Keverőgép tapasztalatok, tippek

Sziasztok!

Kinek mi a tapasztalata a keverő gépekkel kapcsolatban? :slight_smile:
Hogy keveri a liquideket, mennyi ideig, milyen hőfokon? :slight_smile:

6 kedvelés

Első körben válaszolnék a kérdésekre, ami egy másik téma alatt merült fel:
(@Nyiki)

Keverés közben alufóliával takarom le a pohár tetejét, hogy ne menjen bele szennyeződés, és csak a pohár csőrénél hagyok egy kis rést, hogy tudjon szellőzni a liquid.
Én úgy tudom, a keveredéshez a kb. 40 C fok az ideális. E felett már sérülhetnek az összetevők, ez alatt pedig nem lesz megfelelő az érés. Hogy konkrétan a nikotin hány fokot bír, azt konkrétan sajnos nem tudom megmondani.

Amúgy a téma a Vaperina Live 3-ban is felmerült, ott is beszéltünk róla. :slight_smile:

https://vaperina.cc/t/vaperina-live-3-felvetel/3226?u=haaszzoli

8 kedvelés

Szia Zoli!
Szintén alufóliával takarom le! Amúgy ez nem lenne kötelező, de borzasztó szag keringene ezért jobb lefedni. Az a lényeg, hogy tudjon szellőzni! Ha Vida féle keverőd van, már nem is tudod 40fok fölé vinni a hőfokot szerintem! Ő annak idején úgy ajánlotta, hogy dohányos leves 45-50 óra minden más 22-26 óra alatt remek! Én úgy csinálom hogy 48 órát van a gépen letakarva azután kikapcsolom a gépet, fóliát leveszem és 8-12 órát szellőzik! Amióta Huszi mutatta az okosságot azóta át vákumozom és kész! Szerintem ezzel az eljárással tökéletes levesek készíthetőek! Még arra kell figyelni keverés közben, hogy a torólapáthoz neérjen a baba ill. a sebességre épp hogy menjen a baba és láthatóak legyenek a bubik! Ja és az elején mikor a főzőpohárba összekeveri az ember az összetevőket 30-40 másodpercig keverni kell. Mekis fagyiskanál tökéletes erre a célra!

6 kedvelés

Sziasztok sv aromát érdemes géppel átkeverni?

1 kedvelés

Szia! Nyugodton keverd át! Elég neki 12-24 óra, kis szellőztetés és kész!

2 kedvelés