Kissé erős lett a bekevert liquid?

Sziasztok! :slight_smile:

Szeretnék megosztani veletek egy kis tippet arra vonatkozóan, hogy mit tehetsz egy erősre sikeredett keverés után. Jó tudom sokaknak elég egyértelmű lehet, de hol máshol találna rá egy kezdő, ha nem itt. :slight_smile:

Ezért hozok nektek egy példát erre: Szóval a mai keverésem kissé erős lett, megviccelt (elnéztem) a nikotin booster… Alapjáraton 4-es erősségű liquidet szívok MTL felhasználás mellett. Na a mai keverés kb 5,5 körül lett 300ml lett az össz.

Ebből bearomáztam 90ml-t 10% -ban. Tehát összesen lett 100ml. No mindegy de 90ml lett amit nem tudok tovább hígítani aroma hiányában. (A többi sima alap tehát 0 -ás alappal tudok rajta hígítani, hogy 4-es legyen.)

Mivel eléggé erős lett így, konkrétan maró hatása volt számomra… így nem maradhatott. Kiönteni nem akartam mert finom lett a végeredmény :slight_smile: Tovább hígítani 0-ás alappal nem akartam mert finom lett a végeredmény :slight_smile: Plusz ezért ilyen aromát rendelni nem akartam mert… :slight_smile:

Szóval mi a megoldás?

Egyébként eléggé kézenfekvő a megoldás, ha azt vesszük alapul, hogy DL felhasználás mellett több liquidet porlasztunk ezért a kevesebb nikotintartalom elég, így egyértelmű, hogy szűkíteni kell az MTL tankon, hogy szívható legyen! Ezt is tettem egyel lejjebb vettem a levegőzést és a teljesítményt, és tökéletesen jó. El tudom szívni kb olyan érzést ad mintha 4-es liquid lenne benne. Kevesebb liquidet porlasztunk, ergo kicsivel magasabb nikotintartalom sem jelent akkora problémát. A liquidünk is megmenekül! :slight_smile:

Értelemszerűen óvatosabban kell szívni mert a szervezet ettől még megérzi a különbséget ha folyamatosan a szánkban van :slight_smile: De szépen szívható és ez a lényeg, illetve ez az amiért írtam ezt a témát.

Nektek van valami praktikátok az ilyen helyzetekre?

9 kedvelés

Csak PG-s 0-ás alap nem lehet opció?

Csak kérdés.?

2 kedvelés

Az íz miatt nem vagyok benne biztos. Szerintem eléggé elmenne az íze attól független, hogy csak PG. :thinking:

Frissítés:

Kipróbáltam 30ml PG-t és 10ml VG-t adtam hozzá :slight_smile: Halványabb lett az íz, de rendesen szívható! Ez az aroma lehet még így jobban is bejön nekem, azért is mertem mert így kicsit túl intenzív volt. Szóval mindenképpen köszönöm a hasznos tanácsot! :slight_smile:

2 kedvelés

És ha egy kisebb mennyiségen próbálod, pl 10 ml? :slight_smile: Nem nagy veszteség, ha mégsem jön be, ha viszont össze jön, akkor jó tapasztalat. :slight_smile:

1 kedvelés

Ha biztos vagy benne, hogy annyira keverted ami akkor én legalábbis nem szoktam kisebb mennyiségben keverni. Csak most későn vettem észre :smiley: aztán így maradt :slightly_smiling_face: de amúgy igazad van! :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Sziasztok,és ha pl 12 mg alappal 70/30 öntök fel egy snv aromát azt lehet vajon gyengíteni? pl ha 0 vg vagy 80/20 ugyan úgy 0 alapot öntenék hozzá avval nem lesz gyengébb vajon?

2 kedvelés

Én a dermedés miatt higítottam utoljára a vg többletű bearomázott alapom pg-vel,hát igen nem lett az igazi már,egyiken korrigáltam újabb nagyobb %-ra kevert hozzáadásával,mert úgyis kedvenc,a másik 2 vel úgy jártam,hogy maradtak haloványba,szerencsére csak 30-40ml maradtak​:slightly_smiling_face:meg ami furcsa volt,hogy ez a művelet után picit édesebbek lettek,azóta rájöttem,hogy az 50/50 es alapal picit édesebbek az ízek,valszeg jobban kihozza a vg édességét meg az aromákét is

3 kedvelés

A PG alapból édes. :slight_smile: A VG inkább fura, mint édes. :slight_smile: Én a Floravitás PG-t, VG-t próbáltam többször is, azok ilyenek,es gondolom, az összes többi is. :slight_smile:

3 kedvelés

köszi a választ,hátha jó lesz meg még meg marad halványan az íz is akkor mert amúgy szőlős hűsen azt hígítottam 80/20 0mg alappal de nem sokat raktam hozzá hátha valamivel gyengébb lesz.

