Eddig még soha, de most kipróbáltam a TC-t 😁

Sziasztok!!!

Eddig soha nem éreztem késztetést, hogy kipróbáljam a temperature controlt, röviden TC-t.
Én is mint általában a többség VW-ben, vagyis teljesítmény módban használtam a készülékeim. Nem is tudom milyen indítatásból, de gondoltam egyet és egyébként is SS316 huzalt használok, valamint TC-re is alkalmas a modom, háááátttt kipróbáltam milyen… :stuck_out_tongue_winking_eye:

A TC-ről írt egy kis infót @Tibor_Varga itt:

A hőmérséklet-szabályozás alapelve egyszerű.

Ahelyett, hogy a mod által feszültséget vagy teljesítményt választanád, beállíthatod azt a hőmérsékletet, amelyen a porlasztót, tekerést működtetni akarod. Már ha van TC mód a mododban. :blush: Amikor megnyomod a tűz gombot, a mod figyeli a hőmérsékletet, és automatikusan beállítja az “áramot”, hogy a tekercs a lehető leggyorsabban felmelegedjen erre a hőmérsékletre, majd tartsa ott.

Végül is a tekercs hőmérséklete hatalmas hatással van a gőz ízére. Erre én is csak most jöttem rá, hiszen eddig nem próbáltam a TC-t. :yum:

JOBB A HŐMÉRSÉKLET-SZABÁLYOZÁS, MINT A VÁLTOZÓ TELJESÍTMÉNYŰ MÓD?

Amikor először kezdjük a gőzölést, a legtöbb egyszerű eszköz alapértelmezetten teljesítmény és feszültség kibocsátással rendelkezik, avagy lehetővé teszi az egyszerű felhasználói beállítást Watt vagy Volt-ra. A kezdetekben a változó teljesítményű (VW) funkció a szokásos gőzölési mód. Ez meglehetősen egyszerű elv. Alacsonyabb teljesítmény (magasabb Ohm) hűvösebb, kevésbé sűrű gőzt, nagyobb teljesítmény (alacsony Ohm) pedig melegebb, terjedelmesebb gőzöket eredményez.

Ha a VW módra gondolunk, a legjobb elképzelni egy olyan autót, amelyet csak úgy lehet előre mozgatni, hogy a pedált egészen a padlóig nyomjuk. Két választási lehetősége van: gyorsítson előre teljes sebességgel, vagy vegyük le a lábunkat a gázról és akkor nem gyorsul. :blue_car:

De vajon melyik a jobb, TC vagy VW???
Erre nincs egyértelmű válasz…

A TC-s párologtatással kapcsolatos pozitívumok számosak. Az alapötlet a TC-vel az, hogy beállítjuk a kívánt hőmérsékletet, és a mod elvégzi a többit. TC üzemmód a modunkban mindent -menet közben- belülről beállít. Ez megakadályozza, hogy a vatta és a tekercs túl meleg legyen, mint az általunk beállított hőmérséklet. Ez viszont segít megelőzni az égett vatta ízt és a száraz “mellkasonütést”. A TC még a telítetlen (leves nélküli) tekercsre történő száraz égetés sem pörköli meg a vattát. Ez annak köszönhető, hogy TC üzemmódban a mod felismeri a kívánt hőmérséklet elérését, és csökkenti az energiatermelését az égési pont alá. :crazy_face:

A felhasználó a hőmérsékleti határt, jellemzően
100 ° C és 315 ° C között, valamint
215 ° F és 600 ° F között választhatja…
Ezek az értékek bizonyos modoknál eltérő lehet.

Az én esetemben is volt próbálgatás, mire megtaláltam nekem melyik a megfelelő!!!
Itt látható, hogy mekkora ellenállást, mekkora Watton és milyen hőmérsékleten hajtom…
Azért még kísérletezgetek vele!!!

