Másolásvédett tartalom

Sziasztok :slightly_smiling_face:

Régebben már szóba került itt, de most kicsit változtatunk mi is a dolgokon. Eddig csak egy figyelmeztetést helyeztünk el az ÁSZF -ben, ami úgy látszik süket fülekre :thinking: vagyis inkább vak szemekre talált. Ugyanis emberünk továbbra is szemrebbenés nélkül tölti meg újonnan létrehozott fórumát a mindenhonnan összelopott tartalmakkal. Vannak cikkek a VapeBook -ról, az Eliquidtrafikról…stb… és természetesen a Vaperináról is található tartalom nála, annak ellenére, hogy felhívtuk a figyelmét, hogy ne tegye. Érdekes, hogy az ő oldalán is meg van határozva, hogy csak saját tartalom megengedett mert a szerzői jogi védelem…blablabla

Szóval a lényeg…
Új címkével láthatjátok el témáitokat, tartalmaitokat. Ez a másolásvédett címke amelynek van néhány tulajdonsága azon kívül, hogy egyértelműen jelzi, hogy a tartalom a Te saját szerzeményed és nem ildomos eltulajdonítani. Ezek a tulajdonságok nem teszik lehetetlenné a dolgot, de eléggé megnehezíthetik a tolvajunk dolgát, így remélhetőleg elmegy a kedve tőle.

Nézzük mik ezek: Témaindító bejegyzésnél jobb klikk és másolás, kivágás (nem regisztrált tagoknál kijelölés) elleni védelem. Teljes méretű képek és mellékletek letöltése mostantól csak regisztrált tagoknak lehetséges.

Bejelentkezve ezeknél a témáknál természetesen továbbra is működik a kijelölés, idézés szerkesztés stb… minden kivéve a másolás, kivágás és jobb klikk.


Ezt a címkét bárkinek lehetősége van hozzáadni a témájához és ezzel egy nagyobb védelmet biztosítani tartalmának.

Szép napot! :heart:

17 kedvelés

Szervusz Donát ! :slight_smile: Szervusztok !

Köszönjük a tájékoztatást ! :heart: :hugs:
Véleményem szerint ezt már az első alkalom után meg kellett volna tenni. Sajnos vannak emberek akik csak így értenek a szóból. :frowning: Volna még mit mondanom , de inkább nem mondok semmit.

3 kedvelés

Szia Atis. :blush:
Mertük remélni, hogy nem fordul elő többé. Ahogy azt is mertük remélni, hogy betartja az ígéretét. Még mindíg nincs egy önálló, általa legépelt betű azon az oldalán. Ahelyett, hogy tanulna és utána írna egy önálló cikket az soha nem fog bekövetkezni. Tudom én, hogy nem könnyű egy cikket összehozni. :slight_smile: De aki igyekszik az el tudja sajátítani az írás művészetét. Aki nem, csupán a másik hátán szeretne felmászni, azok miatt aktiváljuk a másolásvédelmet.

Számtalanszor megtörtént már velem, hogy valaki kimásolt az írásomból és beillesztette egy facebook poszt alá. A saját szememmel láttam, hogy úszik az ilettő a dicsfürdőben az írás milyensége és tartalma miatt. Soha senki nem írta oda, hogy: “Hát, ezt valójában nem is én írtam.” És mikor szóltunk még az ilyen embernek áll feljebb! Persze, hogy érzékenyen érint minket. :confused:

A cikkek mindenkié! De nem úgy, hogy ellopva a sajátjaként adja el valaki! A szerzói jogok itt is érvényesek!

A tetováló sem varr fel olyan mintát ami már valakin rajta van! Az eszmei lopás! Ha hasonlónak tűnik is egy-egy minta attól még át kell dolgozni, újra kell tervezni! A Vaperinán kívül más oldal is gyárt cikkeket, csak a különbség az, hogy azok az oldalak önállóan írnak olyan dolgokról amiről én is önállóan írok. Ha a szóban forgó fórum tulajdonosa is így tett volna egy szavunk nem lenne!


Elnézést, de cseppet rosszul érint ez az egész! Még tisztán emlékszem, amelyik cikkemet lenyúlta azzal 2.5 hetet töltöttem el, mire kész lett!

8 kedvelés

Ki ez? Miez az oldal?

http://vapehun.nhely.hu/

2 kedvelés

Bejelentkeztem látom látom…érteni nem értem de kutatok :grin: mert kiváncsi vagyok

2 kedvelés

Ha kimásolsz pár mondatot valahonnan, Google-al rákeresel már hozza is, hogy honnan van…

2 kedvelés

Hello jézus de szarul fog most kijönni mivel ma regeltem és lehet most kapok egy kicsit az arcomba :slight_smile: de ez van :slight_smile: Én informatikus vagyok azon belül is IT val foglalkozom .Nincs min csodálkozni ez nyitott forrású fórum. Amig nem leszünk vagy lesztek egy server mögött mindig lesz ilyen. Ez kb most olyan mint ha nyitót ajtónál aludnál és várnád hogy ne rabolják ki a lakást .Sajnos. Kell egy zárt szerver zárt kódolással és egy erős VPN el és akkor mindenki védve van mindentől. Se NAV se semmi (hatóság ) és persze személyiség jogok is védve vannak . DE ez sok sok idő és persze pénz . Ez van . Sajnálom hogy ha sértő volt a komment de nincs ezen mit csodálkozni . Ilyen emberek mindig is lesznek. Sajna . Peace

9 kedvelés

Persze teljesen igazad van :slight_smile: Sajnos csak nehezíteni tudjuk a dolgukat, de azt meg is tesszük. Zárttá egyenlőre nem szeretnénk tenni mert rengetegen olvassák kintről is. Jelenleg ez a legtöbb amit tudunk tenni. Ahogy említettem teljes védelem sajnos nincs :slight_smile:

8 kedvelés

Üdv köztünk, érezd jól magad Nálunk! :smiling_face_with_three_hearts:

Igazad van, csak az a baj, hogy eddíg senki sem vetemedett arra, hogy tartalmat lopjon tőlünk. Van más infóközlő, oktatási weboldal is a témában, aminek java utánunk nyilt meg. De egyik sem vetemedett arra, hogy lopott tartalmat tegyen közzé. Senki nem ékeskedik más tollával, csak a linkelt oldal tulajdonosa. Nem csak sértő, de gerinctelen húzás! A legrosszabb az egészben, hogy már korábban is csinált ilyet amikor is megígérte, hogy nem tesz ilyet többé. Ez emberség kérdése…

5 kedvelés

Én most mondanám neked hogy verjük szét az ö oldalát mert tuti nem külön szerveren fut valami védelemmel .De akkor pont lesüllyedünk az ö szintjére. Ez emberség kérdése… :wink:

2 kedvelés

Ez egyértelmű :slightly_smiling_face: Ilyet nem csinálunk. Majd megoldja a természet, idő… Egyébként annak kifejezetten örültem, hogy van csak tényleg azt hittük, hogy most saját tartalom lesz. Mert ez így nem túl fair, hogy mások írását, cikkét amiben rengeteg munkájuk van, sajátként jeleníti meg.

3 kedvelés

Szerintem olyan gyagya hogy nem is érti hogy igy jogot sért … Majd rájön egyszer :wink: remélem