Dohányzás - Elfbar

Sziasztok !

Elég régóta dohányzom már, de ideje lenne leszokni, vagy legalábbis a leszokáshoz vezető útra lépni. Próbáltam már az elektromos cigit (csak egy egyszerűbb és olcsóbb Joytech termékkel) és az iqos termékkel is. Nem jott be egyik sem. Az ecig valamiert nem adta azt az erzest mint a dohanyzas, az iqos pedig rettenetesen büdös kokurica ízű nekem. Most viszont szembe jött velem az elfbar. Egyszerű, gyors nem kell mókolni vele. Viszont lenne pár kérdésem.

1. Szíváskor vagy legtöbbször a gőz kifujásakor kicsit megkapja a torkom és rámjön a köhögés tőle. Ezt máshogy kellene szívni mint a cigit ? Igazábol csak sárga multifiltert szívok ami másnak agyhorpasztó mert erősebben kell valamivel szívni. Lehet kissebb slukkok kellenének ?

2. Sok helyen olvasni az ecigirol hogy tüdőtágulást okozhat vagy vizesedést. Persze értem sokan le akarják húzni de érdekelne a ti velemenyetek is.

3. Szívás után mintha a nyelvem végén-torkomban még ott lenne az édes aroma, amitől olyan mintha köhögnöm kellene, vagy csak azért köhögök mert szokatlan ? Ezek az édes ízek másak mint a dohány.

4. A nikotin. Rengeteget gondolkodtam hogy 2vagy 5%-os kellene, ez pontosan mit jelent ? Vagy hogy hasonlítható ez egy sárga multi dohányhoz ? (Azthiszem a sárga multiban nikotin: 0,3 mg. //Miert nem írjak mar a dobozon ??//). Ugye ezt egyszerűbb többet szívni és nem akarom a nikotint tulzásba vinni.(bár van egy olyan érzésem ez a 2% nagyon kevés)

5. az elfbar eldobhato, legalabbis ez az 1500as amit én használok…na de hova ? :slight_smile: Kétlem hogy simán a kukába. Azért ez is érdekelne.

-bár írtam az elején hogy volt már joytech elektromos cigim és talán furcsák lehetnek ezek a kérdések utána, de akkor se értettem hozzá (pont ezert jo az elfbar), de ezekre a kérdésekre tényleg szeretnék választ kapni mégha butácskák is. Egyébként sajnos mellette még cigizek, mert nem érzem azt a cigi helyettesítő érzést, de ha rágyujtok viszont érzem hogy minek mert nem ad tobbet az elfbarnál.

Az utolsó ami még érdekelne miért nem annyira elterjedt az elfbar ? Lagalábbis az én társaságomba/munkhelyemen senkinél nem látom. Van valami bibi a dologban ? Vagy csak mert nem kapható dohányboltokba ? Szinte csak kéztől lehet venni eredeti qr kodos termékeket amik fele annyiba kerulnek mint az online bolti termékek, de egyébként szinte minden érdekelne az elfbarral kapcsolatban, pozitív és negatív vélemény is.(csak az "eldobhatóról’)

Köszönöm előre a válaszaitokat. :slight_smile:

3 kedvelés

Szia!

Habár sohasem volt szerencsém az Elfbar-hoz, vagy más hasonló eldobható termékekhez, azért igyekszem megválaszolni a kérdéseidet (nem biztos, hogy minden válasz 100%-osan helytálló vagy tudományosan megalapozott).

1. Elvileg az Elfbar is hasonlóan a szájból tüdőbe alapelven működik (mint a cigi), de ettől függetlenül egy kicsit mégis máshogy kell szívni mint az analóg cigarettát. A köhögés minden átszokni akaró / átszokó esetében előfordulhat (szerintem annó nálam is volt).
  2. Mint ahogyan írtad, hogy sokan megpróbálják lehúzni (telitalálat). Nem mondom, hogy nem okozhat, de gondolom ahhoz napi szinten egy vödör liquid elpárolgtatása kellene.
  3. Nem hátrány, ha még utólag is érzed az ízeket. Papírforma szerint az Elfbar és a hozzá hasonló opciók nem “köpködnek” , de azért kérdezz rá vagy mutassa meg valamelyik ismerősöd hogyan is kellene megfelelően szívni (a jó technika nem hátrány, ráadásul a kérdés ingyen van :slightly_smiling_face:). Igen az édes ízek mások mint a dohány.
  4. Ha túlzásba viszed azt úgy is meg fogod érezni, hányinger szédülés stb. kíséretében (nikotin mérgezés tünetei, nálam is volt hasonló az elején), ezt idővel érezni fogja a szervezeted és azt mondja, hogy állj! Ha jól tudom akkor ezeket az eldobható megoldásokat igyekszenek úgy megcsinálni, hogy a megfelelő nikotin erőssége meglegyen az éppen áttérni vágyók miatt.
  5. Én a veszélyes hulladék tárolót mondanám, de lehet van erre rendszeresített technológia (bár gondolom valaki pont lesz…a).

