Csípős, kaparós liquidek

Sziasztok!!!

Hoztam egy olyan témát, ami szerintem mindenkinél előfordult már…

#Vajon mitől csípős, kaparós a liquid, hogyan szüntethető meg???

thinkstockphotos-860681296-e1525682260475-480x270

Velem is előfordul, hogy egy bizonyos liquid csípős. Én ilyenkor az aromára gyanakszom ebben az esetben, viszont van olyan is, hogy az alappal lehet valami, mert bekeverés előtt “megnyalva”, már a nyelvemen érzem a csípős ízt!!!

Sok mindent kipróbáltam már!!!

Short Description:

Frissen kevert e-liquidek esetében előfordulhat némi csípős mellékzamat, kis paprikás utóíz. Ezt hivatott az alábbi módszerek csökkenteni:

Fecskendős, vákuumozás…
Ezzel a módszerrel tényleg jó eredményeket lehet elérni, de elég macerás, főleg 100ml esetében!!! Ez a módszer számomra a leghatásosabb… :grin:

Rázogatás, szellőztetés…
Ez annyira nem hatásos, mert a csípősség tompul, de nem szűnik meg!!! Valamint ezt a tevékenységet naponta többször is meg kell tenni és több napon keresztül… :thinking:

Keverő géppel…
Szintén nem tűnik el teljesen, egész jól tompul a csípősség, jobb mint a rázogatós verzió!!! Némelyik arománál beválik, némelyik pedig nem csípős, hanem inkább elég TH-s… :blush:

Kimondottan erre a célra előállított aroma…
Hiába adagoltam a megjelölt %-ba, még a maximálisan ajánlott mennyiség sem segített teljes mértékben eltüntetni. Nem mondom, hogy nem jó, de ez sem szüntette meg!!! Enyhén érezhető, de annyira nem zavaró… :wink:

#Nekem nincs több ötletem, úgyhogy kíváncsi vagyok, nektek milyen módszerrel sikerül ezt a jelenséget megszüntetni…

6 kedvelés

Sziasztok! Nekem a keverőgép bevált. :slight_smile: A kollégám is hozzám hordja átkeverni a liquidjeit. :joy::joy::joy: A rossz aromán csak kicsit javít, de a csipősséget azt eltűnteti. :slightly_smiling_face:
A jó aromából pedig kihozza a maximumot! :slight_smile:

1 kedvelés

Sziasztok, szerintem a fecskendő vákuumos megoldás a legjobb. Ha jól emlékszem öblítő fecskendő néven van nagyobb fecskendő is. 100 ml-es tuti van.

2 kedvelés

Sziasztok!

Mesélnétek erről a vákuumos cuccról?

Holnap csinálok egy videót róla, mert Blacki videója sajnos már nem elérhető!!! :wink:

5 kedvelés

Sziasztok!!!
Remélem érthető voltam és megfelelően bemutattam… Nem leszek YouTuber, így ilyen egyszerű, mindenféle effekt, aláfestés nélkül teszem fel a videót nektek!!! :grin: Nézzétek el nekem, nem vagyok videó készítésbe profi, de végre van lehetőség videót is feltölteni, így azért könnyebb!!! Köszönet érte @Donat!!! :wink:
Járjatok sikerrel és ne legyen többé csípős liquid…
A gőz legyen veletek!!! Szép napot!!! :sunglasses:

16 kedvelés

Szuper lett @Huszi :ok_hand::wink:

2 kedvelés

Ezt a módszert eddig nem ismertem,de tuti kipróbálom😁köszi szépen😊

2 kedvelés

Huszi, ez fasza lett. Bevallom, én sem ismertem ezt az eljárást. Tudjuk, hogy mi távozik ilyenkor a liquidből bubi formájában?

2 kedvelés

Köszi, próbálkoztam :grinning:
Ha jól tudom, akkor a buborékokkal távozik a savasság, ami miatt csípős. Vannak olyan aromák, amik reakcióba lépnek a nikotinos alappal és ha nem is kimondottan “gázokat termelnek”, de savassá válik és ettől csípős, “paprikás” lesz…

4 kedvelés

Mindenféleképpen ki fogom próbálni. Szerencsére 2 Dvarw mtl kazánom is van, így tudom majd produkálni az “ilyen volt, ilyen lett” próbát… :blush:

3 kedvelés

Érdemes kipróbálni, mert eleinte én is szkeptikus voltam, de bevallom tényleg bevált!!! Nem csak a csípősség tűnik el, hanem még lágyabb íze is lesz a liquidnek… :wink:

6 kedvelés

Úgy ülök itt a monitor előtt miután megnéztem mintha most találtad volna fel a villanykörtét vagy nem is tudom mit :smiley: Megyek is vákuumozni :pray:

5 kedvelés

Én v42 menthollal “vágom agyon” a piros paprikas utóizt :slight_smile:

1 kedvelés

Én nem szeretem a mentolos, hűsítős aromákat :worried: