Mágneses keverőgép, tippek-tanácsok

Sziasztok!
Ide jöhetnek a tippek tanácsok észrevételek kérdések,amik a mágneses keverőgép használatát könnyíti meg. :sunglasses:

7 kedvelés

Szia!

Hogy használod a keverőt? Órákig, aztán lekapcsolod és újra bekapcsolod másnap?
Vagy csak egyszer keversz, jó sokáig?

5 kedvelés

@Edina_Pogonyi Szia!
Mivel nálam kevés a kész lekvár mennyiség 60mili és tömény,ezért nem szoktam túlzásba vinni. Átlag 60 miliket keverek,4-6 óra hosszat.Azt is csak úgy,hogy otthon vagyok. Majd utánna inkább hagyom érni. Szerintem az “érés” jobb mint kb 1-2 nap keverés géppel. Alapból keletkezik minimális melegedés a motor miatt,ami szerintem arra a 4-6 órára elegendő a levesnek. Utánna szekrény és íztől függően másnap vagy harmadnap szipákolás. 99%-ban k-flavour van jelen nálam ,sőt más nincs is. Ja de,még kb 20 mili Janeiro black,ami csak üvegében próbált érlelődni,de annyira jó,hogy sok ideje nem volt. Most várom a franciáktól a kövi dohányos témát,ott még nem tudom mi lesz,de mivel 50 mili kész 0-ás ,kap egy boostert oszt átpörgetem egy órácskát a géppel és GÓL. :sunglasses:
A rázogatást váltottam inkább ki vele :slight_smile:

8 kedvelés

Most lekvár vagy leves? :thinking: Vagy lekvárra eszed a levest? :face_with_raised_eyebrow: Huuu aznap akkor ne menj sehova. :rofl: (Sorry de nem lehetett kihagyni! :rofl: )

6 kedvelés

Dzsúúúz!

4 kedvelés

Kézcsók ! Szervusztok !

Lekváros leves paradicsom szósszal és tarhonyával nokedlis krumplival. Gól :laughing:

5 kedvelés

Hmm, pedig kihagytad .

A sor végén a “gól” már bakfittyy??

Ejjjjejjj.

3 kedvelés

Lekváros sajttal, sonkával töltött rántott csirkefej…

3 kedvelés

Köszi szépen!
Tehát csak kezdésnek 4-6 óra és ezzel le is van tudva? Megy a flakonba? Utána már rázni sem szoktad?

1 kedvelés

Én így használom. És igen, bele flakonba pihizni arra az egy vagy 2 napra.
Az hogy neked hogy lesz jó,sajna nem tudom.
Volt hogy tovább volt pörgetve a dzsúúz,de nem vettem észre hogy : huuuuu most jobb.

4 kedvelés

Szia Edina! Én 60-80 ml keverek egyszerre! Kimérem az adagokat a keverőpohárba! Ezt az 5ml fecskendő belső részével addig keverem amig teljesen kisimul a liquid a pohárban és apró kis bubik lesznek benne( ez kb 30-40s) alatt bekövetkezik! Eközben a keverő bekapcsolt állapotban eléri a kívánt hőfokot amit én 38-39 fokra állítok! Mikor összekevertem berakom a keverőbabát és a lapátokat amik segítik a tökéletes keverést! És a lehető legalacsonyabb fordulatra állítom! A tetejét lefedem alufóliával! Dohányost levest 48-55 órát keverem! 2-3 alkalommal megmérem a liquid hőmérsékletet! 36-38 fok között szokott lenni! Azután kikapcsolom 4-6 órát hagyom hűlni! Flaskába öntöm és puff neki!

5 kedvelés

Szia! :slight_smile:

Köszönöm szépen!
Nekem teljesen alap keverőm van, nem melegit. Tény, hogy pár órás használat után langyosodik, de ezt szerintem a liquid hőmérséklete nem veszi át.

6 kedvelés

Franciáktól mit rendeltèl?Jó lenne pár tipp.Én most ezt raktam a kosárba akksi vásárláskor.

Meg szerintem pénteken mehetek vásárolni asszony kártyájával.Lehet benézek a helyi boltba válogatni egy pár Halo dohányaromàt,úgy tűnik azok itt bő 2€-val olcsóbbak,mint a franciáknál .

3 kedvelés

Nálam, mikor belekerült a flaskába a kész dzsúz,éreztem hogy átmelegedett. :thinking:

2 kedvelés

@Erika ,
Nekem bevált .
4-6 óra keverésre,de lehet hosszabb időt is bírna,nem próbáltam. Rázás helyett lehet jobb választás,de a kimondott érés és a végleges íz,a dzsúz állásában fog létre jönni szerintem.

4 kedvelés