Forró tank

Sziasztok

Az egyik tankom nagyon forrósodik, már pár szivás után is.
Dl tank, 0.41 Ohm, 25,2 watt, teljes levegőnyílással.
A gőz nem meleg, és elég kevés.
A tank viszont olyan forróra képes felmelegedni, hogy égeti a számat a drip tip alatt
A hozzáadott tekerés van benne.

Miért? :pleading_face:

2 kedvelés

Sajnos nem tudom, mert nem volt a leirásban a fajtája, csak annyi, hogy 1 db tekerés 0.37 ohm-os.
Ha az segitség, akkor egy Hellvape Destiny tankról van szó
Hátha tudja valaki, hogy miféle tekerés jár hozzá a dobozban.

3 kedvelés

Nincs olyan huzalom :frowning:
Úgy szivom, ahogy eddig is, mondjuk igen, elég sűrűn, ez igaz, de kb 4 mp-es slukkokat. Eddig ezt nem tapasztaltam, hogy ennyire forrósodjon.
Akkor a huzal lehet az oka?

3 kedvelés

Lehet, hogy túl nagy a magméret. :thinking:

5 kedvelés

Illetve a két említett tényező kombinációja. :thinking: Levegőzés nyitva teljesen?

6 kedvelés

3-as magméret, és mivel ezt adták hozzá, én hittem is szentül, hogy ez jó lehet.
Amugy igazad lehet Kinga :slight_smile: Mert eddig mindig 2.5 méretűt tettem bele. És nem forrósodott. Aztán most fogtam es beraktam a gyárit. Hiba volt ezekszerint :grin:

Viktor: Teljes levegőzéssel használom.

Huszi: A lakásban használom, na de itt sincs hideg, az étkezőben konkrétan kánikula van.

Akkor ez igy együtt jól megszivatott

6 kedvelés

Szia!

Ha kezdetektől fogva ezt csinálja, akkor szvsz alacsony teljesítményen hajtod. A 0,41ohm a gyári claptonok között a középkategória felső részén van. Mivel kicsi a teljesítmény (erre utal a hideg és kevés gőz) megnő a slukk ideje. Végeredményben a tekercs mindig, hosszantartóan forró (de nem eléggé) így felhevíti a környezetét.

Minderről úgy tudsz meggyőződni, hogy szívás nélkül megnyomod a tűzgombot (de csak rövid időre). Szerencsés esetben azonnal, vagy kb. tized másodpercen belül hallani kell a tekerés sercegését. Ha ez így van, akkor tévedtem. De véleményem szerint ennél sokkal később kezd el sercegni.

Clapton esetében megoldásként lehetséges a teljesítmény növelésével lecsökkenteni a slukk-időt. Kezdetben pl 35W-on próbálkozni, teljesen nyitott levegőzéssel, de a szívás ideje ne legyen több 2mp-nél. Az utolsó tized másodpercben engedd el a tűzgombot, de még szívd, ez visszahűti a tekerést, de nem befolyásolja a már beszívott gőz mennyiségét.

Nyilvánvalón növekedni fog a gőz mennyisége, ha nem túl meleg, akkor még óvatosan lehet felfele kúszni. Ha rosszabb a helyzet, akkor storno (bár ezt kétlem).

A másik megoldás, hogy tekerést cserélsz. Gyakorlatilag és átmenetileg mindegy milyen huzalod van otthon. Ha pl 28ga-s, akkor is nyugodt szívvel 2,5mm magátmérőre tekerj 6 menetet, vattázd be. Ennek a tekerésnek DL kazánban is 18W-on elfogadható gőzt és ízt kell adnia (próbáltam, TFV18 tankban is működik:blush:). Aztán lehet kísérletezni tovább. Persze ilyen tekeréssel nem fogja a gőzt a szádba tolni, de elmegy. Engem 2-2,5mp-es slukkidő is eltelít gőzzel.

Hibák között előfordulhat, hogy a tekerés oxidálása során “kilazul” a rögzítőcsavar, érdemes ellenőrizni.

Túlmelegedést okozhat még a kevés léellátás is, ekkor a tekerés csak vegetál. Ebben az esetben csak a levegő hűti a tekerést, a párolgó folyadék hűtő hatása kevésbé érvényesül.

Szóval több minden lehet, találgatásból elég ennyi.

