlatban úgy történt, hogy napi 0-24-ben minden megkeresésre, nem csak a fejlesztést de az ügyfélszolgálati kérdésekre is azonnal reagálva tettem amit kellett. Bizony vannak itt páran akik meg tudnák erősíteni, hogy hajnali 2-3 -kor is azonnal ugrottam! Miért? Azért mert jól akartam, akarom csinálni! Meg mert alapból ilyen vagyok, nem szeretek félmunkát végezni, ha baj van azt azonnal meg kell oldani. Mert aki kéri, annak bizony azonnal kell a válasz! Ez a mai napig így van!


Támadások

A Vaperinát ugyancsak a mai napig sokan támadják nem csak írásban, de napi szinten kb 500 hacker támadás éri. Mi ezeket soha nem használtuk és nem is fogjuk kihasználni azért, hogy esetleg lejárassunk valakit vagy valakiket.

Ne aggódjatok a weboldal védve van, minden tőletek kapott információ titkosítva van a szerverünkön, azonban ez a védelem sem csak úgy lett. Mindegy ez egy idézőjeles dolog….


VapeDIY 2020.02.06.

Az (adok-veszek) főoldalhoz csatlakozott később a VapeDIY, mely akkoriban még csak a Liquid Keverdéből (2019.10.26.) állt, mára viszont az is egy teljeskörű keverési és tekerési segéddé nőtte ki magát. A visszajelzések alapján szeretitek, használjátok úgy, ahogy kell. Természetesen a Liquid Keverdéhez is érkezett 1 felvetés, hogy miben lehetne jobb, körülbelül 1 nap alatt már az új, javított verziót használhattátok.


Facebook

Idő közben elindult a Vaperina.com facebook odala 2019.09.06. melyhez csatlakozott a Vaperina Piactér → Mai nevén (Vaperina Közösség 18+) csoport is.

A Facebook oldal a kezdetleges kapcsolattartás és fejlődés miatt jött létre. A csoport egy dolog miatt kellett, mégpedig azért mert képtelenség volt egy másik alternatíva használata az emberek számára. A Vaperina Piactér funkcióját tekintve annyi lett volna, hogy az adok-veszek oldalra feltöltött hirdetéseket ott is, a közösség tagjaival is megoszthatták a Hirdetők. Sajnos ezzel nem sokan éltek, de lehetőség továbbra is adott.

A Facebookon bárki bármit mond, maradandót alkottunk… És igen lehet nevetni ezen, kedves és nem kedves Csoport Adminok DE a tagjaitok egy része bizony azzal a kerettel díszíti a profilképét amit én készítettem! Ezeket kb 2000 Vaper és Vaperina állította be. Ami hatalmas szám!!!

Vaperina csoportról pár szó

A Vaperina Közösség 18+ egy ugyancsak egyedülálló jelenség a Facebookon. Azonban nem sokan tudjátok a miértjét, azt, hogy miért jött létre valójában. Nos a valós ok az, hogy idővel át tudjuk “menteni” a Vapereket egy biztos helyre!

Leírom, hogy van ez az egész…. csoportosdis dolog.

A Csoportok bármikor megszűnhetnek, legyen akármilyen hatalmas csoport, egyik pillanatról a másikra fogják, és volt nincs! Nem az Adminok döntik el, hogy maradhat vagy sem. Ha a Facebook úgy gondolja, hogy sérti, mert sérti az irányelveiket akkor bezárja. Ez ilyen egyszerű! Sokan nem látnak a dolgok mögé nem fogják fel, hiába részünkről, a számtalan próbálkozás.

Probléma 1.

Ha egy csoport bezár, a tagok szétszélednek nincs azaz isten, hogy újból össze lehessen hozni. Nem egy példa van erre! 10-20 ezer fős csoportok újranyitás után 1-2 % -ot összetudnak hozni ugyan, de aztán újra bezárják a csoportot. Ez tény! És miért kínáljuk ezt az ingyenes mindenki számára elérhető alternatívát? Hát azért mert minket a Facebook nem tud bezárni, de ha valami “rendszerhiba” folytán megszakadna a kapcsolat egymással, akkor sem szakad meg, mert kiküldünk egy kör e-mailt és mindenki értesül a továbbiakról! Ezt csináld meg kedves Admin a Facebook csoportod tagjaival. Ha megy akkor elnézést kérek nem szóltam.

Probléma 2.

A Facebook csoportok vezetői, az Adminok úgy védik a tagokat, mintha mi konkurenciát jelentenénk számukra, mintha nekik ezzel kevesebb tag lenne, hát kedves Adminok ez nem egy olyan választás, hogy vagy ez vagy az! Most valószínű a vírus miatt több időt nyertetek, de ha ennek vége akkor bármi lehet.


