Meddig bírja a DL porlasztó?

Mert kérdés szokott lenni,hogy kb. mennyit bír egy DL pori.
Alany : Zeus sub ohm, mesh Z1 Coil, KA1 0,4ohm
Használat: átlag ,félig engedtem lefogyni a levest,kb 40-50 watton ( nekem így jó :slight_smile: )
A “végeredmény”,amit olvasható volt a kijelzőn, 1171 puff. Ez nálam az a puff mennyiség ahol már érezhető volt íz vesztés és jött mellé az a bizonyos extra negatív th érzés,valamint előfordul liquid szörcsögés és néha liquid érkezése puff közbe,gondolom a már "össze esett vatta miatt. Persze ez mind szubjektív,de talán ezzel a szösszenettel hozzá tudok járulni a fórum egyik lényegéhez. Folyadékok ,gyümölcsös, gyümis-dohányos ízek voltak,70-30 vg -pg vel. Üres puffok pár darab lehetett,de ha nagyon kötekedni akarok,leszámolom az estleges ki-kapcs puffokat is,akkor legyen 1000 a puff egy pori. Ez már kb lehet egy számítható alap (vásárlás előtt ) ,ha felmerül a kérdés, DL- “poris”-haladó, felhasználás esetében.
Hozzászólás szekcióban állok rendelkezésre ez ügyben is!

Köszönöm, hogy elolvastad!

Üdv.: Csinos

4 kedvelés

Ki lehetne bővíteni a kérdést szerintem mtl porlasztós kazánokra is. Én is szétszedtem, szinte ugyanez van benne. Úgy kaptam valakitől, tudom, hogy ajándék lónak ne nézd a fogát. Volt a szettben egy 1,6 ohmos porlasztó, lehet, hogy használt, 1 nap után égett íze volt. Volt mellé egy original 0,4 ohmos, na annak a fűtőbetétje ugyanolyan, mint a képen ami van, 9 Watton hajtva 3 nap után szénné égett benne a nem tudom mi, ami itt a képen nagyon szép ahhoz képest, pedig nálam nem volt dryhit. Ezek után én úgy vagyok, hogy soha többet porlasztósat, inkább tekerészek, vattázok.1000 Ft nál drágább egy porlasztó, egy 5 db-os készlet 6000 Ft. Ja és a szett neve: Innokin Zenith, és az adományozónak üzenem, a mod príma, az “egyik legjobb porlasztós kazán” -nal meg én így jártam, sajnálom.

Hát az 1000 slukk nem egy hosszú eletű porit takar szerintem. Nincs egy het se.:open_mouth: Szerintem a smok porlasztók, eleaf porlasztók jobban bírják. Arról meg már ne is beszéljek, hogy a ccell porik 2 hónapot siman kibirnak 15ooo es 22000 slukk között tudnak.

1 kedvelés

Az innokin porlasztói kb 3 het 5 het között bírnak. Valószínűleg nem sikerűlt megfelelően szívni. Kár, mert rendkívül finom ízű porik a z coilok.

Az előre gyártott porlasztóknál megesik épp milyen napja van a kicsi kinainak aki összerakja.Jó döntés a saját tekerés,ha elbaxod max 150ft a vveszteség és kb 5perc(ki milyen sokat játszadozik egy tekerés behangolásával)és fenomenális eredmények születnek.Én kezdőként 3hónap után hánytam be a porlasztós tankoktol akkor kezdtem nyüstölni a Dwarv MTL klónt(több mint 8hónapja)Most már 5 tekeréses tankom van Csak az NRG tankom maradt meg tartalékba GT8 és GT Ccell porikkal ezek 2-3 hetet bírnak

Ki kéne próbálni egy ilyesmit amit nagyon jónak találnak az emberek , mert egyenlőre az a véleményem hogy vertikális coil nem tud olyan jó Szentháromságot adni ami mondjuk egy saját horizontális tekerést jellemez , de attól függetlenül akinek több tapasztalata van ebben az összehasonlítàsban olvasom szívesen :slight_smile: .
Érdekesség , nemrég szereztem egy maze rdat és nagyon sokan mondják hogy dryhit után dryhit , na most sztem a problémának az oka hogy nem mindenhol kontaktol jól a háló a vattaval ahogy a fenti képen is látszik , egyik oldala jobban odakozmalt mint a másik, így nem egyenletes elhasználódàst okozva és dryhitet vagy izvesztest , én kicsit megnyomkodtam lefelé a hálót , izzit figyel ujra nyomkod, és miután nagyjából sehol nem akart izzani valahol 70-80 watt körül , már nem volt dryhit zsinórban 10 slukknal sem néha mint régen a ce4 rövid bajszost megdöntve .
Tehát az elképzelés jó , a megvalósítás kicsit már annyira nem és feltételezem ez okozza a gondot , MTL nél meg az üvegszál abszolút nyertes , az kibir akár pár tízszer annyi slukkot mint vattas tekeresek porlasztók :stuck_out_tongue: .

Hát igen… a vattázás a minden, az rta tankoknál.

Lehet, hogy a cukrászdiszkontos glicerin, vagy a kitudja melyik aroma tett be neki. Amióta ízbajnokot rendelek alaplének (75% propilénglikol) azóta a tekerős se annyira kokszol. De az ezresnél is drágább gyári porival újból nem kezdek el kísérletezgetni. Túl drága ahhoz, hogy 3 nap alatt büdösre égessem. A másikban csak egy vattacsere, bármi is volt a hiba (Pl. beragadt tűzgomb a zsebemben, véletlenül átállt sok wattra, amikor rakosgattam, stb)

A Polar Night nevű tégla alakú mod süllyesztett tűzgombbal van. Nyugodtan zsebre lehet tenni bekapcsolva, nem kapcsol be véletlenül. Az Innokin mod kiálló könnyen benyomódó tűzgombjával már sokszor megjártam, hogy zsebre tétel előtt nem kapcsoltam ki 3 gombnyomással (Ami a másiknál 5, de mindegy). A tekergetés ízre nem is ad plusszt, csak be tudod úgy is vattázni, kellő gyakorlattal, hogy 2x annyi wattot kibírjon megégés nélkül. Zsebre vágom az Innokint, és az összevissza elállítódik közben. A másik kocka alakú mod nekem nem csinál ilyet.