510-es csatlakozó festék/valamilyen kopás

Sziasztok!
Megint pár kérdéssel és tanács kéréssel fordulok hozzátok.
Valami mindig történik velem, ami miatt segítségre szorulok.
Letekertem a modomról a tankomat és megláttam rajta, hogy elkopott a festék vagy nem is tudom mi kopott ott le.
Volt rajta kosz, de azt leszedtem és most már nem mér félre se még ezzel a kopással se.
Mit lehet ezzel tenni? Lehet ezt valahogy cserélni vagy ez így egy idő után teljesen kuka lesz?
Egyenlőre jól működik és semmi baj nincsen vele, de eléggé furcsálltam a dolgot.
Nem rég 1hete volt tisztíva a tank 510-es csatija és a modnak a csatlakozója.

2 kedvelés

Szia,ahogy én látom az csak egy feketére festett 510 csavar. A tank fekete?

3 kedvelés

De inkább azt mondanám hogy az egy nem oda való kosz lerakódás a csavar végén. Ami kopik le. Nem lenne baj ha sima fémszínű lenne, szerintem.

4 kedvelés

Az egyáltalán nem jó ha a közép érintkező le van festve… A kontakt miatt az a jó ha nincs rajta festék!!! Oxidáció és kosz előfordul, de az a lényeg hogy tisztítsd rendszeresen, mert akkor lesz jó!!! :wink:

3 kedvelés

Alkoholos fülpiszkával a mod 510 menetét is töröld át,lesz ott fekete nem oda való szennyeződés,ahogy ezt a csavart nézem.

3 kedvelés

Az nem egy aranyozott csatlakozó volt? Mert akkor valószínű hogy fel pattogott az aranyozás.

2 kedvelés

Érdekes, mert a nút aranyat mutat, a kopás meg ss, ami feketére festett. Ezt a tankot újonnan vetted?

2 kedvelés

Nekem is ez volt a furcsa!

2 kedvelés

Igen most én is látom, hogy a képen feketének tűnik, de nincsen lefestve feketére az 510-es csati, csak a vaku meg a rossz fényviszonyok az aranyat valamiért feketévé tették. Ful arany a dolog és tényleg mint ha felpattogzott volna a festék.
Ezt nem értem, hogy ez most hiba vagy mi van ezzel.
Leszedni nem merem, mert akkor csak még jobban szét barmolom a festéket vagy mit
Így lehet jobban látszik
.

2 kedvelés

Én polírpapírral rámennék, elég egyenetlennek tűnik a felület…

3 kedvelés

ha lenne olyanom…
De ha ennek neki esek lefog csak jönni a festék az nem baj?

1 kedvelés

Jobb lesz úgy, mint így. Ha van otthon dörzsis szivacsod, avval is megpróbálhatod. De ne fémdörzsivel.

4 kedvelés

Szerintem tré az aranyozás. Honnan vetted mennyiért? Esetleg van hozzá pót pin?

3 kedvelés

Pót pin sajnos nincsen…
Eredetibe vettem egy sráctól szal bajának nem kellene lennie

2 kedvelés

Ha van otthon fenőkő akkor párszor finoman végig húzni rajta a pint.Ami ilyen könnyen lejön azért nem kár.Csak jobb lehet.

3 kedvelés