VapeBlog

A Blog kialakítása egy következő szint volt, melyet először az adok-veszek oldalba építettem be, miután megkérdeztem Kingát, hogy lenne-e kedve vinni a blogot. Gondolkodás nélkül igent mondott. Nos, úgy gondoltam és most is úgy gondolom, hogy Ő az egyetlen, aki erre képes! Elegendő tudással rendelkezik, végtelenül türelmes és ami nem utolsó szempont, szeret segíteni másoknak. Ő az egyetlen, aki ilyen önzetlenül képes segíteni másoknak. Igen Ő rengeteget beletett ebbe, hogy működjön! Ő volt az, aki a kezdetektől támogatott. Ő volt az aki, segített beindítani, megosztotta néhány csoportban és ajánlotta is többeknek!

A blog alap ötlet szerint egy kis hírforrásnak és tudástárnak indult, azonban mára már úgy kinőtte magát, hogy megérdemelt egy különálló weboldalt! A vaperina.blog -ról lentebb írok.


Partnerek

A Vaperina.com -hoz becsatlakoztak “partnerek” is. Azt tudni kell, hogy kezdetben rengeteg megkeresést indítottam kisebb-nagyobb e-cigis oldalak, youtuberek, webshopok felé. (nem szeretnék senkit megnevezni) Igen segítséget kértem mert máshogy nem lehet. Nem volt ezzel semmi probléma csak egy-egy megosztáson kívül nagyon egyoldalú volt a dolog….

Kivétel a Liquidhall!

Bárki bármit mond, de ők az egyetlenek, akik érdemben támogatnak!

Ajándéközön!

Segítségükkel jöhetett létre az Ajándéközön!, melyről bővebben itt olvashatsz… mai napig a jóvoltukból, támogatás fejében küldünk aromákat!


Támogatások

Néhányan közületek támogattak minket, hogy tovább tudjunk működni. Nem győzök elég hálás lenni annak a néhány embernek, aki anyagilag vagy egyéb felajánlások révén támogatta ezt az egészet! Köszönjük!


Névváltoztatás

Mióta elindult a Vaperina, azóta érkeznek olyan felkeresések is, amikre nem nézünk jó szemmel! Ezek közül kiemelném a névváltoztatásra irányuló hímsoviniszta megjegyzéseket, kérelmeket!

Vaperina, tetszik, nem tetszik, ez a neve! Ez is marad! Nem fogjuk megváltoztatni!

Ha azért nem látogatod meg, azért nem használod az oldalunkat, mert ez a neve akkor szerintem nem csak nálunk, de a társadalomban sincs helyed! Ennél gusztustalanabb dolog nincs! Ha valóban ez a bajod akkor kérlek a netet se használd!!! Bizony ezt az írást se olvasd kérlek! Mother of the Internet


Arculati elemek

Próbálom minden tekintetben megvalósítani, a mai kornak megfelelő arculati elemekkel ellátni az összes oldalunkat. Beleértve a facebook oldalt és csoportot is. A visszajelzések alapján jó az út, maga az oldalak kinézete tetszik általánosságban mindenkinek.

Nemrégiben logót váltottunk, egy egyszerű letisztult logót szerettem volna, mellyel a Vaperina három oldalát egységesíteni lehet. Ez úgy gondolom sikerült is. Az adok-veszek és a blog egy lilás átmenetet kapott, míg a fórum kékes átmenetet.


Facebook Profilkép keretek

A sztori a következő. Szerettem volna valamilyen szinten összehozni a csoportok által szétszórt tagokat és mivel a facebook nem engedélyezi számunkra a hirdetést, így kellett egy olyan dolog amellyel nem csak a Vaperek, azok akik beállítják tudják megmutatni ismerőseiknek, hogy az e-cigi, a Vapelés nem ördögtől való, de talán, a több tucat csoportban lévő tagok is ez által, közelebb kerülhetnek egymáshoz.

Ennek kivitelezéséhez tökéletes megoldásnak tűnt a profilkép keretek létrehozása!

Rengetegen beállítottátok már és nagyon jó látni mai napig, hogy használjátok őket.

Miután elkészült a Vaper vagyok! Jobban vagyok! keret… Kinga felvetette, hogy lehetne készíteni egy felhívást erre! Ebből született meg a :heart: Jobban Vagyok! nevű felhívás (2019.11.19.). Ha lemaradtál róla, itt olvashatsz róla.


Vaperina.blog 2019.12.03.

