[KEZDŐ] 7. rész: Mod és Tank típusok

Az előző részben leírtam a modok módjait, aki esetleg teljesen a nulláról kezdené a vapelést, az most megtudhatta, hogy nem is olyan bonyolult egy modot használni. És nem mellesleg sokkal praktikusabb ha állítható a modunk mintha nem.

Ez a 10 részes cikksorozat leginkább a kezdőknek lesz segítségére, ugyanis valaki mindig kezdő valamiben. Ki a keverésben, ki a felújításban. De van, aki csak most próbálkozik az e-cigivel!

[KEZDŐ] 7. rész: Mod és Tank típusok

Modok

Mod és mod között is van különbség, leginkább a funkcionalitásban ütköznek ki ezek a különbségek. Most tegyük félre a kinézetet.

VV mod

Bizonyos típusokon csak az akku kimeneti feszültségét tudjuk állítani voltban. 3.2volt a minimum, 4.2volt a maximum. E két érték között tudjuk szabályozni a modunkat. De van olyan típus aminek kijelzőjén látjuk az állítható volt értéket, de ez már egy nem igazán elterjedt kategória. Mindkét esetben az akku kimeneti feszültsége a mérvadó.


Boxmod ami 3.2v és 4.2v között állítható.


Boxmod, ha egy akkus, ha két akkus akkor is 8 volt a kimeneti feszültség, csak a kapocsfeszültség nagysága miatt akkukímélőbb.


Vamo soros mod. Ha sorban vannak kötve az akkuk összeadódik a kimeneti feszültség.

Vape Pen

A fent említett VV mod nem állítható változata, mindig fix 4.2 voltot vesz ki az akkuból. Ezekkel nem kell sokat foglalkozni, feltöltöd liquiddel és mehetsz is.


Klasszikus vape pen


MTL vape pen. Vaporesso Orca Solo


DL vape pen. Smok Nor 19/22

VW mod

Ezen a fajtán már kb mindent tudsz állítgatni. Kijelzés is van, így látod is mit csinálsz. Ha valaki szeret molyolni, finomhangolni, akkor egy VW modot szerezzen be. A modon lévő módokról az előző részben olvashattatok!


Cserélhető egy akkus Aspire Cygnet.


Cserélhető egy akkus EhPro 101 csőmod


Cserélhető két akkus Rev GTS


Beépített egy akkus OBS Cube


Beépített két akkus Eleaf Istick Nowos

Mechanikus mod

Ebben semmi nincs! Ez csak egy cső, ritkán box mod alakú. Annyi van, hogy ha beleraksz egy akkut, majd megnyomod a talpkapcsolót azzal zárod az áramkört, így az akku teljes maximális erejét rázúdítja a fűtőszálra. A mecházástól nincs feljebb, ez az igazi profi szint! De nem csak gyakorlati, hanem elméleti tudás is szükséges a biztonságos használathoz!


Dejavu mecha és a rugós talpkapcsoló.


4 nine style mecha, azért nincs középérintkező a mechákban, mert a tank közvetlenül az akkuval érintkezik.

Félmechanikus mod

Ugyan azt tudja, és produkálja mint a sima mechanikus mod, csak ebben van zárlat és túlmerülés elleni védelem.


Acrohm Fush félmecha.

Sqounker

Ez egy olyan box mod, ami kétakkusnak néz ki, de az egyik akku helyett egy palack van benn, 8ml -esek szoktak lenni általában, de ez típusfüggő. Ha megnyomod a palackot egy kis csövön keresztül feljuttatja a liquidet a tekercsre. Ehhez elengedhetetlen egy BF (botom feeder, azaz alulról etethető) RDA (Rebuildable Dripping Atomizer, azaz dripper, avagy kóstolókazán). Egy BF RDA akkor lesz BF, ha lyukas a középérintkezője, azaz BF pines. Így megússzuk az állandó csepegtetést.


Ram Sqounker mecha box mod.


