A Vaperinák elleni erőszak megszüntetésének világnapja

Nem azért írtam, hanem mert sajnos néha nem bírom megtartani magamnak a hülye vicceimet, bocs. :). Én köszönöm nektek, hogy egy normális, igényes felületet hoztatok létre, amin kulturált, emberi módon lehet beszélgetni. Plusz szórakoztató is. :slight_smile:

5 kedvelés

Sajnos nem mindig veszem ki a szarkazmust írott szövegből. De örülök, hogy szóba esett, mert ezzel is egy kicsit jobban ismerünk már. :smiling_face_with_three_hearts:

Ez a közösség mindenkit szolgál. :heart: Ezért is fontos, hogy kulturált maradjon. :blush:

4 kedvelés

A köszönet nem volt szarkazmus. :smiley:

1 kedvelés

Ezt éreztem úgy, de már nem tudom. :grinning:

3 kedvelés

Ez az volt, gratulálok, nyertél egy hangszórót! :smiley:

2 kedvelés

Kedves Donát! Számomra kifejezetten felemelő és üdítő volt olvasni ezeket a sorokat, szinte közvetlenül a regisztráció után. Lehet ennél szebb “üdvözletet” kapni egy közösségben? A kötelező könnycseppek elmorzsolása után :wink: :smiling_face_with_three_hearts: már tudom miért is lehet MÁS, TÖBB és JOBB a Vaperina…

9 kedvelés

Szia Szilvia! :slight_smile:

Üdvözöllek a Közösségben! :raised_hands:

Köszönöm, ez nagyon jól esik, hiszen pontosan ezért harcolunk. :heart: Ez a célunk! Nagyon köszönjük, hogy csatlakoztál! :heart:

4 kedvelés

A köszönet Téged, Titeket illet, a közösség építőit és aktív tagjait.

5 kedvelés

Üdv köztünk @Szilvia_Teleki :blush:
Köszönjük, hogy itt vagy! Érezd jól magad nálunk! :heart::smiling_face_with_three_hearts:

5 kedvelés

Kedves Kinga! Köszönöm, így nem lesz nehéz! :smiling_face_with_three_hearts: :wink: :heart:

5 kedvelés

A témához kapcsolódik egy nagyon érdekes könyv is:
Ranschburg Jenő: A meghitt erőszak

A családon belüli erőszak kérdése általában egy-egy bűneset kapcsán kerül a közfigyelem előterébe. Ha a férfi bántalmazza családtagjait, a közvélemény ítélete – jogosan – azonnal lesújt rá. Amikor a nő követ el hasonló bűncselekményt, az emberek zavarba jönnek, és még az igazságszolgáltatás gyakorlata is hajlik arra, hogy mentségeket keressen számára: annyira gyötörte a párja – mondják –, hogy nem bírta már tovább. Vagy éppen: valamilyen pszichiátriai rendellenesség lehet a magyarázat. Vajon igaz-e, hogy a férfit az agresszív hormonok és az „engedelmes nő” iránti „patriarchális” igény teszi brutálissá a családban? És igaz-e, hogy a nő a családon belül mindig kiszolgáltatott áldozat?

Erről szól Ranschburg Jenő könyve, melyben – keresvén a szakmailag korrekt válaszokat – rámutat azokra a tévhitekre és előítéletekre, melyek a családon belüli erőszak kérdéskörében ma is élnek

A könyv max antikvár lehet de ha valakinek nagyon kell szívesen kölcsönadom. :slight_smile:
Illetve ha valakinek megvan elektronikusan akkor belinkelhetné!

3 kedvelés

Én úgy vélem sok mindent hozunk otthonról. Ha valaki erőszakos akkor valószínűleg volt előtte egy olyan példa ami álltál normálisnak véli az erőszakot. Susan Forward - Mérgező szülők című könyve elég sok példát bemutat. Inkább szorongással, gátlásokkal küzdő felnőttekről, de úgy gondolom, ha a példa ott van, és senki nem magyarázza el az ellentettjét a gyermeknek akkor abból erőszakos ember válhat. A könyv más témájú, de sok párhuzam van. Érdemes elolvasni. :slightly_smiling_face: Azoknak különösen ajánlom akiket érdekel a pszichológia, e-book formában van ingyenes verzió, keressetek rá. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Hogy őszinte legyek, velem is ez volt. Sokat gondolkodtam a vaperes Facebook csoportokban, tegyek-e fel bármilyen kérdést, vajon milyen reakciókat váltok ki a kérdéseimmel (ismét egy kezdő stb. Stb.). Itt viszont sokat olvasok, számomra új dolgokról, tanácsokról, és igen, itt már nem volt meg bennem az a bizonyos félsz. Bátran kérdeztem, kaptam tanácsokat, segítséget.
Sajnos az utcán, közösségekben hiányzik ez ami itt folyik. Szóval köszönöm a segítséget mindenkinek, remélem egyszer eljutok én is arra a szintre, hogy én is tudjak majd ilyen jó fej lenni, és tanácsot tudjak adni. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Ezzel nem vagy egyedül. Engem is sok atrocitás ért a facebook csoportokban. Teljesen mindegy mit vagy hogyan írtam, kikezdtek, kinevettek. Volt aki amint írtam valamit már azonnal ugrott, és nem volt rest alaptalan dolgokkal megalázni. Nagyon túltolták annó a dolgot, és ez nem most volt. Viszont sajnos nem sok minden változott azóta a facebookon. :frowning:

