Egy elszívhatatlan liquid utolsó utáni esélye

Bizonyára mindannyiunk, de az biztos, hogy a legtöbbűnk járt már úgy, hogy a bekevert liquid illata finom volt, ám mégsem lehetett elszívni. És bizony, még a legolcsóbb is drága, ha végül a lefolyóban végzi. De mi van akkor, ha mégis fel lehet még használni.
Erre a következő ötletem támadt, hogy ezeket a liquideket be kellene tölteni egy Ambipur párologtatóba. Ott hasonló az eljárás, mint az eciginél, hiszen egy alsó tank szekcióból szállítja fel a lét egy vatta segítségével, és elektromosan párologtat.
Szerintetek működőképes?

5 kedvelés

Érdekes gondolat. :slightly_smiling_face: Szeretem mikor kreatív vagy. :blush: De félő, hogy a VG mivel síkos, zsíros, rá fog tapadni a bútorokra. :thinking:

4 kedvelés

Szeretem, amikor nem csak én gondolkodom! :blush:

3 kedvelés

Igen, működőképes! Én nem elektromos párologtatóban próbáltam (arra nem vitt rá a lélek).
Radiátorra, fűtőtestre tehető egyszerű műanyag párologtató edényben adja az illatot.
Normál párologtató (gyertyamécses) esetén is kiadja az illatot.
Vízzel hígítva persze. illetve én hígitottam rajta.
A zsíros lerakódást nem tapasztaltam, igaz, nem is nyomtam vele órákig. :grinning:

3 kedvelés

Viszont csatlakozva Kingához, a “tankos” dugaljba csatlakozó szerkezettel nekem alapból az a gondom, hogy a “porlasztás” hol ilyen, hol olyan… Még a sima “patron” esetében is gyakorta súroljuk a műanyagot a lerakódás miatt.

3 kedvelés

Ez szerintem függ attól is, hogy mivel párologtatod majd. Biztos van olyan alsó határ ahol úgy párolog a liquid, hogy nem fog a fellegekben szállni. Akkor viszont belegondolva, már nem biztos, hogy rá is tapad a bútorokra. :thinking:

2 kedvelés

Lehet, hogy a wc-ben kellene kipróbálni, ott általában kevés a bútor… :joy:

3 kedvelés

A wc megfelelő. Egy garázs vagy egy sarok a konyhában is megfelel. Ne kövesd el azt a hibát, hogy ismeretlen párologtató szerkezetet pl a fürdőben próbálsz ki, mert ugye, ott mi baj lehet. Én is csak úgy hallottam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Igaz, saját magamtól. Egy tárolókosár teljes tartalma ment a kukába gyakorlatilag…

4 kedvelés

Tehát tapasztalatból hallottad… :joy:

1 kedvelés

Igen. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Azóta nincs ellenőrizetlen aromatizálás :grinning: :grinning:

1 kedvelés

Én simán teamécseses párologtatóba rakom vízzel hígítva. Vagy egy tálba vízzel higítva a konvektorra. Kézműves kis kék tányérszerű baxácska,a közepén likkal füstölőnek. Nem a kutya tálja melegszik a con-vectoron :smiley: .

2 kedvelés