Mint már fentebb olvashattad a Blog eredetileg a Vaperina.com adok-veszek oldalon indult. Rövid idő alatt, hála Kingának olyan népszerűvé vált, hogy külön weboldalt kellett készíteni neki. Igen, ez a Blog ahol most ezt olvasod! Ez nem a facebook! Nagyon jó volt látni, hogy ilyen nagy érdeklődéssel, ilyen sokan olvassátok Kinga írásait. Tudjátok, Ő heteket töltött illetve tölt azzal, hogy egy-egy cikkéhez megfelelő anyagot, információt találjon. Ezek az írások nem pár perces vagy pár órás munkát igényelnek. Ő viszi egyedül a blogon lévő tartalmat! És nem lenézni kell Őt hanem felnézni rá! Nem kell bántani mert segíteni akar. Ezt azért hozom fel mert ugyan már tettünk ellene, de nagyon sokáig a csőcselék igen nagy előszeretettel kötött bele, nevették ki stb… Itt már voltak gondolataink….

A Blogon jelenleg 111 cikk található! Ezzel tulajdonképpen az egyik legnagyobb vaper blog Magyarországon. Teljesen egyedülálló a maga nemében.

  • :newspaper: Hírek
  • :nerd_face: Tudástár
  • :bulb: Tippek
  • :heart: Jobban vagyok! felhívásra beküldött történetek
  • :owl: Gyorstalpaló

A :owl: Gyorstalpalóról néhány szó:

Gyorstalpaló 1.0 (Kezdőknek) 2020.01.05.

Ez a kis „sorozat” kifejezetten kezdőknek íródott, akik épphogy csak belecseppentek a vapervilágba.

Gyorstalpaló 2.0 (Haladóknak) 2020.04.14.

Biztos van olyan haladó Vaper illetve Vaperina, akik előtt akad még megválaszolatlan kérdés.

Ezzel úgy gondolom lefedtük a kezdő, haladó szintet. Sőt a cikkek között azok is találnak maguknak való olvasmányt akik még csak szemezgetnek ezzel az egészségesebb életformával. Hiszen erre, ezért született a Jobban vagyok! felhívás is.

Akadálymentesítés:

A Blogon 2019. január 26-án elvégeztem a vakok és gyengénlátók számára szükséges módosításokat. Bekerült többek között egy többnyelvű cikkfelolvasó. Azért kellett többnyelvű mivel rengeteg angol kifejezés volt már akkor a blogon.


Vaperina.cc 2020.04.07.

Vaperina! Egy élhető környezet Vaperek és Vaperinák számára!

Nos, igen ez az egyik dolog ami miatt ezt a cikket írom! A Fórumot nagy reményekkel indítottuk mivel ettől vártuk és várjuk is a változást! Azt a változást ami sajnos eddig nem jött el és jelen állás szerint nem is fog. A Fórummal lett ugyanis teljes a szolgáltatásunk, ezzel együtt tudjuk biztosítani mindazt amit a facebook nyújt.

A Fórumot tavaly novemberben jelentettük be! Akkor úgy is tűnt, hogy igény van rá. Hiszen folyamatosan kaptuk a megkereséseket, hogy mikor lesz már kész. Nos elkészült! Itt van! Te hol vagy?

Biztos sokan furcsállták a facebook csoportunkba feltett kérdéseket. Szavazást indítottunk, mivel egyszerűen nem tudunk rájönni mi a baj, mi az ami még hiányzik vagy máshogy kellene. A szavazásra válaszolók többsége szerint minden rendben van, minden jó így! De valami miatt mégsem jó…

Tudjátok, eléggé elcsépelt szöveg de erre is, mint mindenre vonatkozik, hogy nélkületek nem megy! Teljes mértékig megértem azokat akik megnézik a fórumot, regisztrálnak, használják egy-két napot és utána nem néznek fel. De ők legalább megpróbálták, de mivel alig vannak fent így nincs tartalom nem megy, nem vagyunk elegen, hogy menjen! A jelenlegi 40 regisztrált tagból kb 2-3 aktív felhasználó van. Ők azok akiknek nagyon hálás vagyok és köszönöm, hogy használják és esélyt adnak neki.

A Blogot összekapcsoltuk a Fórummal, így ott is automatikusan megjelenik a cikk és ki tudjátok beszélni, kérdezhettek….


Még egy dolog:

Mi nem egy (fb) milliárd dolláros cégóriás vagyunk! Ha azért nem használod mert nincs app, akkor el kell hogy keserítselek mert nem is lesz, így biztos nem! Ahhoz bizony használni is kellene! Nullára, a bizonytalanra nem húzunk fel egy több százezer vagy akár millió forintos appot. Ezt sem éppen a legegyszerűbb anyagilag és minden szempontból fenntartani ami most van.