Őszintén szólva engem rosszul érintett mindíg is, mikor jó szívvel adtam tanácsot mert biztos voltam a dolgomban, mások is megerősítettek benne és mégsem vettek komolyan. Az esetek 80%-ában vicc tárgyává váltam, ha megpróbáltam megvédeni magam akkor meg szóltak a haveroknak, még többen kötöttek belém. Évek óta vágytam egy nyugodt helyre, ahol nem nevetnek ki. Ha esetleg valamit rosszul tudok, akkor is inkább megbeszéljük a dolgokat, és nem harapják le érte a fejem. Szeretem ezt csinálni, állítólag jó vagyok benne. Nem akartam holmi “köcsögök” miatt magamban tartani azt a tudást ami másnak jól jöhet. Nem mondom azt, hogy mindent tudok. De volt aki Bleckie-hez hasonlított. A miértek miértjét keresem, és ezt jobb kiaknázni mint veszni hagyni. Nekem nagyon sok mindent adtatok Ti tagok, mert nem magamnak írok. Nektek írom a cikkeket, és csak nektek hiszek. Ha szükséges úgyis kijavít egy okosabb. :slight_smile: Ha Donát nem keres meg, ez az oldal nem jön létre. Nem tudnék érvényesülni, a facebookon nem lehet. Nem arra vágyom, hogy dícsérjetek rommá. Csak azt szeretném, hogy ha valamiben biztos vagyok akkor vegyenek komolyan. Mert én csak segíteni szeretnék, hogy a vaperek boldogulhassanak. :slight_smile:

Amint látható is Róbert, a Te eseted is bizonyítja azt, hogy a Vaperinára bizony szükség van! Mert nem mindegy az információközlés milyensége! Nem mindegy kiktől kapunk visszajelzést, barátoktól, vagy trolloktól. És itt biza csak barátokra lelsz. :blush:

Elnézést, azt hiszem kifakadtam… :confused:

11 kedvelés

Az első összefoglaló email-ben bukkantam erre a bejegyzésre. Csak annyit tudok mondani: köszönjük​:heart:

6 kedvelés

Én sosem voltam a Facebook-on, ez tudatos döntés volt részemről. És ne haragudjatok, nem értem, hogy ha bántanak valahol, miért maradsz ott? Ha megrugdalnak egy krimóban, nem megyek vissza repetáért. És ez annyiban hasonlít a FB-ra, hogy mivel nem tudom megváltoztatni a körülményeket (embereket) és nyilván nem fogom felégetni a kocsmát sem (a FB sem tudom eltüntetni), akkor nagy ívben elkerülöm. Sok barátomtól-ismerősömtől hallom, hogy mik mennek ott, de megszüntetni a regisztrációt? Ja, azt nem, mert akkor hogy tartom a kapcsolatot a haverokkal? Például ott az e-mail, a telefon, a Viber, a Skype stb. Azért szépen elboldogultunk addig is, amíg megcsinálták azt a sz*rt, nem?
Az erőszakról, elnyomásról (családon belül vagy kívül) szintén megvan a véleményem, de szerepel benne a vallás, a politika, így egy nyílt topicban nem igazán értekeznék róla, már bocsánat. :smiley

4 kedvelés

@Vaperina_Kinga így igaz,nem is olyan nagyon volt rég mikor kikértem a véleményed a Berserker v1.5 mini és a Kayfun Prime coil kérdésben és egyből rávágtad,hogy a Berserker biza nem egyszerű és nem toleráns ez ügybe ami teljes mértékben be is igazolódott,azt kell mondjam,ha nem is azok a coilok jöttek be nekem,mint amit ajánlottál,hiszen mindenkinek más a szájíze és nem lehet precízen pontosan leredukálni az adott tankra egy egy bizonyos coilt,pont ezért mert mindenki más és máshogy szereti ettől független,tökéletes irányvonalat mutatsz itt mindenkinek,főleg kezdőknek az írásaidal és el kell ismernem ha előbb találok az oldalra valszeg nyerek 1hónap őrületet és pénzt is mert persze,hogy a kezdetbe szinte mindenből rosszat rendeltem be,szval csak így tovább az oldal és persze te is és Donát is nagyon jó úton haladtok!