4 kedvelés

Nagyobb magméret = több fém. Több fém = nagyobb hő. :blush:

Sajnos az a baj, hogy szerintem ha meg lejjebb veszed a wattot íztelen lesz. :thinking:

5 kedvelés

Lejjebb vittem, és iztelen :confused:

3 kedvelés

Köszönöm szépen, meg fogom ezeket próbálni.
Mondjuk a rövid slukk furcsa lesz, de hátha :slight_smile:

4 kedvelés

Sajnos a vad claptonos DL ilyen, nagyon rá kell cuppanni a drip-tipre. Hirtelen nagy erejű szívás, de rövid ideig. Viszont, ha huzalból készíted a tekerést már lehet nyugisabban szívni.

6 kedvelés

Megpróbáltam utána nézni a tekerés típusának, sajnos sikertelenül. A gyártó még a saját oldalán is csak azt írja, hogy 0.37 ohm-os a tekerés, de típus nincsen.:disappointed:

Ránézésre azt mondanám, hogy minimum 4 szálból álló clapton huzal van mellé csomagolva, ami szerintem magasabb watton, rövidebb slukk időkkel működik jól, a végén hűtő-szívással, ahogy azt @Kabak is írta.

A másik dolog, ami miatt még szintén jobban melegedhet, a 3as mag, ahogy azt a @Vaperina_Kinga is írta, ami befér a destinybe, sőt jól is működik vele, de szerintem ilyen huzal esetén inkább kisebb maggal.

Szerintem megoldás mindenképpen huzal csere lehet, és ha figyelembe vesszük a fentebb leírt felhasználási stílusodat, akkor úgy gondolom, leginkább 2.5-os maggal.:slightly_smiling_face: Mivel ha jól emlékszem tetszett a tekerés, amit küldtem, ha gondolod, akkor elküldöm a pontos specifikációit, hogy ilyen huzalt is be tudja szerezni magadnak. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Köszönöm Zoli!
Igen, a tekerések nagyon jók voltak
Akkor vegülis a hiba megvan, sem a huzal, sem a magméret nemjó.
Hát ezt jól megcsináltam :rofl:
Na de miért ilyet raktak akkor bele? :thinking:

6 kedvelés

Sajnos a piacot nem a racionalitás vezérli, hanem a profit hajhászása. Ha a Net-en videókat nézel, láthatod, hogy a többségnek ez kell. Mindegy, hogy milyen tekerés, csak vastag legyen, rá lehessen nyomni az 50-60-80W-ot, legyen irdatlan gőzmennyiség. Az akku terhelése, a minőség, a forrósodás ezek mind mellékesek.

5 kedvelés

Divat lett sajna. Megveszed, ha nem jó, úgyis cseréled. A nagy számok törvénye alapján arra mennek, amerre a vásárlók igényei… Eregessünk mán tíztizedes felhőzetet mer az a jau… :wink:

7 kedvelés

És erre is van egy elméletem! :rofl: :rofl: :wink:
Sajna pont ezt látom a munkám során is. Tojunk a józan észre, ha mályvaillatú rágótablettát kíván a vásárló, azt kap.
Épp most sikerült elbaszarintani egy eddig iszonyat jó olivaolajat, mert a kedves divatmániások fémdobozban akarták látni… Megkapták. Hát fasza lett. Az, hogy az olaj borzasztó ízű lesz nem számít. Az a lényeg, hogy jól mutasson a konyhában a polcon… :wink: Ugyan nem vape példa, de az elv ugyanaz szinte.

8 kedvelés

Szia,napi szinten melóban használom ezt a tankot. Nincs vele rossz tapasztalatom. Nálam kizárólag alien clapton van benne kanthal,vagy NI80. Mivel melóban a kanthal van,ezért 90%-ban az van benne. 3-as magra tekerve. A tekerések száma nálam mindig annyi,hogy a coil olyan hosszú legyen,hogy a lábak lefogatása a csavarokhoz essen. Ne kelljen széthúzni. Nem tapasztaltam még azt,amit leírtál ennél a kazánnál,de úgy gondolom hogy lassan szívhatod. Esetleg a vatta lehet kevés. Másik hiba lehet a nem megfelelő érintkezés. Csavarok fellazultak,vagy az 510 pin nincs meghúzva. Ha leveszed a tankot a modról az 510 pint kiveszed,akkor a build deck szétszedhető. Néha nem árt így szétszedni és kitakarítani. Szerintem nézz rá a coil lefogató csavarokra és az 510 pinre,hogy elég feszesek-e. Még egy hiba lehet ennél a tanknál: a coil lefogatása után a coil lába kilóg a csavar alól és hozzáér a kéményhez. Ezt is érdemes megnézni,bár amikor ez van,akkor ezt a tankot szinte össze sem lehet rakni. Van itthon tartalékban is egy ilyen tank,ha szükséges megépítem és küldök képeket. Ja…a levegő nyílások közepére próbáld állítani a coilt.:slightly_smiling_face:

2 kedvelés