Az e-cigaretta 200%-al hatásosabb!

Az e-cigaretta története tele van a közegészségügyi ludditák hazug támadásaival. Az utóbbi időkig ezek közé tartozott a leszokás támogatásként való felhasználás megítélése.

11 kedvelés

Mennyivel olvashatóbb ezzel a betűvel :slight_smile:

4 kedvelés

A cikk tök jó, de nekem lenne egy kérdésem.

"A kérdés csak az hogy az UNIO hogyan fogja szabályozni a füstmentes termékeket, mennyire fogja támogatni ezek elterjedését, illetve mennyire fog ezeknek a törekvéseket keresztbe tenni a WHO."

Tagadhatatlan ez a dolog, hogy szépen belerúgtak. EU szinten a szabályozás lehetne kicsit jobb, de megnézve a Franciákat, majd aztán Magyarországot, ahol idő kérdése, hogy az IQOS termékek is csak dohányboltban lesznek elérhetőek. Az EU húzd meg, ereszd el szintű szabályozást vezetett be.
Szépen a tagállamokra hárítva a feladatot. Az EU érve elfogadható a szabályozási oldalról, hogy ismeretlen a hosszútávú hatása. Azt meg mindenki döntse el maga, hogy ez mennyire igaz, vagy sem.
Szerintem itt mindenki látja, hogy az e-cigit hogyan kezeli Magyarország. Ha nikotions alapot rendelek Horvátoktól, vagy a Szlovákoktól, azt ők virágzó feketepiacnak hívják.
Szóval, az én kérdésem az lenne, hogy miért a WHO-ra, és az EU-ra mutogatunk az állam helyett?

Mielőtt váltottam volna e-cigire, a sajtóból származó rémhírekkel összefutottam én is. De soha nem volt rám hatással. Maximum addig volt rám hatással, amíg olvastam. Egyszerűen azért, mert a meghalt 2 ember, majd a cikkben ott, hogy eddig összesen ezzel együtt 4 ember halt meg. Miközben több millióan halnak meg a dohányzás miatt évente. Majd aztán jött a cíkk javítása, hogy a felhasználó volt a hülye. Emlékszem az akkumlátoros hírekre, hogy a felhasználó arcába robbant, meg a franc tudja hol. De az sem rémísztett el. Mert nyilt titok, hogy minden 1.000.000. akkumlátorral megeshet. Ennyi erővel, akkor telefont sem kellene használnom.

Visszatérve a Magyar helyzetre, nekem egy Német, de Hollandiában élő ismerősöm kérdezte pár napja, hogy tud-e venni itt Magyarországon liquidet. Mert eljönne a Balatont megnézni. Így abban maradtunk, hogy inkább hozni fog magával.

4 kedvelés

A Magyar helyzet kétség kívül a legrosszabb az UNIO-ban, de lehetett volna szarabb is, ha hagyjuk. Természetesen folyamatosan próbálunk javítani rajta, de ez hosszú és nehézkes folyamat. Tudom nem vigasz, de lesz és már van is nálunk trébb szabályozás, elég a Német liquid adóra utalni, vagy a Finn teljes tiltásra. UNIO-s szinten a két nagy szervezet melyeknek tagjai vagyunk, az INNCO, ETHRA, próbál elmenni a falig, de ezek a brüsszeli bürokraták süketek és vakok… Itthon várható valami javulás, de nem tudjuk mikor…

3 kedvelés

Ugyehogyugye, köszönöm az észrevételt :slight_smile:

1 kedvelés