5 kedvelés

Egyetértek veled, DE:

A világunk mára már nagyon megváltozott. A különböző közösségi szolgáltatások átvették a helyét a személyes kontaktusnak és lehetőséget adnak tömegekhez eljuttatni bármely mondandót, információt minden gond nélkül. A mai világban sajnos követelménnyé vált valamely közösségi szolgáltatás használata.

Ezek a közösségi oldalak annyira sokrétűek, hogy megfér illetve elfér egymás mellett egy ovis csoport egy pálinkafőző csoport vagy bármely szexualitással kapcsolatos közösség. Ami nagyon nem egészséges. A Facebookon annyira elmosódnak ezek a határok két közösség között (mert egy gombnyomás egyikből átmenni a másikba), hogy az emberek maradnak, mert valamiért kell maradni. Például mert az óvoda, iskola vagy munkáltató Facebook csoportban közöl mindent, akár a szülőkkel akár a diákokkal akár a munkavállalókkal.

A mai mentalitás a következő: ha nincs valakinek Facebook fiókja titkol valamit vagy nem eléggé modern. Nehezebben kap meg egy állást akár. A munkáltató első dolga lecsekkolni a Facebook profilt. Ha nem talál kismillió infóval (milyen végzettségek, hol laksz stb…) bizony hátrányt jelent.

Ha nincs egy vállalkozásnak Facebook oldala, nem tud úgy érvényesülni. Nem tudja megismertetni az emberekkel azt amit csinál. Nyilván a kisebb helyi vállalkozásoknál (falun) más a helyzet.

Az ember társas lény, így ha a környezetében nem talál hasonló érdeklődési körű embereket akkor keres máshol. Nagyon jó példa erre az e-cigi! Ha nincs olyan ismerőse akivel ezeket a dolgokat meg tudja beszélni, akkor becsatlakozik egy olyan csoportba ahol csak ez a téma. És simán eltűri ideig óráig, hogy így bánjanak vele mert tartozni akar valahova és ha netán elege van átmegy egy másik csoportba és minden kezdődik elölről.

Aki a kezdetekben nem csatlakozott a Facebookra mert nem volt rá oka az jól járt! Aki csatlakozott mert kellett vagy mert úgy döntött mindegy milyen okból kifolyólag az pórul járt. A Facebook ugyanis függőséget okoz, a Facebook az első számú ismerősöd a többi valós ember csak utána jön.

Egy példa a végére:

Facebook = dohányzás! Függőséget okoz és folyamatosan ront az egészségi állapoton!

Vaperina = vapelés! Folyamatosan javít a Facebook által rontott egészségi állapoton! Mi egy sokkal egészségesebb alternatívát kínálunk. Amely, ha úgy tetszik segít leszokni a Facebookról.

7 kedvelés

Én még 2010-ben regisztráltam a facebookra, kezdetben brahiból. Vannak rajta jó dolgok, de simán meg lehet lenni nélküle. Nem is sűrűn tevékenykedem a saját oldalamon sem már, csak olyan csoportokban vagyok benn ami a barátoké, de néha az is sok. A csoportokban, vagy videók alatt illetve bizonyos oldalaknál, nem is… MINDENHOL a bántást kapja az ember. Én örülök annak, hogy minél kevesebb időt kell a face-en töltenem. A törlés sajnos még nem aktuális. Az óvodával ott tartom a kapcsolatot. Mindenki oda ír mindent. Egyenlőre rá vagyunk kényszerítve. Még emlékszem mikor jelentkeztem egy munkára az itteni színházba tavaly elött, felhívtak és mondta is az igazgatónő, hogy épp nézi a facebook adatlapomat. :smiley:

A Facebook volt amikor jó volt. De az emberekből áradó rosszindulat megfertőzte. Jobb már nem lesz sajnos. El kell hagyni a süllyedő hajót, itt a Vaperina! :blush:
Már az OFF-Topikkal kiegészülve teljes mértékben ki váltjuk a facebookot, csak annyi lesz a különbség, hogy ez vapereknek szól, illetve a morálnál nincs fontosabb! :smiling_face_with_three_hearts: Ha a tagok jól és biztonságban érzik magukat a Vaperinán akkor az egyik célunkat már elértük. :heart:

7 kedvelés

Azt tudom, hogy a HR-esek az elsők között nézik meg a FB-profilt. Azért is el kellene gondolkodni az embereknek, mit is osztanak meg.
Régen az iwiw-en még fent voltam, de onnan is elég hamar lejöttem, a FB-ra meg ha fizetnének, sem mennék. Na jó, végülis ez csak összeg kérdése. :smiley:

4 kedvelés