Desszert dohányos ízek

Szia Huszi! Véletlenek folytán most sikerült összehozni egy jó kis mogyorós dohány ízt. Történt az ugyanis, hogy lusta voltam vattát cserélni az egyik kazánomban, és három különböző ízt szívtam belőle :sweat_smile:. Már csak az arányokat kell eltalálni. Remélem sikerül, mert a trehányságomnak hála, tényleg nagyon jó íz született :grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes::grinning_face_with_smiling_eyes:. Ha összejön küldök kóstolót :smiley:.

5 kedvelés

Ezekre esett a választás, egyáltalán nem bántam meg!!! Mind nagyon finom… :yum:

8 kedvelés

Köszi a beszámolót!!! Egészségedre! :grinning:
Basszus, a “Mama” meglátta a Ginát, most hallgathatok, pont azt felejtettük el… :grinning:

4 kedvelés

Szia. Örülök, hogy még “él” a téma.
Egy kérdésem lenne, örülnék ha tudnál segíteni.
Már többször olvastam, hogy a dohányos aromák kokszolnak.
Ez konkrétan mit jelent? Tényleg kivégez 1-2 tanknyi liqvid egy porlasztót?

1 kedvelés

Szia Sándor.
Nem feltétlenül kokszolnak jobban a dohányos aromák. Vannak gyártók akiknek az aromái, igen nagyon kokszol. Ilyen a Big Mouth is, pedig nem is dohányos. Úgy veszem észre, hogy a K Flavour aromái jól bírják!!! Nekem azért 2500-3000 puffot simán bír, ez kb 20ml mtl-be. Azért én szeretem ha tiszta, így 2 naponta tuti a vatta csere… :wink: Egyébként a koksz az ami a tekerésre ráég és a vatta is sötét barnává válik.

5 kedvelés

Köszönöm a gyors választ.
Igazából két dilemmám is megoldódott ezzel.
Eddig csak Big Mouth aromákat használtam, így világos lett, hogy a másnál 3 hetente cserélt porlasztót én miért csak 10 - 12 napig tudom használni :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Szia! A dohány kivonatok tudnak nagyon kokszolni. Ezeknél valóban 4-6 ml után már csere érett a vatta és a tekerés is, mivel leégetni sem egyszerű, úgy rá tud rakódni. A többi dohányos arománál ahogy @Huszi is mondta, gyártó függő, én is használok olyat, amivel nagyon jól bírja a porlasztó.

5 kedvelés

Én a Garrisont próbálom, nagyon finom. Sajnos a Grace’s secret épp nem volt készleten, amikor rendeltem, azt majd a kövi alkalommal :slightly_smiling_face:.

5 kedvelés

Én a magam 9-12 wattjával hosszan elketyegtem és elketyegek velük is. :wink: A porlasztóhasználat is csak akkor volt vészes, amikor a teljesítményhatár maximuma felé jártam.

5 kedvelés

Az Inawera dohányosak sem kokszolnak.

5 kedvelés

Az egyik porlasztót 7-11 között, a másikat 10-15 között hajtom. :wink:
A valóságban 9 és 13 watton.
Jöhetnek a dohányos aromák.

3 kedvelés

Köszi. Jövő héten rendelem is.

3 kedvelés

A 7 Leaves és a Latakia aromákat kóstoltam eddig. Mindkettőt 3%-ban kevertem, 70/30 gőzbajnok 6mg nickel.

3 kedvelés

Szia Attila! Hamarosan rendelnem kell majd aromákat, és nézegetem én is az I Dieci sorozatot a K Flavour Company-tól. A leírásban 20%-os keverési arányt ajánlanak. Te maradtál ennél, vagy esetleg hígítottál rajta egy kicsit?

2 kedvelés

Szia András.
Én úgy csináltam, hogy a 10ml aromát beleöntöttem egy 60ml-es flaskába és azt töltöttem fel alappal… Nekem úgy frankó lett. :wink:
A Secondot mindenképpen kostold meg!!!

3 kedvelés

Szuper, köszi szépen :slightly_smiling_face:! A Secondoval kapcsolatban még bizonytalan vagyok a földimogyoró miatt. Egyelőre a Primo, Quarto és a Quinto van kiszemelve. Az Omerta Woody-ját egyébként 40ml helyett 80ml alappal kevertem be (20ml aromához). Élvezhető, de szerintem ez a maximum.

2 kedvelés

Szia Huszi!
Ha már korábban ígértem, beszámolnék a Don Cristo aromájának az íztesztjéről. Sajnálatosan csak most jött el az ideje, mivel az ízérzékelésem csak mostanában kezd éledezni. Most kb. olyan 70-80% körül tartok, ezért ennek tudatában vedd készpénznek a véleményem (már muszáj volt rákóstolnom, meg nehogy már megromoljon :grinning:). A “szerelék” amiben teszteltem egy dwarw klón gyárilag szerelt AFC-vel, 12W-on, premade coil (MTL fused clapton 1,2ohm Ni80 2,5 mag), 60-40 VG-PG 15%-os keverési arány, több mint 2 hónap érlelés.
Szóval az ízek…Nálam alapvetően inkább a desszertes vonal domborodott ki mint a dohányos. A dohány inkább kifújásnál és elég haloványan, a desszertes íz konstans és erőteljes. A desszert vonal inkább pisztáciás süti, süti dominanciával. 15%-os keverés mellett is inkább az édesszájúak kedvében járt a gyártó (ajánlás szerint 15-20%). Számomra a legnagyobb negatívum az édessége, nem az édesség foka, hanem a milyensége. Konkrétan nálam a klasszikus édesítőszer íze köszönt vissza. Ettől függetlenül nem húznám le, mivel érezhetően minőségi cuccról van szó (hej ha az a fránya édesítőszer íz + a dohány íz kicsit markánsabban megjelenne). De sebaj, a kövi főzésnél majd kissé visszafogom a levesízesítőt…

4 kedvelés

Köszi szépen Ogre a beszámolót, azért részemről is megér egy próbát… :wink:

2 kedvelés

Szia Huszi!
Csak egy kis kiegészítést szeretnék idebiggyeszteni a korábbi Don Cristo aroma beszámolómhoz. Szóval a kb. 3,5 hónapja bekavart leves drasztikus változáson ment keresztül. A korábban sérelmezett édesítőszeres-sütis/dohányos arány 180°-s fordulatot vett. A dohány (inkább fincsi szivar) lett a hangsúlyos, az édeskés pisztácia került másodhegedűsi pozícióba. (Érdekes módon a sorrend is változott. Beszívásnál jön a dohány, kifújásnál a desszert :astonished:).Tette ezt úgy, hogy a desszert vonal megmarad, inkább csak “megolajozza” a szivardohányt. Nálam most át is rendezte a top 3-as listát Bár 3 hónapig érlelni egy levest… hát nem is tudom, igényel némi türelmet, de legalább is némi előre tervezést. Valószínűleg az SnV esetében le lehet redukálni ezt nem kevés időt, csak hát ugye feláras a történet. (Számításom szerint 15%-s keverés mellett, kb. 2x többe fáj az SnV).

4 kedvelés