Azért nem látod ezeket annyira sűrűn mert nem kicsit környezetszennyező és a hardcore vaperek emiatt nem is szeretik, ellenben átszokó / átszokni vágyóknak az egyik legjobb választás lehet, hogy belekóstoljanak “az ízes felhők csodálatos világába”.
Remélem valamennyit tudtam segíteni. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Valaki nálam okosabb javítson ki, ha tévedek, mert csak kutyafuttában olvastam utána… :slight_smile:

A liquidcity oldalán kattintottam gyorsan egy Elf bar-ra. Ott azt írják, hogy a 2%-os azt jelenti, hogy 20mg/ml nikotinsó van benne. Annyi nekem akkor is bőven elég volt, amikor frissen hagytam abba a töltött cigi kettesével szívását.

És ha a 2%-os tényleg 20mg/ml, akkor az 5%-nak 50-esnek kell lennie. Szerintem nekem attól már lerepülne a fejem. Az olyanoktól kapnak a kamaszok nikotinmérgzést a játszótéren. Boltban/webshopban pedig azért nem találsz az 5%-osból, mert az EU-ban (?) 20mg/ml a max.

5 kedvelés

Jól tudod. Én is kaptam 5%-os azaz 50mg-os eldobhatót. Egyet szívtam bele, és majdnem felköhögtem a tüdőmet.

3 kedvelés

Ebből kellene cigiszerű használattal óránként 10-14 sukk…ha tényleg ilyen dögerős.

2 kedvelés

Még az volt a szerencsém, hogy ezekben nikotin só van. Nekem már a 6mg freebase alap is szívhatatlanul erős kategória :sweat_smile:.

2 kedvelés

Na igen, de ezt el is kéne magyarázni a polgárnak, ami manapság maximum csak egymás között történik meg, mivel nagyon más lehetőség nincs erre. :slightly_smiling_face:
És a szívás (nem nevet! :grinning:) technikáját is.

2 kedvelés

Kipróbálásra ok lehet. De én az 5%-tól tartózkodnék, szerintem az indokolatlanul erős. Ha nem “tetszik” annyira, mint a cigizés, akkor az nem a túl kevés nikotin miatt lesz.
Ahogy már előttem is írták, általában a torokhatás (hiánya) a bűnös, mert az a niksóknak nincs. Az eldobhatókba pedig csak azt raknak, legalábbis én csak olyannal találkoztam még. Nekem ezzel nem volt gondom, miután kitapasztaltam, hogy milyen ízek jönnek be.
Az elején az segített, hoy úgy kezeltem a gőzölést, mint a cigit. Ez mára megváltozott, mert már egyáltalán nem kívánom a cigarettát, de az első két kis podommal még szépen kijártam az erkélyre, vagy lementem a ház elé, illetve igyekeztem kb ugyanannyi időt tölteni vépeléssel ezeken a helyeken, mint a jó töltött cigivel tettem előtte :smiley:

2 kedvelés

Akkor úgy érzem jól döntöttem a 2%-os mellett. Viszont így utánajárva még ez is soknak tűnik nekem. Azaz, azt olvastam a cigiben lévő nikotint 30-al kell szorozni és kb úgy jon ki, hogy milyen mennyiségű kellene e-cigibe. Azaz 0,3*30 =9mg-al(sárga multi) Azaz ez a 2% (0,20) talán sok is…ha mondjuk teljesen átállnék ebben az esetben, munka kozbe durvan egy szálnyi vape plusz delután/este random. Akkor még rosszul is lehetnék tőle ? Ez az egyetlen dolgog ami az elfbe zavar jelenleg.

2 kedvelés

Felejtsd el ezt az elfet, vegyél egy sima kis egyszerű podot, valami lötyit és kész. Olcsó, ki tudod próbálni, ha kevés a nic emelsz, ha sok csökkentesz, ha meg bejön lépsz feljebb.

7 kedvelés

Nem fog elvinni a mentő. Én legalábbis mindig hamarabb éreztem úgy, hogy ok, ennyi elég lesz, mint hogy bármi bajom legyen.
A nyári, hétvégi, nyaralóban pálinkázásokhoz viszont soha nem (csak) a 20millis löttyöt vittem, mert nyilván egy idő után nem bízhattam a saját zsibbadt érzékszerveimben. :slight_smile:

5 kedvelés

Vót ilyen?! :thinking::grinning:
Amúgy annó ilyen összeröffenések alkalmával a cigit is “rágtam”, és bizony a gőzök is sűrűbben repkednek, szerencsére csak egyszer futottam lesre (az nem volt valami jó, de gyorsan kihevertem) a túlzott gőz bevitelével. Bizony az a fránya alkohol már csak ilyen. :grin:

2 kedvelés

Nekem sajnos pont ezért tetszenek ezek az előre elkészített dolgok mert semmit nem kell velük próbálgatni, cserélgetni, töltögetni. Sajnos ha ez “igénytelensegnek” számít akkor az vagyok ebben a témában. :grinning:

1 kedvelés

Ennek viszont az a hátránya, amiért most pont itt vagy. :grin:

3 flakon tartalmát összeönteni azért nem egy időrabló feladat, de ha ennyire nem számít, akkor vehetsz kész levest is, azt is csak bele kell tölteni. (arról, hogy ez az egész elfbar mekkora egy igénytelen környezetszennyezés, most nem fogok papolni, nem te tehetsz róla).

