Hz, huzal, watt beállítása

Sziasztok!
Műszaki kérdésem lenne felétek!:slight_smile:
A huzal ellenállása, teljesítmény beállítása, anyaga és a frekvencia egymáshoz való viszonyulása után érdeklődnék.
Jelenlegi paraméterek: mtl felhasználás

• zq trio
    Mod: innokin z80
    -kanthal A1 0.65 Ohm
  • 14w
    -70 hz

Milyen befolyással van a freki az akksi üzemidejét, illetve a hevitesi sebességet, izhatast nézve?
Valtoztatnatok valamit a beállításokon? Próbálgatom az alternatívákat, de nem veszek észre számottevő különbséget. Mit kéne figyelnem?:slight_smile:

3 kedvelés

Tudományosan minimális hatása van, de állítólag van. Nem vizsgálták még laborban, főleg frekvenciára. Valamelyest hiszek benne, de 5-10 százalék max. (A szaggatott jelforák “talán” csökkenthetik a kokszolódást).
Egyes helyeken azt olvastam, alacsonyabb frekit a dohánylevesekhez, magasabbat a csemegékhez javasolnak :grin:
Nézegettem én is a z80-at, de már rám dőlnek a modok :grin:

2 kedvelés

@Peva71 megidézzük,neki van kettő z80 :blush:persze ha kipróbálta a hz-verziót .

4 kedvelés

Ha háromszor mondjuk a nevét, megjelenik?:))
Úgy gondolnám, az elektrofizika egzakt tudomány, számolható. Mielőtt nekiulok belemelyedni, gondoltam megkérdezem, hátha valaki tud róla releváns infót:) amit egyszer kitalaltak, felesleges mégegyszer :grinning:

6 kedvelés

Itt vagyok mint egy jó szellem akit megidéznek :blush:
Szóval… A freki állítás nálam befolyásolta az ízt. Kokszolódást és üzemidőt nem tudom, nem figyeltem.
Sajnos nem vapelek elég tudományosan :joy::blush:

6 kedvelés

Látod,látod itt mindenki ugrik segíteni ha van ideje :blush:

5 kedvelés

Facen egyik csoportban kicsit lehúzták a z80-at, hogy nem.lesz túl tartós. Nekem nincs velük bajom, (bár mostanában parkolópályán vannak).
Időnként a kijelző felvillan pedig a közelükben sem vagyok, és az egyiknek a tűz gombja, kicsit furán mozog a kezdetek óta, de teljesen jól működik.

2 kedvelés

Neeeeem​:joy:Írtam,hogy @ jel és utána elkezded írni a nevét…kiválaszod és megidézted​:joy:Kap értesítést,hogy megemlítették,így idetalál a posztodhoz!Hát feleslegesen téptem a számat?

5 kedvelés

Neked mindig van időd​:thinking::joy::joy::joy:

3 kedvelés

Szóval nyugodt szívvel nem tudom ajánlani, de kipróbálásra ha kell, e az egyiket megkaphatod…

6 kedvelés

11 bejegyzés egyesült egy létező témába: Covid állapotjelentés, kibeszélő

Először a fontos dolgok,utána a többi :rofl::rofl::rofl::rofl:időt arra szánunk amire kell :stuck_out_tongue_winking_eye:

5 kedvelés

Köszönöm szépen a gesztust de már a tulajdonban van a gépezet:)

3 kedvelés

Jah :blush: Bocsi, nem figyeltem akkor :grin:

4 kedvelés

Amikor tavaly megvettem a Sensis-t, próbáltam mindenfélét összeolvasgatni erről az F0 módról. Nekem az jött le, hogy az összetettebb ízű lötyiknél a különböző frekvenciákon más-más íz a domináns. A Fészes csoportba meg az egyik tag pont a múltkor írta, hogy neki pl a dohányos aromáknál a 100 hz a favorit (ha jól emlékszem).

Én nem sokat szórakozok vele. Azt hiszem, túl türelmetlen vagyok hozzá, meg a bunkó ízlelőbimbóimnak jóvanazúgy, ahogy van. Ha néha kedvem is támad kicsit kísérletezgetni az F0-val, akkor szerintem hamarabb eltelítődök, mint hogy érezzek valami hatalmas különbséget. Persze néha összejött, hogy jé, itt inkább ánizs, itt meg erdei gyümölcs, de a végén mindig a Coil+ módra került vissza a gép, mert én azt szeretem, megszoktam.
Mondjuk én csak a gyári porlasztós kis tankjával használom, nekem bevált, vagy csak ez is jóvanazúgy, mindegy.

Már megint regényt írok a semmiről basszus, pedig csak annyit szerettem volna mondani, hogy: Énnemtom, de ha te egyszer kitapasztalod, kíváncsian várom a véleményedet. :slight_smile:

10 kedvelés

Nem baj, izgalmas olvasmány volt azért, vártam már nagyon a végét mi sül ki belőle. :grin: :grin: :grin:

Én csak annyit tennék hozzá, hogy…ő…ízé…fogalmam sincs ezmiez, csak erre jártam. :rofl:

9 kedvelés

Na és mi sült ki belőle? MI? Semmi. Szívesen. :smiley:

3 kedvelés

“Ki így, ki úgy, de azért mind-mind, bizony.”

(Részlet: Laár András - Csehek című verséből.):rofl:

6 kedvelés

Van egy z80+zenith II szettem, 1.6 porival használom,12-14 watton hajtva és a puff számlálóval szoktam mérni a porik nagyjábóli élettartamát. F0 mód nélkül 4000+ puff körül bírták, F0 módban, 50-70hz pedig inkbb 5000 puffhoz közeli volt az érték. Ízben nálam egy lehelletnyit teltebb volt.

5 kedvelés

Szia,

Egy porlasztóval 4000+/5000 slukk?