Aleader Bhive Sqounker VW box mod


Yiloong Fogger Machete két akkus Sqounker box mod

POD

Ez még viszonylag új dolog. Lényegében ezt erős dohányosoknak találták ki, egy az egyben cigaretta élmény, vagyis az volt, ma már valami más! Nikotin sóval pedig tudunk bevinni olyan erős nikotint mint a ciginél, viszont nem kapar ha nikotin sóval használjuk. A POD-okba jóval erősebb nikotinos liquid szükséges mint bármelyik másik tankba. Persze mostanában már ez a termék is jóval maga előtt jár! Hisz oké, hogy már újratölthetősek is a POD-ok, de hogy RBA, meg cserélhető akku, meg kijelző…… Sok ez, szerintem! Egy POD vagy vákuumkapcsolós vagy kicsit modernebb és egy db tűzgombos, és maximum újratölthető. Ennyi lenne egy POD! Persze a mostaniak is jók, csak erősen túl vannak misztifikálva. De ez egyéni vélemény. Kétféle POD rendszer létezik, a zárt amit nem tudsz tölteni (a Juul is ilyen) és a nyitott amit fel tudsz tölteni az ízlésednek megfelelő liquiddel, vagy nikotinsó alapú liquiddel. Lehet kész niksós liquidet is kapni.


Innokin IO egy igazi kezdő POD cucc, vákuumkapcsolóval.


Voopoo Drag Nano, ez már csicsásabb, de még vákuumkapcsolós.


Smok Nord, itt már van egy tűzgomb.


Smok RPM 40, ez már PODmod.


Geekvape Aegis Boost, ehez már van RBA fej is, szintén PODmod kategória.


Uwell Amulett, elvileg POD, gyakorlatilag óra.


Voopoo Vinci X, cserélhető akkus, kijelzős, tűzgombos PODmod…

Tankok

A tank a nem mindegy. A modok ugyanazt tudják és nyújtják, de a felhasználási módunkról a tankok árulkodnak. Az MTL-t és a DL-t már korábban kitárgyaltuk. De a tanktípusokat még nem.

RBA (ReBuildable Atomizer)

Ezt érdemesnek éreztem megemlíteni, ugyanis a porlasztós tankok többségéhez kapható RBA fej is. Ezzel megszűnik a pánikszerű porlasztó rendelgetés. Ezt nyugodtan nevezhetjük kakukktojásnak, hisz a porlasztós tankokhoz is, és az RTA-khoz is kötődik.


Reewape Ruok MTL RBA fej, ez egész véletlen a Smok Nord POD-ba való.


Smok V8 X Baby DL RBA fej.

RTA (Rebuildable Tank Atomizer)

Ezek a felújítható tankok. Az RTA-kba Te magad készíted a tekerést és Te is vattázod be. Javaslom a kezdő felújítók számára, hogy szerezzenek be pár előregyártott coil-t is, a biztonság kedvéért. És ha elfogadtok egy jó tanácsot, a porlasztós tankot ne tedd messze amíg bele nem jössz a felújításba.


Kaees Aladdin MTL RTA


Vandy Vape Revolver DL RTA

RDA (Rebuildable Dripper Atomizer)

Ezek a dripperek avagy kóstolókazánok. Pár éve még csak kóstolásra használtuk az RDA-nkat. De ma már egy külön stílust képvisel a vaperek körében.


Geekvape Ammit MTL RDA. Hihetetlenül egyszerű jószág.


Augvape Occula DL RDA

Wotofo Profile DL RDA mesh-el és coil-al is tudod üzemeltetni.

RSA (Rebuildable Sqounk Atomizer)

Az alulról etethető, azaz bottom feeder RDA-k is kaptak egy külön besorolást. Ezeket Sqounkereken használjuk.


Ez egy BF pin, azaz bottom feeder, vagyis alulról etethető középérintkező. Ami egyenesen az RSA-nk deck-jébe viszi a liquidet.


Oda oda… Ez egy QP Kali RSA.

RDTA (Rebuildable Dripper Tank Atomizer)

Ezek pedig az úgynevezett tartályos dripperek. A sqounk elött élték virágkorukat. Tulajdonképp egy RDA finomságát ötvözték egy tank űrtartalmával. Felül van a fűtőszál, mintha egy RDA-t néznénk felülről, a vattát pedig hosszan belógatva a tartályba viszi fel a liquidet a tekercshez.


Vapefly Galaxies MTL RDTA


Coil Father King RDTA

A porlasztós tankokat direkt hagytam ki, úgy gondolom azzal minden kezdő találkozik. Nem kell őket bemutatni. Amelyik típus „R” betűvel kezdődik az mind felújítható.