Én magamnak tekerek, keverek, de szintén az igénytelen tábort erősítem, se időm, se energiám kísérletezgetni, nem igazán izgat mennyire jó az íze vagy sem, ha nagyon ótvar kiöntöm, ha szívható elszívom, kész. A nikotint kell egyszer belőni, de a 2 opció amit az elfbar kínál nem túl rugalmas. Egy porlasztós tanknál meg legalább nem az egész készüléket dobod ki, hanem csak a porlasztót.

De te tudod. :+1:

7 kedvelés

Nem akarok negatív propagandát, de pl. a Facebook is töményen hemzseg az Elf-et és társaikat ezerszámra kínáló kufároktól. Nem kell keresgetni, minden csoport feldobálja. Nagyon broki megoldás, a szeméttelep miatt, amit generál…spec én bojkottálom.
Ellepték a fészes ecigi csoportokat is. Mintha elég lüttyő nem lenne rajtuk kívül is itt…

3 kedvelés

Az a baj ezekkel, hogy újratölthető lítium akkumulátor van bennük, és a jelen helyzetben óriási nagy luxus és pazarlás ezeket egy használat után csak úgy kidobni. Egy pod ugyanilyen egyszerű tud lenni, max fel kell tölteni liquiddel.

7 kedvelés

+1 a POD mellett, ha már ilyesmiben gondolkodik valaki. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Elfbar = kapu drog

• Egyszerű és menő, könnyen beszerezhető.
  • Válaszd a maxi adagot!
  • Vegyed csomagban, úgy olcsóbb és soha többet nem kell gondolkodnod, mire költsd a pénzed!
  • Hát persze hogy nikotinra!!!

Nagy ötlet volt rászoknom, de ez az “ügy” nem személyes:

Pl.: Akik nem látták a filmet és még nincsenek itt a fórumon, majd megnézik ha majd itt lesznek… :thinking:

5 kedvelés

Bocsánatot kérek a kirohanásomért!
Az Elfbár mint jelenség hozta ki belőlem, de nem erre a post-ra válaszol.

Eszembe jut, hogy a cigire rászoknom milyen, menőnek éreztem '92-ben: :star_struck: :metal:

…most már büdös, undi, ódivatú. “Analóg” egy “digitális” világban.

Az új megfejtés az Elfbar és az IQuS. ("okos"dohányzás) Nem büdös és már szinte nem is bagózás.
Mutatóban van benne a dohány(?) úgy hogy áztassuk meg nikotinnal. Nem füstől eléggé, áztassuk be VG-vel. De akkor mitől lesz íze??? Esetleg áztassuk meg egy kis PG-vel amiben aroma van. Kész.
Sőt! Ha a 4cm dohányt(?) is kihaggyuk és elnevezzük Elfbar-nak? Az se baj ha nem is dohány ízű. Legyen minden ízű is. Legyen eldobható mint az analóg…

Ha csak tiszta dohánylevelet lehetne árusítani, hol maradna az extraprofit??? :money_mouth_face:

Péter, ha még nem vagy teljesen függő, nem késő lejönni róla! Ha már behúzott a nikotin, akkor ahogy @Ispy írta, válassz inkább egy Pod-ot és szabályozd magadnak az adagot! :index_pointing_at_the_viewer:

Én is így lettem “e-cigis” és itt a Vaperinán megtaláltam hozzá minden segítséget. :vaperina: :+1:

9 kedvelés

Te tudod…habár nem vagyok benne biztos, hogy kb 2hetente, egy mozdulattal kicserélni egy porlasztót és naponta megnyomni egy flakont macerásabb lenne, mint állandóan Elf utánpótlást veszegetni, izgulni, hogy kibír-e még 1 napot, veszélyes hulladékos kukázni ésatöbbi. :slight_smile:
Próbáld ki, senki sem tilthatja meg, és ha ráérzel, hogy milyen jó nem cicgiszagúnak lenni, akkor kezdj el itt nézelődni, mert rengeteget lehet tanulni. Általában nem ilyen harapósak itt a nénik és bácsik, de eldobhatós villanycigi fanokat itt nem nagyon fogsz találni, az okokat úgy látom, elég részletesen ki is fejtették az elmúlt pár órában. :smiley: (igazuk van, by the way)
2havi adag árából szerintem már elég tisztességes dolgokat lehetne vásárolni. Abban pedig nagyon szívesen fog segíteni neked mindenki itt is.

3 kedvelés