Halál vagy WHO

Furcsa ez a WHO, főleg ha a dohányzás visszaszorításáért harcol. Bárki, aki füstmentes terméket használ, ne számítson semmi jóra tőlük!

10 kedvelés

Kedves @Fifika !

Először is köszönöm szépen az írást, eléggé informatív, és még több infoval szolgál ahhoz, hogy kevésbé kedvelem a WHO-t, bár eddig sem volt a szívem csücske. :slightly_smiling_face:

Kifejezetten tetszett, hogy a végén az idézett cikkeket is bemutattad. :slightly_smiling_face:

Ahogy végig olvastam az írásodat, egy kérdés motoszkált a fejemben: mi volt a célod ezzel a cikkel? :slightly_smiling_face:

Azt eddig is úgy gondoltam, hogy érdekesen működik a WHO. Sok butaságot csináltak, és nagy valószínűséggel a világ többi óriás szervezetéhez hasonlóan őket is csak a pénz irányítja. Ezzel mi kis emberek jelenleg szerintem nem sok mindent tudunk kezdeni, amíg köztünk sincs egység.

Vártam volna a cikk végére valami előre mutató próbálkozást, egy petíciót, vagy egy csoportot, aki össze fog azért, hogy békés. Módon valamiféle változást elérhessünk el. :slightly_smiling_face:

Számomra (és ezzel valószínűleg nem vagyok egyedül) ez a cikk ilyen formán csak feszültség keltő, ami szerintem ilyen formában inkább ártalmas, mintsem hasznos.

Nem megbántani szeretnélek a soraimmal, hanem tényleg arra lennék kíváncsi, hogy mi volt a célod ezen cikk megírásával?

Köszönöm!

Tisztelettel:

Zoli

6 kedvelés

Szia

Nem sértesz meg, sőt…
Mi volt a célom? Nem ez a kérdés, hanem hogy mi a WHO célja azzal a politikával, amit a dohányzás visszaszorításáért folytat. Ha ezt hangulatkeltésnek éled meg, már sikerült valamit átadni abból, amit nap mint nap én és az a közösség él meg, akik egy ártalomcsökkentő alternatívára váltottak. A cikk egyébként csak bemelegítő, előétel, egy majdan következő másik cikkhez, ami mélyebben elemezni fogja a WHO kártékony mivoltát ebben a témában. Vártál volna valami előre mutató próbálkozást? Sajnos arról már rég lecsúsztunk. Nem tudom mennyire ismered az egyesület próbálkozásait, nyolc petíció, hat felmérés, két alkotmánybírósági panasz, öt tüntetés, egy filmbemutató, több mint száz képviselőknek küldött levél, parlamenti petíció, törvényhozói konzultáció, Eu-s bírósági per, és még biztos egy csomó dolog kimaradt. Ha valaki tett ezért a fogyasztói közösségért valamit, akkor mi elmentünk a falig és vissza. Jelenleg nekünk már csak a nemzetközi szintér maradt, itthon persze lobbizunk az érdekeink képviseletéért, illetve folyamatosan kritizáljuk a döntéshozást, de ez nem olyan látványos, mint gőzlér videókat gyártani. A témában hetente podcast kerül ki az éterbe, rengeteg adatot elemzünk, illetve felméréseket végzünk. A válaszom egyébként a kérdésedre a petíciót illetően az, hogy nincs elég ember akit mozgósíthatnál. Mindenki belefásult ebbe a helyzetbe, játsza az okos fotelforradalmárt, de hogy kitöltsön egy kérdőívet, áldozzon rá az életéből tíz percet, amikor az ízesítés tiltás volt a kormányzati cél, na azt nem. Nekem kell kiérdemelni azt, hogy lájkoljon bármit is amit vért izzadva összehoz a pár ember aki tesz is valamit. Szóval igen, keltem a hangulatot, mert kurvára álmos, tunya, elfásult, és érdektelen. Remélem most már érted miről szólt a cikk, és mi volt a szándék.

8 kedvelés

Köszönöm szépen a válaszod. :slightly_smiling_face: Van amivel egyet értek, és van, amivel nem. :slightly_smiling_face: Ha benne vagy, szívesen folytatnám ezt a beszélgetést privátban. :slightly_smiling_face:
Írok. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Tutibiztos,hogy az összes WHO-s fejes,bárki…vagy analógozik vagy vapel vagy iqos-ozik…valamelyiket tuti használja és sz@rik mindenbe…

1 kedvelés

Szia,igazából mindenkinek meg kellene már tanulnia,hogy egy cirkuszban élünk,egy előadást nézünk,ahol mindenki mesékkel,illúziókkal,bűvészmutatványokkal vonja el a figyelmünket,hogy ne vegyük észre a valóságot. A valóságot,amit felismerve rájöhetnénk mennyire hazug és rohadt minden rendszer ami elvileg értünk van. Amikor sokadszor néztem meg a Mátrixot és a látvány már nem vonta el a figyelmemet,akkor leesett: baxxus ebben élünk. Gondoljunk csak bele: nikotinos levest nem vehet 18 év feletti sem dohányboltban ( maga ez a dohánybolt is milyen már…?),de patikában a 14 éves is vehet akármennyi tapaszt,rágót,tablettát. Hazug,korrupt,rohadt minden állami rendszer,mert azért ne felejtsük el,h a törvényeket nem a WHO hozza. Köszi a munkátokat mindenki nevében,remélem lesznek eredmények. Ja…amúgy én kitöltöttem az ethra ívet,bár sztem a dohánylobbit bedönteni olyan lehetetlenség,mint pl a bankrendszert…

1 kedvelés