Előző rész

Következő rész

20 kedvelés

Bocsi a kérdésért,de akkor az RBA mire is jó?:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Bizonyos porlasztós tankokhoz gyártanak RBA fejet is. Az RBA több ok miatt is jó

  • Ha olyan tankot vásárol valaki amihez van RBA fej, akkor azon tudja a tekerést gyakorolni, ám ha elront valamit, akkor továbbra is tud porlasztókat használni. Kezdőknek IS tökéletes. :slight_smile: De amúgy bárkinek, az RBA nem csak kezdőknek való.:slight_smile:
  • Az RBA általában akkora, vagy csak kicsit (kb 1-1.5mm) nagyobb mint maga a porlasztó, a kis hely miatt pedig finom ízeket hoz.
  • Az RBA-kba kevesebb huzal és vatta kell, de főleg kevés vatta, így spórolós tud lenni. Nem mintha olyan nagyon sok vatta meg huzal kéne egy RTA-ba, de a lényeg, hogy az RBA-ba ennél is kevesebb. :slight_smile:
  • Általában 0.4mm vastag huzallal működtek az RBA fejek, mielőtt hype lett az MTL clapton. A clapton sem rossz, ám nem mindengyikbe fér bele. Viszont míg az MTL claptonok csak 3 méteres gurigákban kaphatóak (ritka az 5m), a sima szálhuzalból 5m-es gurigák vannak. Így ezen a téren is praktikus, ha szálhuzallal tekerünk, akkor sokkal tovább tart egy guriga.

Szerk.:
Ja és kisebb magra kell tekerni kevesebb menetet, mint az RTA-kba, így tényleg nagyon takarékos jószágok az RBA-k. :slight_smile:

6 kedvelés

:heart:
56x elolvastam az RBA,RTA…mindent szinte…a szótárt is vagy mi a neve :wink:100x jobban össze vagyok zavarodva :joy: Jó nekem a porlasztó is :wink: :joy:
Ha majd mégse,akkor mit is kellene majd beszereznem?Melyiket?Melyikbe megy bele a gyári tekerés?Mert arra csak nem találtam rá :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Gyári? :slight_smile: Mármint az előretekertre gondolsz? :slight_smile:

5 kedvelés

Jelenleg ennyit kell tudni :wink:: építhető tank = RTA. Ebbe belemegy a saját magad által készített tekerés és az előretekert (gyári) tekerés egyaránt. Természetesen adott mérethatárokon belül. :wink:
Ehhez ennyi kell: egy 510 csatlakozós mod, maga a tank, vatta, “gyári” coil, vagy ha nem ezt választod akkor huzal és tekerősegéd (ami akár egy fúrószár is lehet) olló. Valamint csavarhúzó a szereléshez. A csipesz kiváltható egy szemöldökcsipesszel akár, vagy egy műszerészcsipesz is megteszi ha az van otthon. Ennyi az, ami jó ha kéznél van, mert nélkülük nehéz lesz.

Bár egy jó vaper a jég hátán is megél, pl ismerek olyat, aki egy úszó jégtáblán tuti hogy egy pingvinből is csinál frankó MTL podmodot. :heart_eyes: :rofl: :rofl:

9 kedvelés

Hogy jobban is szemléltessem kb ennyi kell egy építéshez.

12 kedvelés

Köszi! :pray: :wave:

6 kedvelés

Köszi​:slightly_smiling_face:Tehát nem RBA kell,hanem RTA:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Igen​:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Pontosan!!! Látod, már kész is!:wink:

5 kedvelés

Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írok ezzel a problémával kapcsolatban, de engem az érdekelne, hogyan tudom meg, hogy egy adott tank tud e csatlakozni egy modhoz vagy sem. Ugyanis bele futottam abba hibába, hogy vásároltam egy Innokin Coolfire Z80 Box MODot, de a Brünhilde mtl tankom nem tudom csatlakoztatni rá, pedig elvileg mindkettőn 510-es csatlakozó van. Hogyan tudom orvosolni ezt a problémát?
Előre is köszönöm a válaszaitokat!

Kiru

Szia,

Miért nem tud csatlakozni? Elvileg nem látom akadályát.

Tegyél fel légyszi egy képet róla,hogy mi az akadály.A menetnek passzolni kellene elvileg és gyakorlatilag is. :thinking: :slightly_smiling_face:

Rátekered koppra, és nincs érzékelés/kontakt?
Ezesetben a tank középérintkező csavarját alul meg lehet próbálni kicsit kintebb tekerni pl.

Nem lehet rátekerni sem, mert az átmérő nem stimmel.

Hmmm, ez érdekesen hagzik, ilyet még nem láttam…kicsi a lyuk vagy nagy. :sweat_smile:

Nagy a lyuk

Csinálta