Ájkosz és a niki mentes hicc

Sziasztok!
Hetekben kicsit el vitt magával az ördög és gondoltam,mint annó @Vaperina_Kinga is, én is
kipróbálom ezt az ájkosz hicc kombót. Nevét direkt fonetikusan,ellenállás a bagózással szembe, miatt írtam. De jelen fórum se jött volna létre,ha nincs ellenállás :slight_smile: .
Lényeg a lényeg ,az iromány nem is a könnyen elérhető trafikokban kapható hiccekről szól majd,ha nem a jövő héten érkező ,egy teljesen más összetevőkkel,ízekkel rendelkező, ájkoszban is használható töltetekről szól.Igen ,a kíváncsiság , az összetevők ,valamint a füst és a dohány-kátránymentes jövőkép ami miatt ki fogom próbálni. Még amit megemlítenék,ahogy jó magam,gondolom vannak mások is a VAPE felhasználók között,akiknek a szervezetük már annyira nem,vagy csak módjával tolerálják a napi szintű gőzölést. Más és más összetevők,amik mint végeredmény nem olcsó játékszerek a mai világban,akár a leveseket,aromákat,huzalokat nézzük. De az sem megoldás,hogy nem bírom az E cigit,vagy nekem ez kínai minden szinten és inkább analóg. Hmm. Igen tudom,semmi sem kötelező,de ha már le vettük azt a bizonyos " tiltott gyümölcsöt" és bele is haraptunk,akkor próbáljuk meg azt,a lehető leg kevesebb károkozással “rágni”,ami a szervezetünk ellen irányul.
Nem is szaporítom tovább a szavakat,majd jövő héten kiderül,hogy mi is az a ccobato.
Ábiibek!
Bár tudom ,nem egy INDEX által rendezett iromány és nem is VAPE világába illő story,de hát na!
NO szmóók NO kátrány!

U.i.: remélem nem herbál lesz :slight_smile:

Szép hétvégét mindenkinek is, @Vaperina_Kinga -nak is !

Helló Szevasztok Csá!

2 kedvelés

Neked is szép hétvégér. Majd írd meg mit tapasztaltál :blush:

Mindenképp! :slight_smile:

1 kedvelés

Te amúgy az előbb még reggel volt, nem fogtam fel…
Nikotin mentes heets lesz? :flushed:

A hozzáoszlásom az iqos -ra vonatkozik a nic mentes töltetet nem simerem de nem is látom értelmét.

Én magam is kipróbáltam kíváncsiságból az iqos-t.Bár tudtam előre hogy nem leszünk barátok :slight_smile:
Meglátásom ugyanis hogy az iqos csak egy válasz az ecigaretta feltörekvésére.És mint dohányipari szereplő semmivel sem várhatunk mást tőlük mint az elmúlt 40 éveben.
Fentartásokal kezelem így mind az iqos technológiáját mind az ártalomcsökkentésről szóló propagandáját.Csak hogy a legutóbbi dolgot vegyem elő dohányipari szereplőként megvolt a lobby és pénz ,egyedüliként mentesültek az izésítések betiltása alól holott esetükben kevésbé fontos az íz mint esetünkben.Jól zsebbe nyulva még a vho-t is sikerült megszeliditeniük.Ha pedig megszállta volna őket a kisangyal és valóban az ártalomcsökkentés lenne a lényeg egészen más hozzáállás kéne látnunk.Meggyözödésem hogy itt csak a pénz fontos,ha vape irányba mozdulnának az sem a szabad vape élményt jelentené hanem eldobhatós tucatárut.(iqos mesh).Fenti okokból ellenérzésekkel próbáltam ki pár napig.És a tapasztalatok:Dohányzás kiváltására alkalmas,hatása az analóggal azonos de fenntartásokkal kezelendő.Amin meglepődtem hogy megvan benne az a lórúgás nic hatás amit az andalognál érzel amit amonia és más vegyületek segitségével érnek el.(Ebből kiindulva itt is vannak +hatásnövelő anyagok)Használatát akár az elcigarettáznál el kell sajátítani.Nem megy elsőre. De jó alternatíva lehet.Az izek érdekesek de jónak nem mondhatóak a kukorica keményítő használata miatt néha kellemetlen. Illata nem annyira büdös mint a hagyományos cigaretáé hoszú távon azonban nem használnám otthon.Azt azonban nem szabad elfelejteni hogy kinek a gyermeke a dolog.És hogy az alulról építkező vapelésel szembeállított mint dohányipari szereplő nem túl szavahihető és ott van a sok évtizedes kártékony múlt és jelen.

3 kedvelés

@Vaperina_Kinga
Igen,
Pont ez a lényeg hogy dohány és niki mentes töltelt és elvileg glirecin is van benne.
A normál “magyar” hicc nem érdekel!!!
Nem ez miatt fog írodni,saját szubjektív irományom. De kérdem én!! Aki pl 0-al DL ezik,akkor annak sincs értelme.
Akit nem érdekel tovább lapoz,ennyi.

U.i.: gondolom akkor inkább analóg mint ájkosz?!?.