A TC mód másik pozitívuma, hogy általában kevesebb akkumulátort és kevesebb levest fogyaszt. :grin: Folyamatos tüzelésű teljesítmény üzemmódban a tekercs fokozatosan felforrósodik. Ennek eredményeként az optimális hőmérséklet meghaladhatja a jó és kellemes gőzölést, és túlmelegítheti a tekercset. A TC módban csak annyi energiát használunk fel, amely a tekercs meghatározott, állandó hőmérsékleten tartásához szükséges. Ezen hőmérsékletet nem lépi túl!!!

Viszont, a TC mód másik óriási előnye az általános védelmi biztonság. Amikor egy VW modon gőzölünk, a tűz gomb megnyomásával meghatározott mennyiségű energia kerül a porlasztóba vagy a huzalunkra, legyen az már túl forró vagy sem! Ha elég nagy teljesítményre van állítva, akkor a VW mod egy hibás tüzelésre a zsebedben vagy a táskában könnyen veszélyesen felmelegítheti a tekercset (mondjuk a legtöbb modban van már túlfeszültség védelem, de azért megemlítem). A TC üzemmód viszont védelmet nyújt ez ellen méghozzá úgy, hogy a porlasztót a kívánt hőmérsékletre hozza, majd lecsökkenti az energiakimenetet az optimális kimeneti hőmérséklet fenntartása érdekében.
(Jajjjjj, ez egy kicsit kacifántos lett… :grin:)

Eddig csak pozitívum volt, viszont a TC üzemmód legkézenfekvőbb negatívuma, hogy nem akármilyen huzalt lehet hozzá használni, mert a TC mód összeférhetetlen egyes huzalokkal, beleértve a rendkívül népszerű kantalt. Csak a nikkel, a titán és a rozsdamentes acél (SS) huzalt támogatja. Tehát bár az általános gőzölési élmény sok szempontból jobb lehet, nagyobb fokú kényelmetlenséget okozhat egyes felhasználók esetében a kedvenc huzal használatának mellőzése.

A végére pedig használat közben egy rövidke prezentációs videó…

Egész napos TC használat tapasztalatai csakis pozitív számomra!!! Mivel nekem az íz fontosabb a gőz mennyiségnél, így azt kell mondanom, hogy TC esetén jobban előjönnek a finom ízek és ezt komolyan mondom!!! :star_struck:

Köszönöm, hogy elolvastátok…
Gőzökben gazdag szép napot!!! :sunglasses:

28 kedvelés

Szuper kis írás, jó volt olvasni, tökéletesen egyet értek veled, én is nagyon szeretem, igaz én egy dotmod aio podot használok amibe SS316 pori van!Párszor már megmentett a beégéstől, mert letiltott! Ha rászánom magam egy klassz kis mtl tekerős kazánra tuti abban is a SS316 fogom használni! :handshake:

7 kedvelés

Nagyon király lett @Huszi ! :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Sziasztok!
Remek kis összefoglaló lett @Huszi .:clap:
Már én is próbálkoztam a Tc-vel, nekem annyi + nem hozott. Jobb kedvelem a vékony huzalokat, most talán pár hét és megjön az SS316 30Ga-s huzal, azzal megint megpróbálom.
Szép estét.

6 kedvelés

Remek összefoglalt téma és tanulságos :fist_right::fist_left::handshake:

5 kedvelés

Érdekes írás és hasznos. Én eddig mindenhol azt olvastam, hogy a tc-nek mtl esetében nem sok haszna, az a dl-hez jó, de akkor mégsem? Mondjuk a legtöbb mod tc képességét is sokszor megkérdőjelezik, mert ugyan van benne, de kevés mod tudja állítólag jól csinálni. Ami meg tudja az jellemzően a drága panaeles cuccok, dicodes, dna, yihi, szóval nem a vaporesso kategória. Állítólag, amit a dl-esektől hallottam.

5 kedvelés

Sziasztok! @Huszi köszönjük a részletes beszámolót! Én is próbálgatom, viszont az ss huzallal nekem furák az ízek, annyira nem tetszik.

