Kayfun Lite High Noon - egy kis probléma

Tegnap érkezett meg @taligaakos - tol Kayfun Lite High Noon tank, ráadásul nagyon gyorsan. A tank nagyon szép, számomra kifogástalan.
DE: a deckben az egyik lefogató csavar feje “el van nyalva” (ami önmagában nem lenne baj, mert az eladó ezt említette privátban, és azt is, hogy helyette küld egy másikat, ami meg is történt.) Viszont az új csavar sem funkcionál, csak félig lehet betekerni a furatba. Próbaképpen a másik oldalon lévő csavart áthelyeztem az ominózus furatba és az sem megy bele, azaz a furattal van probléma és nem a csavarokkal. Ami azért sajnálatos, mert csavart még mindig egyszerűbb lenne pótolni, de a problémás furattal nem tudok mit kezdeni, számomra ez a tank így használhatatlan, mivel csak az egyik oldalon tudom lefogatni a tekerést. (Természetesen jeleztem az eladó felé, elmondása szerint nála működött.) Sok tankot építettem már, de ilyen problémával eddig még nem találkoztam​:pensive:

Ha valakinek van jó ötlete a probléma megoldására, szívesen várom, ne tartsa magában…

1 kedvelés

Szia. Nagyon sajnálom. :pensive: De nem lehet, hogy csak valami sorja, vagy huzaldarab van benne? Lehet egy erős kifújatással kijönne.

2 kedvelés

egy fogkefével is át lehetne szerintem tisztítani víz alatt hátha jobb lesz.Meg kell sikálni

3 kedvelés

Nehogy ugy tunjon, hogy nem erdekel a dolog: teljesen ertetlenul allok a dolog elott, mert mielott feladtam szetszedtem-osszeraktam, kimostam es elotte se volt problemam vele. Itt meg egyszer meg is targyaltuk, hogy hogyan kene megtekernem:( nem ertem mi lehet a gond

5 kedvelés

Én is azzal szoktam tisztítani, csak sajnos a nem mindegyik fogkefe sörtéje ér le a furat aljáig. De persze meg kell próbálni. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nekem a By-ka játssza ezt, már vagy 2 hete. Csak ott nagynehezen azért bele lehet tekerni. Nem hibáztatunk, láttam a témát, most megoldást keresünk. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

@Kate szia egy javaslat részemről én már találkoztam ilyen jellegű dologgal…fogd az eredeti lefogató csavart ami fent említettek alapján el van nyalva és egy mágnest alaposan dörzsöld át a lefogató csavart és tekerd be amig el nem akad ,ha ez meg van és persze nem tudod tovább tekerni fogj egy kissebb laposfejü fogot azzal óvatosan érzésel kicsit tekerj rá bentebb menjen aztán ezzel a mozdulattal tekerd ki elviekben a menetezésben a sorját is kihozza magával mert rutti hogy sorja miatt nem lehet a többi csavart sem betekerni … remélem hogy tudtam némileg segiteni…

6 kedvelés

Egyebkent en az elnyalt fejuvel hasznaltam mert azert annyira veszes nem volt, a pot csavart eredeti svoemesto pot-szettbol dobtam a csomagba

7 kedvelés

Van hogy a deckben néha az erediti csavar néha gyengébb minőségű mint a deck és ennek betudható hogy első lefogatásnál maga deckmenetezése kissé lenyalja a lefogató csavaron a menetezést és a deck menetezésébben ragad…és azért van az hogy fel sem tűnik mert az eredeti csavarral volt használva csak egyedül az elnyalt fej uttal arra hogy a menetezésben tutti hogy benragadt a csavarol a sorja mert ki be tekeréskor az is nehezebben mozog…

5 kedvelés

Most próbálkozunk éppen az általatok ajánlott praktikákkal… Ha van valami megoldás, mindenképp megírom :+1:

5 kedvelés

Szia!