4 kedvelés

Inkább iqos mint analóg. De az irasodat nagyon várom. Ez érdekes lesz. :blush:

1 kedvelés

@Csinos248 Természetesen ártalomcsökkentés szempontjából inkább iqos mint analóg. Irásommal csak arra reflektáltam hogy mint eszköz ,dohányipari szereplőtől származik azok pedig igazat még nem beszéltek soha :slight_smile:

1 kedvelés

@Hajnal
Pont ezért is lesz a NEM dohányipari szereplő ,próba alatt.

1 kedvelés

@Csinos248 Bár mellékes de a gyógyszeripart,gyógyszergyártókat sem tartom különbnek. ( Bioengineering Co., Ltd) Nem akarlak lebeszélni róla csak fenntartásokkal kel kezelni.

Megszületett a “tesztnek” nem mondható,de egy drága próbának elmondható végeredmény.
Külsöre belsőre egy nagyon impozáns terméket kapunk kézbe. Belül, ízektől függően változik a rudacskák elválasztó anyaga ( műanyag vagy papír ) és a szipka rész is.
Ennyi ami a termék javára írható. A negatív észrevételeimet inkább pontokba sorolnám,mert még most is forog a gyomrom és a fejem ettől a nem tudom is mi is ez terméktől.

-nem bírja ki a iqos hevítő idejét,fél úton már égeti
-ízben egy valami ecetes-savanykás borzalom,a jelzett íz nem doninál,hogy ezt a borzalmat elnyomja
-drága
-pattintós golyócska is valami nagyon mű barackos vegyi bomba,romlott-napon hagyott őszilé kb.
-nincs szűrő egység ( összeteker papírka és egy terelő műanyag+szivacs darabka )
Tovább nem sorolnám ,mert már csak a friss emlékek miatt is h@nyok.
Lehet egy kevésbé hevítő készüléknél más a végeredmény,de iqos-hoz NEM jooooo!
Senkinek nem ajánlom! Borzalom !
Ne haragudjatok, de ez tényleg szóra sem érdemes!!!
Köszi a figyelmet!

3 kedvelés

Én kb egy éve kísérleteztem az Iqos-al
A közel 5 hónapos tapasztalat azt eredményezte, hogy gyorsan túladtam rajta.
Elsősorban a rövid hevítési idő azt eredményezte, hogy több heats fogyott belőle mintha analógot szívtam volna. Egy átlagos reggeli kávé elfogyasztása mellett anno max 2 analógot szívtam, ezzel ellentétben heats-ből min. 3-4 fogyott el. A gyártó szerint 5 perc vagy 14 slukk ami valljuk be egy nagy kamu. Magyarán sokkal drágábban jöttem ki mintha analógot szívnék. A kukoricakeményítős bűzről már nem is beszélek hisz ismeretlen környezetben, mindig magyarázkodnom kellett :smiley:
Több levelet váltottam a fejlesztőkkel, hogy ezen hiányosságokon miért nem változtatnak. Ha egy normál vaporiser képes erre az iquos miért nem hisz alapjaiban véve tök ugyan az az elv.
Tartok itthon marok vaporisert amit másra használok, de az csak akkor hevít ha nyomom a tűzgombot.
Nyilvánvaló üzleti érdek ami a mi zsebünket húzza.
Soha többet iqos!

1 kedvelés

Értem a leírt trafikmutyis összefüggéseket és a heets-ek tulajdonságait is ismerjük, DE
Az a pár sor részemről,egy még nem elterjedt hevítésre alkalmas rudacskákról szólt volna,de mivel annyira borzalmas volt,hogy már az emlékektől is h@nyok,rövidkére sikerült.
Fő szempont a dohány-kátrány-füst mentesség lett volna a szempont.

Sziasztok. Lenne pár kérdésem. Olvastam ezt a bejegyzést és néztem a képeket is. Mi az a cmc és miért fekete tea van ebben a termékben? Ezeket valahogy nem nagyon értem. Bocsi hogy értetlen vagyok de ezeket sehogy sem értem

1 kedvelés

Szia,
no para, pont ezek miatt is ment a próba.
Mert van egy termék de ismeretlen.
Cmc szerintem E466
És igen, dohány helyett tea levél.
De ez a termék sajna IQOS-ba nem jó,túlhevíti.

2 kedvelés

ZÖLDTEA ÉS OOLONG TEA van benne

Karboximetil Cellulóz = CMC= E466
Élelmiszeriparban emulgeálószerként és térfogatnövelőként alkalmazzák E466 néven fogkrémekben, vízbázisú festékek adalékanyagaként, szexuális síkosítóként, diétás gyógyszerekben és mint most kiderült eme förmedvényben

Megkérdezhetem ezt,hogy értetted?Hogy nem tolerálja?

1 kedvelés

Honnan veszed,hogy ammónia van benne?

1 kedvelés

Ezek valóban hányinger keltőek,én is rosszul lettem tőle.Az összes márka ami tealeveles szar nekem is.De sokan leszoktak vele.Bár én nem nik.mentest szívtam,de rossz.Viszont a Heets-ekből van olyan,ami nem rossz.:slightly_smiling_face:

1 kedvelés