510-es csatlakozó festék/valamilyen kopás

Sziasztok!
Megint pár kérdéssel és tanács kéréssel fordulok hozzátok.
Valami mindig történik velem, ami miatt segítségre szorulok.
Letekertem a modomról a tankomat és megláttam rajta, hogy elkopott a festék vagy nem is tudom mi kopott ott le.
Volt rajta kosz, de azt leszedtem és most már nem mér félre se még ezzel a kopással se.
Mit lehet ezzel tenni? Lehet ezt valahogy cserélni vagy ez így egy idő után teljesen kuka lesz?
Egyenlőre jól működik és semmi baj nincsen vele, de eléggé furcsálltam a dolgot.
Nem rég 1hete volt tisztíva a tank 510-es csatija és a modnak a csatlakozója.

2 kedvelés

Az nem egy aranyozott csatlakozó volt? Mert akkor valószínű hogy fel pattogott az aranyozás.

2 kedvelés

Nekem is ez volt a furcsa!

2 kedvelés

Igen most én is látom, hogy a képen feketének tűnik, de nincsen lefestve feketére az 510-es csati, csak a vaku meg a rossz fényviszonyok az aranyat valamiért feketévé tették. Ful arany a dolog és tényleg mint ha felpattogzott volna a festék.
Ezt nem értem, hogy ez most hiba vagy mi van ezzel.
Leszedni nem merem, mert akkor csak még jobban szét barmolom a festéket vagy mit
Így lehet jobban látszik
.

2 kedvelés

ha lenne olyanom…
De ha ennek neki esek lefog csak jönni a festék az nem baj?

1 kedvelés

Pót pin sajnos nincsen…
Eredetibe vettem egy sráctól szal bajának nem kellene lennie

2 kedvelés

Ha van otthon fenőkő akkor párszor finoman végig húzni rajta a pint.Ami ilyen könnyen lejön azért nem kár.Csak jobb lehet.

4 kedvelés

Szerintem az a feketeség rajta simán csak korom, mert nem érintkezett jól valamikor. Le lehet azt akár kaparni is. Persze, a minél simább felület érintkezik jobban. Annak a csavarnak fényesnek, fémtisztának kellene lennie. Azért működik még, mert ott, ahol még nem koszos, tud érintkezni. Nem használnak aranyat ezeken. Szerintem csak sima bronz. Azért oxidálódik. Ha arany lenne, aranyárban adnák. Ebben csavar van, mert szétszedhetős. A porlasztósoknak a vége ezüst színű, de az se ezüst, hanem valami fehér színű fém, ónozott, vagy nikkelezett lehet. Azoknál az 510 -est pár hetente eldobják. A felújíthatósoknak keményebbnek illene lennie, mert nem cserélhetőek. De tisztítani lehet azokat.