4 kedvelés

Vg-t szokták alkalmazni cukor helyett édesítésre,mondjuk még nem próballtam tiszta pg vagy vg-t pöfékelni,hogy milyen ízt adhat,valszeg te már próbálltad,az a bajom a történettel,hogy sokat vagyok hűvösebb helyen és már a 60/40 vg többletű is gondot okozott,ha nem zsebben volt tárolna az eszköz,így maradt az 50/50 es ami nem okoz problémát,de valszeg tavasszal vissza állok a 60/40 ,mert valahogy azzal az aránnyal tisztább ízek jönnek nálam.

3 kedvelés

Egyébként lehet furának tűnik a szokás ami kialakult nálam a nikotinal kapcsolatba,én 0ás keveréseket csinálok mindenből és 10ml flaskákba viszem napi adagokat magamal amikbe előző nap az esti feltöltésüknél adagolom bele a nikotint,persze a keverések úgy vannak számolva,hogy a nikotin még bele megy,de így tudok könnyen növelni vagy csökkenteni rajta és ha nem jön be akkor kis mennyiségbe játszok,egyébként már cseppekre kialakult,hogy mennyi megy nálam bele a 10ml-be,nekem ez a módszer tünt a legegyszerűbbnek és bevált.

3 kedvelés

Maga a PG/VG-s alap édeskés. Nincs rossz íze szerintem, régebben úgy “mostam át” a használt porikat, hogy 1-2 tanknyi alapot elszívtam. Így kitisztult a vatta, a tekercsben meg nem tesz kárt. :slightly_smiling_face: Külön-külön nem szívtam, de a VG-t én is fura ízűnek vélem. :grinning:

5 kedvelés

Ezt olvasva kicsit elgondolkoztam rajta, hogy vagy velem van valami baj és nem eléggé kifinomultak az érzékszerveim vagy rosszul csinálok valamit de én akkor éreztem erősnek egy keverést miután megkóstoltam haverom 9-es löttyét az én 3-asom után :grin:
A másik ha már ennél a témánál vagyunk. Kevertem egy dohányosat mindenféle nikotin nélkül és ugyan azt érzem mint amikor van benne szóval kb semmit :smiley: Lassan rájövök hogy elég nekem csak az ízeken élvezkedni. Ehhez képest a többség itt tizedekben méri a megfelelő nikotinmennyiséget :thinking:

5 kedvelés

Ha te nem is érzed azonnal, de a szervezeted érezni fogja a többletet, ha a kevesebbnél megszokottan szívod tovább. :slightly_smiling_face: Persze egy idő után beáll a többre de addig minden baja van az embernek szóval jobb figyelni erre! :slightly_smiling_face:

Szerintem 1 slukk egy napra elég lenne :smiley: utána nem kérnék :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 kedvelés

Én csak annyit szoktam érezni a keveréseim között hogy egyik kicsit jobban kapar eleinte de az sem tart sokáig igazn én nem szoktam méregetni, mindent szemre csinálok mint a főzésnél :grinning_face_with_smiling_eyes: de rossz még nem lett egyik sem bár már csak az snv amit veszek.

Én is úgy éreztem hidd el :grinning:

3 kedvelés

Hát… én 34 év, napi minimum 1 doboz után (sárga Camel, magamnak töltöttem az utolsó 13 évben), gyakorlatilag egyik napról a másikra tértem át. 3 mg-ost szívok. :smiley:

5 kedvelés

Irigyellek!!
Nekem sajnos nem megy. Még mindig sokszor elcsábulok, párhuzamosan szivom.

3 kedvelés

Én is azt hittem, hogy nehezebb lesz. Sokat segített, hogy aktív dohányosként is utáltam a bagószagot, így elég volt arra gondolnom és már el is ment a kedvem a rágyújtástól. No és a finomabbnál finomabb aromák… :slight_smile:

4 kedvelés

Kb fél éve hagytam abba és pont a héten volt hogy kíváncsiságból elszívtam egy szál cigit de az az undorító íz amit éreztem az első slukknál… :face_vomiting: Nem értem hogy egyáltalán hogy voltam képes rászokni

5 kedvelés

Ezzel szerintem sokan vagyunk így. :smiley:

3 kedvelés