3 kedvelés

Köszi mindenkinek!!! :grin:
Egyébként kipróbáltam, hogy mi a helyzet akkor ha a vattába tényleg nincs leves, szárazra szívtam a tankot!!! Tényleg nem pörköli meg a vattát és egyébként az ízek sokkal élvezetesebbek számomra…
@Szabolcs_Sebestyen én is jobban szeretem a vékony huzalokat, TC módban most 28ga SS316 tettem.
@Ispy egyébként, Mtl-ben próbáltam és tökéletes. Aki azt mondja hogy Mtl-ben nincs értelme, azt megcáfolom!!! Valamint egy ksl vapor moddal tettem mindezt, ami azért tudjuk nem egy dicodes… :smiley:
@Andras akkor már csak a nikkel marad. :blush: A titánt nem javaslom…

7 kedvelés

Igen a nikkellel még teszek egy próbát. Egyébként jó dolog ez a tc, én is szárazra tudtam szívni a vattát anélkül, hogy megégett volna. A dohány kivonatokat szívtam most tc-ben, és az ss huzal adott egy olyan mellékízt, ami nem tetszett. Majd ezt is próbálom még azért más ízekkel :slightly_smiling_face:.

6 kedvelés

Hali​:grin:Én is mtlben tcztem,berserker mini 1.5 v.Mivel a fém palástal használtam,nem láttam mennyi lötyi van benne és a tc erre tökéletes volt​:joy:Ss316 30ga huzallal használtam egyébként,és tényleg finomabbak voltak az ízek…

5 kedvelés

A nikkel huzallal azért vigyázzatok.:slightly_smiling_face: Én egyszer vettem próbára, és nagyon, de nagyon alacsony az ellenállása.:slightly_smiling_face:
Csak viszonyításképpen egy-két adat. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Remek beszámoló lett!
Én is csak megerősíteni tudom,Kayfun Lite-al tc-tem tavaly sokat,remekül tudtam kontrolálni vele a gőzök hőmérsékletét,ezáltal nem csapta szét a meleg az ízeimet,szintén ss316l huzal,persze beszerelés után azonnal megedzve hideg vízel​:+1:

7 kedvelés

Szia Szilárd! A hideg vizes edzést milyen okból szoktad alkalmazni?

3 kedvelés

Szia @Andras_Barton ,az a helyzet,hogy láttam anno valamelyik you tubernél és kipróbálltam aztán a tapasztalat az lett,hogy már az első építésnél is alkalmazom nem csak a használt coil-ról a koksz eltávolításra,mert mintha betörődne tőle,meg ha jól belegondolunk az ember ezzel edzi is a huzal felületét és nincs az a 1/2 nap kell neki mire adja az ízeket feeling,hanem egyből adja a friss tekerés is,de ez lehet mánia,megszokás(már vagy 1/2 éve,ha nem több így járok el), azt hozzátenném,hogy csak ss huzalt használok!+semilyen fémes ízt nem érzek az ss huzaloknál,lehet pont ennek köszönhetően!

6 kedvelés

Köszönöm szépen :slightly_smiling_face:! Majd kipróbálom én is :slightly_smiling_face:.

5 kedvelés

Szívesen​:+1:minimum 2 x alá dugom a hideg víz alá az új tekerést izzítva,nem finomkodok vele,bírja az ss,ni80-al nem tenném​:slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Sziasztok.
Ezt én is kipróbálom!
Az SS, és Kanthal huzaloknál én is érzek kis fémes ízt, ami az Ni80-nál nincs.
Kösz a tippet!

6 kedvelés

Ezt 3n is el fogom játszani. Kíváncsivá tettél! :slightly_smiling_face: Pláne, hogy nemrég két kedves barátom is kaptam SS huzalokat.:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Közel 2 éves a mod létére meglepően jól és pontosan működik a tc-je,ami jól jön most ennél a Zest rta-nál​:slightly_smiling_face:
IMG_20210424_193551

10 kedvelés