Még az lenne megoldás, hogy megigazítani a menetet ilyen acél menetfúróval
kép
tolómérővel megmérni hányas csavar van

a Kayfun Lite High Noon tankban

még mielőtt tönkre megy a menet, és lehet bele vágni félszámmal nagyobbat.
De ez csak egy kósza ötlet.

6 kedvelés

Meg kell hagyni kiváló ötlet csak ugye egy a bökenő ezzel hogy nehéz hozzájutni ehez a menetfurohoz mert valjuk be max műszerészeknél található ott sem mindenhol ,max orásmestereknél stb… kiváló ötlet csak mennyi az esély arra hogy az ember találjon ilyen készletet max rendelhető de gondolom hogy nem olcsó mulatság…lehet annyiban fáj egy készlet mint maga az rta :thinking:mivel ezek már precíziós szerzámok …és természetesen azt sem felejtsük el hogy település fügvénye hogy elérhető e a hétköznapi embernek…lakatos műhelyeknél meg nem hinném hogy sűrűn elfordulna ilyen menetvágó…

4 kedvelés

Kellene tudni a csavar méretét,

vagy még ezek között keresgélni:

érdemes ilyet beszerezni, szerintem, nem is olyan veszélyes az ára, másrészt jól jöhet még máskor.
otthoni felhasználásra szerintem megfelel.

És még egy ilyet:

vagy van több fajta ebből:

2 kedvelés

Talán még járható út de nem a leg jobb: kell venni egy klónt és át rakni a belét…

2 kedvelés

Ezt találtam még:

Available Options

Color

Silver

Black

Gold (+$1.00)

Szállítás:
Magyarországra is.

A Vapeyaya ingyenes szállítást biztosít minden 59 USD (USD) feletti rendelés esetén. Átalánydíj 5,99 USD (USD).
Megrendelések az Egyesült Királyságba, az Egyesült Államokba, Kanadába, Olaszországba, Németországba, Franciaországba, Spanyolországba, Ausztráliába, Mexikóba, Izraelbe, Norvégiába, Japánba, Koreába, Malajziába, Thaiföldre, Szaúd-Arábiába, Törökországba, Svájcba, Ausztriába, Belgiumba, Finnországba, Lengyelországba, Svédországba, Portugália, Dánia és Hollandia 7-20 napot vesz igénybe. Más országokba irányuló rendeléseket légipostai csomaggal szállítjuk. (10-30 nap).
A fizetési folyamat során a Megrendelési adatok oldalon választhatja ki a kívánt szállítási módot.
Megjegyzés: A hosszabb vámkezelési idő miatt Brazíliába történő rendelés esetén 15-30 napot, Dél-Amerikába az EMS-en keresztül máshová szállított rendeléseknél pedig 10-15 napot várjon.

1 kedvelés

Ez olyan történet, mint ami nálunk a iskolában volt tegnap. A délutános portás üzent, hogy az egyik kaput nem tudja bezárni. Valamelyik ügyes unatkozó gyerek egy egész pvc tasakot gyömöszölt bele a hátsó kapu kulcslyukába. Ezért nem kell új ajtót venni, de még új zárat sem. Az eltávolítás módja meg attól függ, hogy miből is van az az idegen tárgy? Mennyire van beszorulva? Esetleg ki lehet tapogatn a furat fenekét varrótűvel. Direkt nem írtam vékonyabb fúrót, mert tű az biztosan mindenkinek van otthon.

7 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult 24 óra után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.

Sziasztok,

Bocsánat, csak most jutottam ide, dolgoztam hétvégén is. Kipróbáltam amiket ajánlottatok, piszkáltuk tűvel, átmostam fogkefével, stb. és végül sikerült!!! Nem tudom, hogy melyik használt, de a lényeg, hogy be lehet tekerni a csavart, nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!:blush::pray: Persze meg is építettem rögtön, most már használatban van, boldogságos vagyok​:blush::hugs:

13 kedvelés

Ennek igazán örülök :grinning:

Happy The Voice GIF

Happy Simon Cowell GIF by America's Got Talent

6 kedvelés