De a Magyar már csak ilyen, inkább megy a multihoz, minthogy a hazait támogassa……

És igen ketten (2) vagyunk a Vaperina Csapatban, Kinga és én! Kinga viszi a Blogra a tartalmat, a Facebookos megosztásokat, segítségnyújtásokat! Én pedig minden mást, beleértve a weboldalakat, fejlesztéseket, design – arculati elemeket, videókat, adok-veszek ügyfélszolgálati részt, hirdetések moderálását stb…!

Úgy gondolom, hogy már így is túlontúl teljesítettünk! Mondj még egy olyat ,aki ennyit tett vagy próbált tenni a Magyar Vaper közösségért, mint Mi! 8 hónap alatt többet tettünk mint bárki más évek alatt. Mi nem csak a szánkat jártatjuk, hanem teszünk is!!! Lehetne sorolni napestig de itt most befejezem…. Köszönöm, ha elolvastad!

Csak egy dolgot kérünk! Használd! Használd az Adok-Veszeket, a Fórumot pár napot vagy 1 hetet, próbáld ki, ha nem tetszik ne használd, de adj neki egy esélyt és mondj véleményt! Nagyon fontos a visszajelzés, hiszen abból tanulunk, attól leszünk jobbak! És természetesen olvasgasd a Blogot is! Ez nem szórakozás, időtöltés számunkra, mint a többi “hasonló” közösségnek. Ez több, ebbe Mi beletettünk mindent! Ha Magyarországon erre nincs igény akkor kénytelenek leszünk továbbállni… Az, hogy megmaradunk vagy milyen formában működünk tovább csak rajtatok múlik!

Vaperina Csapat

14 kedvelés

Ez egy nagyon-nagyon jó írás!Olyan én stílusomban íródott​:slightly_smiling_face:Gratulálok nektek ehhez!Én szeretek itt​:heart:És köszönök minden eddigit és ezutánit​:slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Ez régi írás. Már csak ez az oldal van. A Vaperina.cc :slightly_smiling_face: Minden egy helyen. :heart: De jó volt visszaolvasni. :smiling_face_with_three_hearts:

5 kedvelés

Rájöttem, csak tetszik az írás​:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Köszönjük, hogy olvasod. :smiling_face_with_three_hearts::kissing_heart:

7 kedvelés

Magam is elolvastam. Hát nem volt egyszerű dolgotok. Köszönjük, hogy létrehoztátok ezt az oldalt ! :+1: :blush:

9 kedvelés

Köszönjük @Atis :smiling_face_with_three_hearts: Köszönjük, hogy itt vagy, hogy pont itt… Ez hatalmas dolog számunkra is. :heart:

9 kedvelés

Húúú bakker! A szívrohamot hozzátok rám kora reggel!:rofl::rofl::rofl: Olvasom, olvasom, és nem értettem, mi van… .a végén megnéztem a cikk dátumát!:rofl::rofl::rofl:

7 kedvelés

Sziasztok. Nekem nagyon tetszik sz oldal és teljesen meg vagyok elégedve. Kersve sem lehetne jobbat találni, minden megtalálható ami kell. Köszönöm hogy itt lehetek.

9 kedvelés

Maradunk, ne aggódj. :blush: Ezt több mint 1 éve írtuk. Csak mikor a blog oldala megszűnt előtte át lettek húzva ide a cikkek. Azt a dátumot látod. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Ezt boldogan olvasom @Sandor_Varga :heart_eyes: Köszönjük, hogy itt vagy. :heart:

5 kedvelés

Oké, rájöttem, csak reggel 4kor kómásan kvval a kezemben rámjött a szivroham!:rofl::rofl::rofl:
Most már tudom, hogy a fennmaradás nem kérdéses!:heart: Ha gond van úgyis össze fogunk, és megoldjuk! :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Ezt örömmel hallom. :smiling_face_with_three_hearts:

6 kedvelés

Köszönjük szépen a munkátokat és boldog vagyok hogy itt lehetek.Sokat olvasok és tanultam és fogok is tanulni tőletek amit köszönök szépen.

4 kedvelés

Az elsők közt regisztráltam, lassan egy éve. Folyamatosan olvasok, tanulok, mindig van valami újdonság számomra. Merek kerdezni, panaszkodni, örülni, bosszankodni.
Jó itt lenni, kiváló szakemberekkel, segitőkész, földön járó vapertársakkal.
Ez a közösség a legjobb dolog az egész interneten :orange_heart:

7 kedvelés

Nélkületek nem lennénk :heart::blush: Hálásan köszönjük, hogy itt vagytok! :smiling_face_with_three_hearts::smiling_face_with_three_hearts:

7 kedvelés